Najpiękniejsze miejsca na Świecie

Fulmer FallsWodospad Fulmer to drugi wodospad znajdujący się na terenie rekreacyjnym George W. Childs Park w Dingmans Ferry, w hrabstwie Pike w Pensylwanii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Obszar rekreacyjny w górach Poconos znany jest z pięknych naturalnych krajobrazów i imponujących wodospadów. Jest to fantastyczne miejsce, które każdy miłośnik przyrody powinien umieścić na swojej liście miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Ścieżki znajdujące się na terenie parku są szerokie i bardzo dobrze utrzymane.

Read More: Fulmer Falls

Blanche CascadeWodospad Blanche Cascade to wodospad składający się z czterech kolejnych skoków w dół wzdłuż zielonej ściany doliny w stromym kanionie rzeki Bras de Caverne. Francuskie mapy topograficzne w porównaniu z fotografią lotniczą wyraźnie pokazują wodospad o wysokości przekraczającej 500 metrów. Wyznaczona wysokość wodospadu na 640 metrów jest dokładna, ponieważ spadek wody zaczyna się od około 840-metrowego konturu i pikuje na 200-metrowym konturze tuż nad punktem, w którym wody Ravine Blanche wchodzą do wód Bras de Caverne.

Read More: Blanche Cascade

Engstligen Falls Wodospady Engstligen w pobliżu Adelboden na Wyżynie Berneńskiej składają się z dwóch wodospadów - Engstligen I i II o wysokości odpowiednio 97 m i 165 m. Są one wymienione w szwajcarskim spisie krajobrazów o znaczeniu krajowym. Wodospady to naturalne widowisko w swojej klasie i są chronione od 1948 r. Wodospady Engstligen mają jedną z najwyższych objętości wody z alpejskich wodospadów i są jedną z atrakcji Adelboden.

Read More: Engstligen Falls

Cascata delle MarmoreMarmore (Cascata delle Marmore) to wodospad stworzony przez starożytnych Rzymian. Jego całkowita wysokość wynosi 165 metrów, co czyni go najwyższym sztucznym wodospadem na świecie. Wodospad składa się z trzech poziomów, największą wysokość, czyli 83 metry ma ten znajdujący się na samej górze. Wodospad znajduje się 7,7 kilometra od Terni, stolicy włoskiego regionu Umbria. Jego źródłem jest część wód rzeki Velino (reszta wody rzeki wpada do elektrowni wodnej), po przepłynięciu przez jezioro Piediluco w pobliżu gminy Marmore. Za wodospadem woda spływa do doliny poniżej utworzonej przez rzekę Nera.

Read More: Cascata delle Marmore

Helmcken Falls Helmcken to 141 m wodospad na rzece Murtle w Wells Gray Provincial Park w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Ochrona wodospadu Helmcken była jedną z przyczyn utworzenia Wells Gray Provincial Park w 1939 r. Helmcken to czwarty najwyższy wodospad w Kanadzie. Wyższe kanadyjskie wodospady to Hunlen w Tweedsmuir Provincial Park, Takakkaw w Parku Narodowym Yoho i Della w Strathcona Provincial Park, wszystkie w Kolumbii Brytyjskiej.

Read More: Helmcken Falls
reklama1

King George FallsWodospad King George to wspaniały podwójny wodospad, który spada 80 metrów pionowo w dół do majestatycznego wąwozu. Znajduje się on na rzece King George River w zachodniej Australii i jest atrakcją wybrzeża Kimberley. 80 metrowy nieprzerwany pionowy spadek wody czyni ten wodospad najwyższym w zachodniej Australii. Zarejestrowana wysokość wodospadu King George znacznie się różni, a niektóre źródła twierdzą, że wysokość ta znajduje się w przedziale od osiemdziesięciu do stu metrów ponad urwiskiem z piaskowca do wód pływowych.

Read More: King George Falls

KjeragfossenKjeragfossen to oficjalna nazwa wodospadu znajdującego się w gminie Forsand w hrabstwie Rogaland w Norwegii. Wysoki na 715 metrów wodospad Kjeragfossen opada z płaskowyżu Kjerag na południowym brzegu Lysefjordu. Jest to jeden z najwyższych wodospadów w Norwegii i jeden z najwyższych na świecie. Jest to wodospad, który jest zwykle aktywny tylko około 5 miesięcy w roku. Wodospad znajduje się w bardzo malowniczej okolicy, którą odwiedza każdego roku bardzo duża liczba turystów. W pobliżu wodospadu znajduje się słynna atrakcja turystyczna, Kjeragbolten, duży kamień o wielkości 5 metrów sześciennych znajdujący się pomiędzy dwoma grzbietami górskimi na wysokości 1000 metrów. Według legendy kamień ten jest trollem, który zamienia się w kamień, gdy pada na niego światło.

Read More: Kjeragfossen

San Rafael FallsWodospad San Rafael utworzony przez zejście rzeki Coca to jeden z najbardziej fantazyjnych wodospadów na naszej planecie. Znajdujący się w Ekwadorze wodospad San Rafael mierzący 150 metrów wysokości i 14 metrów szerokości to demonstracja niesamowitej siły natury. Znajduje się on na granicy prowincji Napo i Sucumbios, w drodze do Nueva Loja. Ten wielki wodospad jest jednym z ekwadorskich cudów natury. Warto odwiedzić nie tylko sam wodospad, ale także przyrodę znajdującą się w jego bliskości. Wodospad otoczony jest gęstą roślinnością, co czyni ją wspaniałą scenerią dla wodospadu. Woda wodospadu jest czysta, klarowna i przejrzysta.

Read More: San Rafael Falls

Shomyo WaterfallWodospad Shōmyō (inna nazwa tego wodospadu to Shōmyō-daki) znajduje się w mieście Tateyama w prefekturze Toyama w Japonii. Wodospad Shōmyō-daki to najwyższy wodospad w Japonii o wysokości 350 metrów. Wodospad ma cztery poziomy: pierwszy z nich o wysokości 70 metrów, drugi 58 metrów, trzeci 96 metrów i ostatni o 126 metrach wysokości. Największa ilość wody przepływa przez wodospad wczesnym latem, wtedy, gdy topnieje śnieg w górach Tateyama.

Read More: Shomyo Waterfall

Hunlen Falls Wodospad Hunlen to wodospad w pasmach górskich Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Zlokalizowany jest w Tweedsmuir South Provincial Park, na zachód od zbiorowiska jezior Tatla, Kleena Kleene i Nimpo, na wschód od Bella Coola. Jest to jeden z najwyższych wodospadów w Kanadzie, mierzony, jako ciągły, nieprzerwany spadek. Źródła są różne, ale oficjalny pomiar BC Parks wynosi 260 metrów. Inne wodospady, takie jak wodospad Della na wyspie Vancouver, są wyższe, ale mają charakter kaskadowy.

Read More: Hunlen Falls
reklama2