Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
passende Grüsse zum Geburtstagpassende Geburtstagswünscheoriginelle Poesie zum Geburtstag
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

King George FallsWodospad King George to wspaniały podwójny wodospad, który spada 80 metrów pionowo w dół do majestatycznego wąwozu. Znajduje się on na rzece King George River w zachodniej Australii i jest atrakcją wybrzeża Kimberley. 80 metrowy nieprzerwany pionowy spadek wody czyni ten wodospad najwyższym w zachodniej Australii. Zarejestrowana wysokość wodospadu King George znacznie się różni, a niektóre źródła twierdzą, że wysokość ta znajduje się w przedziale od osiemdziesięciu do stu metrów ponad urwiskiem z piaskowca do wód pływowych.

Istnieje możliwość odbycia rejsu statkiem, który zabierze zwiedzających w pobliże kaskadowych wodospadów i popływać w licznych basenach skalnych na szczycie wodospadu lub odbyć sceniczny lot, by zobaczyć go z zupełnie innej niesamowitej perspektywy.

Sceneria jest oszałamiająca, a wielkość pomarańczowego wąwozu rośnie, wraz ze zbliżaniem się do wodospadu King George. Malowniczy widok na ten oszałamiający wodospad zostanie z całą pewnością zapisany w pamięci przez wiele lat.

Można nawet poczuć się przytłoczonym czerwonymi skalnymi klifami wznoszącymi się ponad 50 metrów w powietrze. Gdy łódź skręca w odległości zaledwie kilku metrów od skalnej ściany, można poczuć na swojej skórze orzeźwiający prysznic wody z wodospadu. Wąwóz ze spektakularnymi, skalistymi, wysokimi klifami o bogatej kolorystyce i formacji to coś niesamowitego i bardzo rzadko spotykanego. Będąc tam poczujemy się jak w zupełnie innym świecie. Po drodze znajdują się otwory do pływania, dzięki którym można odświeżyć się na początku sezonu, kiedy po mokrym sezonie jest jeszcze dużo wody.

Najbliższe zaludnione miejsce to miejscowość Kalumburu, która jest oddalona o 78 kilometrów. Rejsy wzdłuż rzeki King George River opuszczają Darwin, Broome i Wyndham. Łodzie wpływają przez Faraway Bay i podróżują 12 kilometrów w górę rzeki, aż do wodospadów.

Wodospad King George spada o wiele bardziej imponująco podczas pory deszczowej i ten okres jest najlepszy na zaplanowanie podróży celem podziwiania wodospadu.