Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Azja na mapie świata

Azja to największy i najbardziej zaludniony kontynent planety. Jest domem dla blisko 4,5 miliarda ludzi i pokrywa jedną trzecią powierzchni lądowej całego świata. Azja ma najstarsze cywilizacje, najwyższe szczyty, najbardziej zaludnione miasta i najwyższe budynki na świecie.

Każdego roku podróżują tam setki milionów ludzi z całego świata. Azja to tygiel historii, wielu kultur i religii, rozległych krajobrazów, sztuki i architektury. Jeśli planujesz wycieczkę, lub po prostu chcesz odpocząć na plaży, spędzić noc na imprezie, rozkoszować się historią lub podziwiać naturalne piękno krajobrazu, staniesz przed bardzo trudnym wyborem destynacji.

Aby pomóc Ci dowiedzieć się gdzie jechać, prezentujemy niektóre z najlepszych miejsc docelowych.

Nadrzędna kategoria: Azja
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bali Bali to wyspa i prowincja w Indonezji. Prowincja obejmuje wyspę Bali i kilka mniejszych sąsiednich wysp, w szczególności Nusa Penida, Nusa Lembongan i Nusa Ceningan. Znajduje się pomiędzy wyspą Java na zachodzie i Lombokem na wschodzie. Stolica, Denpasar, znajduje się w południowej części wyspy.

Czytaj dalej...: Bali
Nadrzędna kategoria: Azja
in Wietnam
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Detian FallsWodospad Detian został uznany za największy wodospad międzynarodowy w Azji, gdyż znajduje się on na granicy wietnamsko-chińskiej. Obecnie jest to czwarty, co do wielkości wodospad wzdłuż granicy państwowej, po wodospadach Iguazu, wodospadzie Wiktorii i wodospadzie Niagara.Wodospad znajduje się w górnym biegu rzeki Guichun. Rzeka ta ma swoje źródło w Chinach, następnie przez Guangxi płynie do Wietnamu, a następnie znowu wraca do Guangxi.

Czytaj dalej...: Detian Falls (Ban Gioc)