Zalana hala garażowa na poziomie -2 - W połowie 2013 roku został wprowadzony organiczny organic acai calivita , który zawiera mnóstwo antyoksydantów, zeoksantynę, luteinę i inne związki pro-zdrowotne. - Chcesz pić zdrową i zjonizowaną wodę? Kup aquarion cena urządzenie, które oczyszca, jonizuje, a także zmienia czynnik ORP wody i jej strukturę. Super woda? Aquarion. - profesjonalne studio oficyna fotograficzne http://www.studiooficyna.pl/ zaprasza do skorzystania z oferty - Chcesz zachować zdrowie na dłużej? Zastosuj - ac-zymes calivita i już dziś ciesz się dobrą kondycją, zdrowiem, a także energią. Pomogą Ci naturalne suplementy Calivita.

Cascata delle Marmore

Cascata delle MarmoreMarmore (Cascata delle Marmore) to wodospad stworzony przez starożytnych Rzymian. Jego całkowita wysokość wynosi 165 metrów, co czyni go najwyższym sztucznym wodospadem na świecie. Wodospad składa się z trzech poziomów, największą wysokość, czyli 83 metry ma ten znajdujący się na samej górze. Wodospad znajduje się 7,7 kilometra od Terni, stolicy włoskiego regionu Umbria. Jego źródłem jest część wód rzeki Velino (reszta wody rzeki wpada do elektrowni wodnej), po przepłynięciu przez jezioro Piediluco w pobliżu gminy Marmore. Za wodospadem woda spływa do doliny poniżej utworzonej przez rzekę Nera.

Przepływ wody przez wodospad jest włączany i wyłączany zgodnie z opublikowanym harmonogramem, aby zaspokoić potrzeby zarówno turystów, jak i firmy energetycznej. Turyści próbują być na miejscu, gdy otwierana jest tama, by zobaczyć potężny przypływ wody.

Przez większość czasu woda w kanałach nad wodospadem jest kierowana do elektrowni wodnej, więc przepływ przez wodospad zmniejsza się do poziomu potoku. Jezioro Piediluco nad wodospadem służy, jako zbiornik dla elektrowni. Elektrownia Galleto, zbudowana w 1929 roku, jest ciekawa architektonicznie. Jej moc wynosi około 530 MW. Aby kontrolować działanie elektrowni i zadowolić turystów, przepływ wody jest włączany zgodnie z ustalonym harmonogramem, osiągając spektakularny efekt przy pełnym przepływie. Najpierw słychać alarm, potem otwiera się tama, a po kilku minutach mały potok przekształca się w pełnowymiarową rzekę wpadającą w pustkę poniżej.

Zwykle wodospad jest dostępny między 12:00 a 13:00 i ponownie między 16:00 a 17:00 każdego dnia, z dodatkowymi czasami w wakacje. W celu odwiedzenia wodospadu i okolic jest pobierana opłata za wstęp.
Ścieżka wzdłuż wodospadu pozwala odwiedzającym wspiąć się na szczyt wodospadu. Po drodze tunel prowadzi do obserwatorium tuż przy samym wodospadzie, gdzie ubrania zwiedzających są całkowicie zmoczone wodą. Bezpieczniejsze obserwatorium w pobliżu szczytu zapewnia wspaniały widok na wodospad i dolinę Nera poniżej.