sprzedaj - dieta pudelkowa wrocław - Karczma - w pobliżu miasta hotel lublin tani

Takakkaw Falls

Takakkaw Falls Wodospad Takakkaw to wodospad położony w Parku Narodowym Yoho, niedaleko Field, w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 302 metrów od podstawy, co czyni go 45 najwyższym wodospadem we wschodniej Kolumbii Brytyjskiej. Jednak jego prawdziwy "swobodny spadek" wynosi tylko 260 metrów. Oglądanie tego wodospadu jest prawie jak obserwowanie spadającej wody w zwolnionym tempie.

Czytaj więcej: Takakkaw Falls

Erawan Waterfalls

Erawan WaterfallsWodospad Erawan jest naprawdę imponującą serią siedmiu wodospadów, z których każdy ma własny kształt i charakter. Wszystkie wodospady zazwyczaj spadają przez wapienne klify, tworząc kolorowe baseny, a także ciekawie zaokrąglone formacje skalne przypominające coś, co można spotkać w jaskiniach.

Czytaj więcej: Erawan Waterfalls

Shoshone Falls

Shoshone Falls Wodospad Shoshone to wodospad na rzece Snake w południowym Idaho, w Stanach Zjednoczonych, w odległości około 4,8 kilometra na północny wschód od miasta Twin Falls. Czasami nazywany "Niagarą Zachodu", wodospad Shoshone ma 65 metrów wysokości, czyli jest o 14 metrów wyższy od wodospadu Niagara i przepływa przez obręcz o szerokości prawie 300 metrów.

Czytaj więcej: Shoshone Falls

Cummins Falls

Cummins Falls Wodospad Cummins to wodospad w Blackburn Fork State Scenic River i znajduje się w południowym hrabstwie Jackson, w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. Według objętości jest to ósmy największy wodospad w Tennessee. Wodospad, o wysokości całkowitej wynoszącej około 23 metrów, składa się z dwóch kaskad. Pierwsza kaskada osiąga wysokość 15 metrów i kończy się płytkim basenem. Drugi spadek wody ma wysokość 8 metrów i spada do większego, głębszego basenu, w którym jest możliwość, aby popływać.

Czytaj więcej: Cummins Falls

High Force

High Force Wodospad High Force to wodospad na rzece Tees, niedaleko Middleton-in-Teesdale, w Teesdale, w hrabstwie Durham, w Anglii. Wodospad znajduje się w Północnych Penninach (jest to północna część Gór Pennińskich). Północne Penniny zostały sklasyfikowane, jako obszar o wybitnym pięknie naturalnym (ang. Area of Outstanding Natural Beauty (AONB)). Wodospad High Force został również włączony do Europejskiej Sieci Geoparków.

Czytaj więcej: High Force

Wapama Falls

Wapama Falls Wodospad Wapama to większy z dwóch wodospadów znajdujących się na północnej ścianie doliny Hetch Hetchy w Parku Narodowym Yosemite. Płynie prawie przez cały rok, a podczas szczytowego przepływu wody zalewa on mostek na szlaku przechodzący przez jego podstawę, przez co wodospad jest niemożliwy do przejścia. Przekraczając wiosną mostek znajdujący się pod wodospadem mamy przy okazji możliwość wziąć prysznic w swoich ubraniach.

Czytaj więcej: Wapama Falls

Virginia Falls

Virginia Falls Wodospad Virginia to wodospad w Parku Narodowym Nahanni, w Kanadzie, w Ameryce Północnej. Pośród wielu cudów w dolinie South Nahanni najwspanialszy jest właśnie imponujący wodospad Virginia. Jest to jeden z najpotężniejszych wodospadów na Ziemi. Znajduje się on na rzece South Nahanni, 120 kilometrów od granicy z Jukonem. Całkowity spadek wody wynosi 96 metrów wysokości, co czyni go prawie dwukrotnie wyższym od wodospadu Niagara.

Czytaj więcej: Virginia Falls

Seven Sisters

Seven SistersWodospad Seven Sisters (znany również, jako Knivsflåfossen) jest 39 najwyższym wodospadem w Norwegii. Wodospad ten składa się z siedmiu oddzielnych strumieni, a najwyższy z nich ma swobodny spadek wody wynoszący aż 250 metrów wysokości.

Czytaj więcej: Seven Sisters

Pitchfork Falls

Pitchfork Falls Wodospad Pitchfork znajduje się na nienazwanym strumieniu wylotowym jeziora Goat Lake (stąd też inna nazwa tego wodospadu to wodospad Goat Lake, choć nazwa Pitchfork jest oficjalną nazwą tego wodospadu), około 10 kilometrów na północ od miasta Skagway po przeciwnej stronie doliny od autostrady Klondike, na Alasce, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wodospad Pitchfork jest przepiękny i bardzo długi.

Czytaj więcej: Pitchfork Falls

Nevada Fall

Nevada Fall Wodospad Nevada to wysoki na 181 metrów wodospad na rzece Merced w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Znajduje się pod kopułą granitową Liberty Cap, na zachodnim krańcu Małej Doliny Yosemite. Wodospad jest powszechnie rozpoznawany przez jego "wygięty" kształt, w którym woda swobodnie spada za mniej więcej pierwszą jedną trzecią długości od stromego zbocza śliskich skał. To uderzenie wody na klifie tworzy turbulentny wodospad i wytwarza dużo mgiełki, która obejmuje szeroki promień. To doprowadziło wodospad do jego obecnej nazwy (Nevada to stare hiszpańskie słowo oznaczające „śnieżny”).

Czytaj więcej: Nevada Fall