Najlepszy preparat przeciwko grzybom i bakteriom - paraprotex calivita - pomoże Ci oczyścić swój organizm. Dzięki czemu zaczniej czuć się inaczej, czyli zdrowiej. - Rewelka. Preparat wspomagający potencję - arginina zrewolucjonizował męskie potrzeby. Już teraz weź to białko i nie martw się, potencją. - na nfz położna lublin

Engstligen Falls

Engstligen Falls Wodospady Engstligen w pobliżu Adelboden na Wyżynie Berneńskiej składają się z dwóch wodospadów - Engstligen I i II o wysokości odpowiednio 97 m i 165 m. Są one wymienione w szwajcarskim spisie krajobrazów o znaczeniu krajowym. Wodospady to naturalne widowisko w swojej klasie i są chronione od 1948 r. Wodospady Engstligen mają jedną z najwyższych objętości wody z alpejskich wodospadów i są jedną z atrakcji Adelboden.

Liczne górskie potoki Engstligenalp, płaskowyżu na wysokości 2000 m, łączą się w pobliżu północnego wyjścia i kaskadą w dwóch stopniach nad skałami, spadają 375 m do doliny Engstligen, gdzie stanowią źródło rzeki Entschlige.

Górny wodospad można częściowo zobaczyć z kolejki linowej Engstligenalp. Pełny widok jest możliwy ze szlaku prowadzącego po skałach.

Dolny wodospad jest dostępny na łatwym górskim szlaku od dolnej stacji kolei linowej Engstligenalp. Zimą wodospady Engstligen są rajem dla wspinaczy.

Do wodospadów można dotrzeć pieszo z Adelboden w 90 minut lub autobusem. Latem górska ścieżka prowadzi od Unter dem Birg wzdłuż ryczących wodospadów na Engstligenalp. Ten spektakl wodny można podziwiać latem za pomocą okrągłego szlaku i przez cały rok z góry w kabinie kolejki linowej. Trasa rowerowa Chäligang, tuż obok gigantycznego wodospadu, jest popularna wśród młodych i starszych ze względu na niski poziom trudności.

Dzięki szerokim łąkom, zapierającym dech w piersiach panoramicznym widokom i długotrwałym „tradycjom górskim”, Engstligenalp zdobył miejsce w 1996 r. w szwajcarskim badaniu kulturalnym, jako miejsce o znaczeniu ogólnokrajowym. Wysoki płaskowyż o wysokości 2000 m służy, jako punkt wyjścia dla wielu szlaków turystycznych i wycieczek górskich. Płaski, nieprzerwany szlak okrężny (przyjazny dla wózków inwalidzkich i wózków dla dzieci) prowadzi przez wysoki płaskowyż, przedzierając się przez górskie strumienie, pasące się krowy i domową chatę z powrotem do punktu wyjścia.

W otoczeniu górujących skał można poczuć się bardzo malutkim przy grzmiącym i ogromnym wodospadzie. Powietrze jest tak nasycone wodą, że przejście od wody do powietrza jest dosłownie płynne. Moc uwolniona przez wodospad czyni to miejsce prawdziwą kąpielą energetyczną. Ławki, tereny łąkowe i głazy zachęcają odwiedzających do pozostania na dłużej.