Najnowsze komentarze

 • Tipasa

  Januszek 25.05.2019 10:06
  Czy jakieś biuro podróży proponuje teraz wycieczki do Algierii?

  Czytaj więcej...

   
 • Wodospady Wiktorii

  Krzysztof 23.05.2019 16:30
  Wybieramy się z żoną w październiku. Co prawda do RPA, ale w programie mamy również Wodospad Wiktorii.

  Czytaj więcej...

Wodospad Mitchell

TPL_IN
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wodospad MitchellWodospad Mitchell jest przepięknym czteropoziomowym wodospadem, będącym ucieleśnieniem piękna i surowości australijskiego odludzia w odległym regionie Kimberley w Zachodniej Australii. Miejsce to zapewnia rzadką harmonię malowniczej oazy położonej w surowym, czerwonym, skalnym pustkowiu. Wyrzeźbiony w piaskowcu, tworzący warstwy hipnotyzujących basenów ze szmaragdową wodą, z których wody płyną z jednego do drugiego. Podziwianie czegoś takiego będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Wodospad Mitchell został uznany za drugi najwyższy wodospad w Zachodniej Australii. Jego wysokość wynosi 80 metrów.

Oszałamiające tło czerwonych skarp płaskowyżu Mitchell zapewniało elewację potrzebną do ukierunkowania wody deszczowej na klify, co doprowadziło do warunków, by powstał wodospad w tym surowym i bezlitosnym terenie. Podobnie jak w przypadku innych wodospadów w tropikalnych regionach Australii Północnej, duży przepływ wody przez wodospad ma miejsce podczas sezonów deszczowych, a maleje wraz z nadejściem sezonu suchego. Tak, więc, aby uzyskać dobre wrażenia podczas oglądania wodospadu Mitchell najlepiej jest odwiedzić to miejsce, gdy przepływ wody przed wodospad jest stosunkowo wysoki.

Samo dotarcie nad wodospad Mitchell nie należy do łatwych wypraw. Możliwa jest wielodniowa podróż samochodem (wyłącznie takim, który posiada napęd na cztery koła, z uwagi na ciężkie warunki na trasie podczas jazdy) wzdłuż drogi Gibbs River Road i Kalumburu Road, następnie piesza wycieczka i wspinaczka. Istnieje również druga, droższa opcja, jednak dużo bardziej wygodna, możliwość lotu helikopterem nad wodospad. Z całą pewnością podczas jazdy samochodem jest możliwość podziwiania mnóstwa innych atrakcji, do których nie będzie dostępu podczas lotu helikopterem. Helikopter wylatuje z Kununurra, lądowisko znajduje się natomiast w pobliżu szczytu Mitchell Falls. Lot ten trwa około dwóch godzin. Podczas lotu jest okazja, aby podziwiać wodospad Mitchell oraz sąsiedni wodospad Big Mertens z lotu ptaka. Po wylądowaniu wystarczy pokonać ostatnie 15 minut szlaku Punamii-Unpuu, aby zobaczyć wspaniały widok na wąwóz wodospadu Mitchell. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Joomla SEF URLs by Artio