Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
wunderschöne Verse zum Geburtstagoriginelle Geburtstagspoesie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Shomyo WaterfallWodospad Shōmyō (inna nazwa tego wodospadu to Shōmyō-daki) znajduje się w mieście Tateyama w prefekturze Toyama w Japonii. Wodospad Shōmyō-daki to najwyższy wodospad w Japonii o wysokości 350 metrów. Wodospad ma cztery poziomy: pierwszy z nich o wysokości 70 metrów, drugi 58 metrów, trzeci 96 metrów i ostatni o 126 metrach wysokości. Największa ilość wody przepływa przez wodospad wczesnym latem, wtedy, gdy topnieje śnieg w górach Tateyama.

Ze względu na zacinający śnieg na wiosnę, bujną letnią zieleń i piękne jesienne liście, przy okazji odwiedzin wodospadu Shōmyō można również podziwiać sezonową różnorodność otaczającego go naturalnego krajobrazu. Warto, zatem wybrać się na wycieczkę nad wodospad Shōmyō o różnych porach roku by doświadczyć tych niesamowitych widoków.

Jego sąsiad, wodospad Hannoki (inna nazwa to Hannoki-no-taki), jest zwykle uważany za najwyższy sezonowo, ponieważ ma wodę tylko od kwietnia do lipca, kiedy topnieje śnieg na płaskowyżu Midagahara. Wodospady Hannoki i Shōmyō są wodospadami bliźniaczymi.

Ilość modyfikacji, jakie zostały stworzone przez człowieka poniżej wodospadów mimo wszystko psują niezwykle piękny widok na wodospady. Pozyskiwanie drewna i energia wodna wraz z turystyką i rybołówstwem napędzają gospodarkę Toyama-ken („ken” oznacza prefekturę).

Wycieczka nad wodospad Shōmyō i wodospad Hannoki jest w rzeczywistości wycieczką poboczną do dobrze nagłośnionej trasy Transalpine Kurobe-Tateyama biegnącej przez serce Alp Japonii obejmującej prefektury Nagano i Toyama na trasie. To alpejskie przejście wymaga połączenia kolejek linowych, spacerów i przejażdżek autobusami w góry, jeziora, duży system hydrotechniczny i mnóstwo widoków.

Wycieczka nad wodospad Shōmyō będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem dla odwiedzających, nawet, jeśli w tym czasie nie będzie widoczny jego bliźniaczy wodospad Hannoki. Niezwykły wodospad Shōmyō to wspaniały obiekt dla zrobienia przecudownych zdjęć, które będą niesamowitą pamiątką z wycieczki w tak odległy zakątek świata.