Afrodyta Warszawa - BRCA 1 - NZOZ Genos

Seven Sisters

Seven SistersWodospad Seven Sisters (znany również, jako Knivsflåfossen) jest 39 najwyższym wodospadem w Norwegii. Wodospad ten składa się z siedmiu oddzielnych strumieni, a najwyższy z nich ma swobodny spadek wody wynoszący aż 250 metrów wysokości.

Czytaj więcej: Seven Sisters

Pitchfork Falls

Pitchfork Falls Wodospad Pitchfork znajduje się na nienazwanym strumieniu wylotowym jeziora Goat Lake (stąd też inna nazwa tego wodospadu to wodospad Goat Lake, choć nazwa Pitchfork jest oficjalną nazwą tego wodospadu), około 10 kilometrów na północ od miasta Skagway po przeciwnej stronie doliny od autostrady Klondike, na Alasce, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wodospad Pitchfork jest przepiękny i bardzo długi.

Czytaj więcej: Pitchfork Falls

Nevada Fall

Nevada Fall Wodospad Nevada to wysoki na 181 metrów wodospad na rzece Merced w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Znajduje się pod kopułą granitową Liberty Cap, na zachodnim krańcu Małej Doliny Yosemite. Wodospad jest powszechnie rozpoznawany przez jego "wygięty" kształt, w którym woda swobodnie spada za mniej więcej pierwszą jedną trzecią długości od stromego zbocza śliskich skał. To uderzenie wody na klifie tworzy turbulentny wodospad i wytwarza dużo mgiełki, która obejmuje szeroki promień. To doprowadziło wodospad do jego obecnej nazwy (Nevada to stare hiszpańskie słowo oznaczające „śnieżny”).

Czytaj więcej: Nevada Fall

Depot Creek Falls

Depot Creek Falls Wodospad Depot Creek to wysoki na 295 metrów wodospad na rzece Depot Creek znajdujący się w Parku Narodowym North Cascades, w Whatcom County, w Waszyngtonie, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rzeka Depot Creek spływa z trzech dużych lodowców na północnej ścianie Mount Redoubt - jednej z najwyższych gór w Waszyngtonie.

Czytaj więcej: Depot Creek Falls

Tequendama Falls

Tequendama Falls Wodospad Tequendama (w języku hiszpańskim: Salto del Tequendama), to wysoki na 132 metry wodospad znajdujący się na rzece Bogotá, położony 32 kilometry na południowy zachód od Bogoty w gminie Soacha w Kolumbii na kontynencie Ameryki Południowej. Wodospad Tequendama znajduje się w zalesionej okolicy i jest jedną z atrakcji turystycznych kraju.

Czytaj więcej: Tequendama Falls

Huay Mae Khamin Falls

Huay Mae Khamin Falls Wodospad Huay Mae Khamin to siedem poziomych wodospadów i jest on bez wątpienia jednym z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii. W przeciwieństwie do wielu innych równie pięknych miejsc w Kanchanaburi, wodospady Huay Mae Khamin pozostały poza dobrze wytartymi szlakami turystycznymi.

Czytaj więcej: Huay Mae Khamin Falls

Eas a' Chual Aluinn

Eas a' Chual AluinnWodospad Eas a' Chual Aluinn znajduje się w pobliżu Kylesku, 50 kilometrów na północ od Ullapool w Szkocji (Wielka Brytania).Jest to najwyższy wodospad w Wielkiej Brytanii z spadkiem wody wynoszącym 200 metrów wysokości. W pełnym przepływie wody jest ponad trzy razy wyższy niż wodospad Niagara.

Czytaj więcej: Eas a' Chual Aluinn

Gaping Gill

Gaping GillNiewyobrażalny wodospad Gaping Gill (znany również, jako wodospad Gaping Ghyll) znajduje się w Ingleborough, w hrabstwie North Yorkshire, w Anglii.
Wodospad usytuowany jest na dnie dużego krateru o nazwie Gaping Gill, największej naturalnej jaskini w Wielkiej Brytanii znajdującej się głęboko w torfowiskach na granicy Parku Narodowego Yorkshire Dales.

Czytaj więcej: Gaping Gill

Godafoss

GodafossWodospad Goðafoss (z języka islandzkiego Goðafoss tłumaczy się, jako "wodospad bogów" lub "wodospad goði") jest jednym z najbardziej spektakularnych wodospadów na Islandii. Znajduje się w dzielnicy Bárðardalur w regionie Northeastern na początku drogi górskiej Sprengisandur. Woda rzeki Skjálfandafljót spada z wysokości 12 metrów na szerokości 30 metrów.

Czytaj więcej: Godafoss

Hanging Lake

Hanging LakeWodospad Hanging Lake znajduje się w Glenwood Canyon, około 11 kilometrów na wschód od Glenwood Springs, w Kolorado, w Stanach Zjednoczonych. Nazwa wodospadu Hanging Lake (z ang. Wiszące Jezioro), wzięła się stąd, że znajdują się na wysokiej półce w wąskim kanionie. Sceneria wodospadu robi niesamowicie bajeczne wrażenie. Wodospady wpadają do krystalicznie czystego jeziora pokrytego odcieniami zieleni i seledynu, otoczonego bujną roślinnością sosnową.

Czytaj więcej: Hanging Lake