Najlepszy preparat przeciwko grzybom i bakteriom - paraprotex calivita - pomoże Ci oczyścić swój organizm. Dzięki czemu zaczniej czuć się inaczej, czyli zdrowiej. - Preparat witaminowy, dający kopa oraz siłę to vital A . Bez niego ani rusz. Jest on specjalnie dobrany do grupy krwi A. Zobacz sama. - Jeżeli dbasz o zdrowie, na pewno skorzystaj z preparaty calivita . Szeroka gama produktów oraz ich najwyższa jakość poprawią Twój stan zdrowia. Zaufaj "zdrowej" medycynie - spa - pozycjonowanie zagraniczne

Wodospad Comet

Wodospad CometWodospad Comet to wysoki wodospad znajdujący się na rzece Van Trump Creek w hrabstwie Pierce w stanie Waszyngton, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wodospad ten jest uważany za najlepszy w regionie Mount Rainier. Łatwy dostęp do wodospadu sprawia, że jest on również bardzo często odwiedzaną przez turystów atrakcją. Nazwa wodospadu Comet wzięła się stąd, że przypomina on ogon komety.

Czytaj więcej: Wodospad Comet

Wodospad Mitchell

Wodospad MitchellWodospad Mitchell jest przepięknym czteropoziomowym wodospadem, będącym ucieleśnieniem piękna i surowości australijskiego odludzia w odległym regionie Kimberley w Zachodniej Australii. Miejsce to zapewnia rzadką harmonię malowniczej oazy położonej w surowym, czerwonym, skalnym pustkowiu. Wyrzeźbiony w piaskowcu, tworzący warstwy hipnotyzujących basenów ze szmaragdową wodą, z których wody płyną z jednego do drugiego. Podziwianie czegoś takiego będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Czytaj więcej: Wodospad Mitchell

Wodospad Steinsdalsfossen

SteinsdalsfossenWodospad Steinsdalsfossen (zwany także Øvsthusfossen lub Øfsthusfossen) to wodospad w miejscowości Steine w gminie Kvam w hrabstwie Hordaland w Norwegii. Wodospad znajduje się około 3 kilometry na zachód od dużej wioski Norheimsund, która leży wzdłuż Hardangerfjorden. Wodospad Steinsdalsfossen ma wysokość 46 metrów z głównym spadkiem o wysokości 20 metrów i ma największą objętość w maju i czerwcu, gdy topnieje śnieg. Wodospad Steinsdalsfossen jest częścią rzeki Fosselva, która pochodzi z wody jeziora Myklavatnet, położonego 814 metrów nad poziomem morza w górach nad wodospadem.

Czytaj więcej: Wodospad Steinsdalsfossen

Wodospad Vettisfossen

VettisfossenWodospad Vettisfossen to jeden z najwyższych w Norwegii wodospadów i 284 najwyższy wodospad na świecie. Znajduje się w paśmie górskim Jotunheimen w obszarze ochrony krajobrazu Utladalen w gminie Årdal w hrabstwie Sogn og Fjordane w Norwegii. Wodospad ma pojedynczy spadek wody wynoszący 275 metrów wysokości. Vettisfossen został uznany za najpiękniejszy wodospad Norwegii w 2016 roku.

Czytaj więcej: Wodospad Vettisfossen

Wodospad Barron

Wodospad BarronWodospad Barron (w języku aborygeńskim Din Din) jest stromym, wielopoziomowym wodospadem kaskadowym na rzece Barron, w miejscu gdzie rzeka schodzi z płaskowyżu Atherton do przybrzeżnej równiny Cairns, w Queensland w Australii. Całkowita wysokość wodospadu Barron wynosi 125 metrów. W 2009 roku w ramach obchodów Q150, wodospad Barron został ogłoszony, jako jedna z Ikon Queenslandu w Q150 za swoją rolę „atrakcji przyrodniczej”.

Czytaj więcej: Wodospad Barron

Wodospad Cumberland

Wodospad CumberlandWodospad Cumberland, czasami nazywany Małą Niagarą lub Niagarą Południa, to wodospad na rzece Cumberland w południowo-wschodnim Kentucky. Znajdujący się na granicy hrabstw McCreary i Whitley, wodospad jest główną atrakcją Parku Stanowego Cumberland Falls.
Miejsce wodospadu zostało zajęte w czasach przednowoczesnych przez różnorodne ludy tubylcze, a ostatnio przeszło przez wielu prywatnych właścicieli, aż do momentu, gdy zostały ostatecznie przekazane wraz z otaczającymi terenami do Kentucky w 1930 roku.

Czytaj więcej: Wodospad Cumberland

Wodospad Krunefossen

KrunefossenKrunefossen to typowy wodospad lodowcowy pochodzący bezpośrednio z lodowca. Znajduje się w pobliżu Lovatnet na końcu Kjenndalen, w Norwegii. Od Loen jest 20,5 km droga wzdłuż Lovatnet, docierająca do dużego parkingu (koniec drogi) przed Krunefossenfossen. Ostatnia część drogi (z Kjenndalstova) to droga płatna. Można być zdezorientowanym przez wodospad spadający na most, 1,5 km od parkingu. Jest to nienazwany oficjalnie wodospad nazywany Sletterkredene, ale ma również dużą objętość w miesiącach letnich.

Czytaj więcej: Wodospad Krunefossen

Wodospad Mollisfossen

Wodospad MollisfossenWodospad Mollisfossen (inna nazwa tego wodospadu to Mollešgorzi lub Mollisjoki w języku fińskim) to wodospad, który ma wysokość 269 metrów, z czego 140 metrów spada pojedynczym spadkiem. Wodospad znajduje się na rzece Mollešjohka, tuż przed tym jak wpada do rzeki Reisa. Jest to najwyższy wodospad w północnej Norwegii w pobliżu granicy tego państwa z Finlandią (położony w Reisadalen niedaleko Storslett (Finlandia)) i jeden z najpiękniejszych w kraju.

Czytaj więcej: Wodospad Mollisfossen

Wodospad Trümmelbach

Wodospad TrümmelbachWodospad Trümmelbach (nazywany również Trümmelbachfall lub w języku niemieckim Trümmelbachfälle) w Szwajcarii to seria dziesięciu wodospadów lodowcowych wewnątrz góry, do których można dostać się za pomocą wyciągu tunelowego. Winda prowadzi do platformy, z której można uzyskać dostęp do najwyższych wodospadów. Ścieżka prowadzi przez mały mostek, kilka schodów i chodników, a częściowo przez słabo oświetlone tunele do najwyższego wodospadu. Zamarzająca mgła sprawia, że ścieżka i schody są śliskie, a jaskinie wilgotne. Mgiełka i kropelki z góry sprawiają, że ubrania turystów są przez całą wędrówkę mokre.

Czytaj więcej: Wodospad Trümmelbach

Wodospad Vernal

Wodospad VernalWodospad Vernal to mierzący 97 metrów wysokości wodospad na rzece Merced, tuż poniżej wodospadu Nevada w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii. Podobnie jak jego sąsiad, wodospad Vernal jest wyraźnie widoczny z większej odległości z Glacier Point, jak również z bliska, wzdłuż szlaku Mgieł (Mist Trail). Wodospad płynie przez cały rok, chociaż pod koniec lata jest znacznie mniejszy i może się rozszczepić na wiele pasm, zamiast pojedynczej kurtyny wody.

Czytaj więcej: Wodospad Vernal