detoks warszawa - toksyna

Alfred Creek

Alfred CreekWodospad Alfred Creek to seria kaskad spływających z lodowca Alfred po zachodniej stronie Mount Alfred w pobliżu zatoki Bute Inlet. Wodospad Alfred Creek, kiedyś znany, jako Glacier Creek, znajduje się w dolnym biegu rzeki Skwawka w pobliżu jej ujścia do Jervis Inlet, która znajduje się na południu Wybrzeża Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Rzeka Skwawka jest średniej wielkości rzeką w Pacific Ranges.

Czytaj więcej: Alfred Creek

Torc Waterfall

Torc WaterfallWodospad Torc (w języku irlandzkim: Easach Toirc) to wodospad u podstawy Góry Torc na rzece Owengarriff w hrabstwie Kerry w Irlandii. Wodospad Torc, który ma około 20 metrów wysokości jest wart odwiedzenia i podobnie jak wszystkie wodospady najlepiej go zobaczyć po ulewnych deszczach, (z czym nie ma problemu w Kerry), gdyż wtedy widok jest najbardziej imponujący.

Czytaj więcej: Torc Waterfall

Kilt Rock Waterfall

Kilt Rock Waterfall Wodospad Mealt (zwany również wodospadem Kilt Rock) to z całą pewnością nie jest zwykły wodospad. Nazwa wodospadu Mealt wzięła się stąd, że jest on zasilany przez śródlądowe słodkowodne jezioro o nazwie Loch Mealt. Woda z jeziora Loch Mealt spada gwałtownie 55 metrów w dół z wierzchołka klifu, ponad skałami Kilt Rock, na skalisty brzeg poniżej, bezpośrednio do Oceanu Atlantyckiego.

Czytaj więcej: Kilt Rock Waterfall

Kawasan Falls

Kawasan Falls Wodospad Kawasan znajduje się w górach Barangay Matutinao w Badian, południowym Cebu na Filipinach. Podczas gdy naturalnie piękny wodospad Kawasan przyciąga turystów od lat, cały ten obszar stał się jeszcze bardziej popularny od czasu wprowadzenia tras turystycznych. Badian znajduje się około 100 kilometrów na południowy zachód od Cebu City, około 2 godziny jazdy prywatnym samochodem i 3 godziny jazdy samochodem publicznym od Cebu City.

Czytaj więcej: Kawasan Falls

Fairy Falls

Fairy Falls Wodospad Fairy jest jednym z najwyższych wodospadów w Parku Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych ze zgłoszoną wysokością wynoszącą aż 60 metrów. Woda spada w dół z płaskowyżu do płytkiego, zacienionego basenu bardzo zimnej wody. Wycieczka do wodospadu Fairy może potrwać nawet kilka godzin (lub dłużej, jeśli wybierze się jedną z kilku pobocznych tras), więc nie należy zapomnieć o tym by zabrać ze sobą jakieś napoje.

Czytaj więcej: Fairy Falls

Tinago Falls

Tinago FallsWodospad Tinago to wodospad na rzece Agus w mieście Linamon, na obrzeżach miasta Iligan, Lanao del Norte, na południowej filipińskiej wyspie Mindanao. Jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Iligan, miasta znanego, jako miasto majestatycznych wodospadów.

Czytaj więcej: Tinago Falls

Mystic Falls

Mystic FallsMystic to wodospad kaskadowy o wysokości 21 metrów, który spływa w dół od płaskowyżu Madison wzdłuż rzeki Little Firehole. Rzeka Little Firehole, na której znajduje się wodospad Mystic to dopływ rzeki Firehole. Pierwotnie wodospad nosił nazwę wodospad Little Firehole nadaną mu przez członków Hayden Geologic Survey w 1872 roku. Nazwa została z nieznanych przyczyn zmieniona w 1885 roku przez członków Arnold Hague Geological Survey na wodospad Mystic.

Czytaj więcej: Mystic Falls

Misol Ha

Misol-Ha Wodospad Misol-Ha zlokalizowany jest w gminie Salto de Agua, 20 kilometrów od Palenque, przy drodze prowadzącej w kierunku San Cristóbal de las Casas, w Meksyku. Wodospad ten składa się z jednej kaskady o wysokości 35 metrów, która wpada do jednego, prawie okrągłego basenu, obrośniętego dookoła wspaniałą, bujną, zieloną, tropikalną roślinnością. Woda ma przejrzysty zielonkawy kolor ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych.

Czytaj więcej: Misol Ha

Fumacinha

Fumacinha

Wodospad Fumacinha (z brazylijskiego - Cachoeira da Fumacinha, z angielskiego - Fumacinha Falls - Little Smoke Falls) znajduje się w Chapada Diamantina w Brazylii. Wodospad ten jest ukryty pośród ogromnych skalnych ścian. Wodospad Fumacinha mierzy około 100 metrów wysokości i wciąż intryguje zwiedzających. Widok jest surrealistyczny: kaniony o wysokości 250 metrów, pełne mchów, łączą się ze sobą na szczycie, przypominając coś w rodzaju katedry, skąd dochodzą wody wodospadu, spadając w ogromny naturalny basen.

Czytaj więcej: Fumacinha