Najnowsze komentarze

 • Tipasa

  Januszek 25.05.2019 10:06
  Czy jakieś biuro podróży proponuje teraz wycieczki do Algierii?

  Czytaj więcej...

   
 • Wodospady Wiktorii

  Krzysztof 23.05.2019 16:30
  Wybieramy się z żoną w październiku. Co prawda do RPA, ale w programie mamy również Wodospad Wiktorii.

  Czytaj więcej...

San Rafael Falls

TPL_IN
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

San Rafael FallsWodospad San Rafael utworzony przez zejście rzeki Coca to jeden z najbardziej fantazyjnych wodospadów na naszej planecie. Znajdujący się w Ekwadorze wodospad San Rafael mierzący 150 metrów wysokości i 14 metrów szerokości to demonstracja niesamowitej siły natury. Znajduje się on na granicy prowincji Napo i Sucumbios, w drodze do Nueva Loja. Ten wielki wodospad jest jednym z ekwadorskich cudów natury. Warto odwiedzić nie tylko sam wodospad, ale także przyrodę znajdującą się w jego bliskości. Wodospad otoczony jest gęstą roślinnością, co czyni ją wspaniałą scenerią dla wodospadu. Woda wodospadu jest czysta, klarowna i przejrzysta.

Wodospad znajduje się w specjalnej, naturalnej okolicy, u podnóża aktywnego wulkanu Reventador. W tej chwili najwyższy wodospad w Ekwadorze znajduje się na terenie Rezerwatu Przyrody Sumako, którego charakterystyczne cechy obejmują niesamowitą bujną tropikalną roślinność.

Z reguły wszystkie wyprawy do rezerwatu rozpoczynają się od miasta Quito. Czas ich trwania jest dość spory, gdyż jest to duża odległość do pokonania. Wodospad San Rafael jest prawie 200 km od Quito. Aby zobaczyć cudowną atrakcję przyrodniczą, należy przejechać najbardziej skomplikowaną górską serpentynę. Po drodze turyści spotkają się z kilkoma osadami, gdzie mogą odpocząć, poznać życie oraz styl życia rdzennej ludności czy też kupić oryginalne pamiątki.

Ostatnie kilka kilometrów drogi, to droga, którą turyści muszą pokonać pieszo. Spacerując po dżungli, można podziwiać niesamowicie piękne tropikalne krajobrazy i zobaczyć rzadkie motyle. Zarówno fauna jak i flora lasu tropikalnego jest niesamowita. Flora otaczająca wodospad San Rafael pobiera cechy z lasu amazońskiego, gdzie można znaleźć pierwotną i wtórną roślinność. W bezpośrednim sąsiedztwie wodospadu zaprojektowano wygodną platformę widokową, z której można zrobić doskonałe zdjęcia. Mimo tego, że to naturalne miejsce jest otwarte dla odwiedzających przez cały rok, zaleca się, aby zorganizować wycieczkę w okresie od grudnia do lutego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio