Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Australia i Oceania

Australia i Oceania

ogrody koralowe i niezbadane wraki statków
foto:500px.com

Australia i Oceania to region geograficzny i geopolityczny składający się z wielu ziem i wysp na Oceanie Spokojnym. Najważniejszym i największym krajem jest zdecydowanie Australia, a za nią Nowa Zelandia i Papua Nowa Gwinea. Pozostała część kontynentu jest podzielona między mniejsze ugrupowania narodowe Melanezji na zachodzie, Mikronezji na północy i Polinezji na dalekim wschodzie.

Ten olbrzymi kontynent oceaniczny jest obdarzony chyba najbardziej zdumiewającymi krajobrazami na świecie. Surowymi wyspami wulkanicznymi, turkusową wodą, białymi piaszczystymi plażami otoczonymi palmami kokosowymi i spektakularnymi rafami koralowymi,. To kraina różnorodności, dom dla różnych narodów i jedno z najbardziej odległych miejsc na świecie.

Wspólnie odkryjemy najlepsze miejsca w Oceanii, w tym Australię, Nową Zelandię i Polinezję Francuską, poznamy najlepsze miasta na imprezę i zobaczymy idealne plaże i miejsca do nurkowania w Oceanii.

Nadrzędna kategoria: Australia i Oceania
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Bora BoraBora Bora to grupa wysp w grupie Leeward w zachodniej części Polinezji Francuskiej. Jest to  zamorska kolonia Francji na Oceanie Spokojnym. Główna wyspa, położona około 230 km na północny zachód od Papeete, otoczona jest laguną i rafą. W centrum wyspy są pozostałości wygasłego wulkanu, wznoszącego się w dwóch szczytach, Mount Pahia i Mount Otemanu. najwyższy punkt ma wysokość 727 metrów.

Czytaj dalej...: Bora Bora