Preparat witaminowy, dający kopa oraz siłę to vital A . Bez niego ani rusz. Jest on specjalnie dobrany do grupy krwi A. Zobacz sama. - masaż

Gocta Waterfall

Gocta WaterfallWodospad Gocta to całoroczny wodospad składający się z dwóch kaskad, położony w peruwiańskiej prowincji Chachapoyas w Amazonii, około 700 kilometrów na północny wschód od Limy. Chociaż wodospad był dobrze znany miejscowym od wieków (jest w pełnej perspektywie pobliskiej wioski), jego istnienie nie było znane światu aż do wyprawy dokonanej przez Niemca Stefana Ziemendorffa, w 2005 roku z grupą peruwiańskich odkrywców.

Czytaj więcej: Gocta Waterfall

Yellowstone Falls

Yellowstone Falls Wodospad Yellowstone składa się z dwóch głównych wodospadów znajdujących się na rzece Yellowstone, w Parku Narodowym Yellowstone, w Wyoming, w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Gdy rzeka Yellowstone płynie na północ od Jeziora Yellowstone, opuszczając dolinę Hayden znajduje się na niej Górny Wodospad Yellowstone, następnie 400 metrów w dół rzeki jest Dolny Wodospad Yellowstone, po czym rzeka wchodzi do Wielkiego Kanionu Yellowstone, który ma głębokość 304 metrów.

Czytaj więcej: Yellowstone Falls

Montmorency Falls

Montmorency Falls Wodospad Montmorency to duży wodospad na rzece Montmorency w Quebec w Kanadzie. Wodospad znajduje się na granicy między dzielnicą Beauport i Boischatel, około 12 kilometrów od serca starego Quebec City. Obszar otaczający wodospad jest chroniony i znajduje się na terenie parku Montmorency Falls. Wodospad znajduje się u ujścia rzeki Montmorency, gdzie spada nad brzegiem klifu do rzeki Świętego Wawrzyńca, naprzeciwko zachodniego końca Île d'Orleans.

Czytaj więcej: Montmorency Falls

Salto del Agrio

Salto del AgrioWodospad Salto del Agrio położony jest w miejscowości Caviahue w Argentynie. Wodospad Salto del Agrio (Agrio Falls) to kaskada o wysokości około 60 metrów, która spada do małego zielonego basenu otoczonego żółtymi i czerwonymi skałami bazaltowymi. Ten kolorowy kontrast i drzewa zwane Araukariami otaczające region sprawiają, że ten wodospad jest naprawdę uroczy. Rano można zobaczyć tęczę wytwarzaną przez spadającą wodę.

Czytaj więcej: Salto del Agrio

Piedra Volada

Piedra Volada Wodospad Piedra Volada znajduje się w Cañon Candameña, kanionie Copper Canyon (Miedziany Kanion), w gminie Ocampo w stanie Chihuahua na terenie Parku Narodowego Basaseachic Fall w Meksyku. Wysokość wodospadu wynosi 453 metry.

Czytaj więcej: Piedra Volada

Mardalsfossen

MardalsfossenWodospad Mardalsfossen to jeden z dziesięciu najwyższych wodospadów w Europie. Znajduje się w gminie Nesset w hrabstwie Møre og Romsdal w Norwegii. Wodospad znajduje się na rzece Mardola, która wypływa z wiszącej doliny do jeziora Eikesdalsvatnet, około 2 kilometrów na północny zachód od wioski Eikesdalen. Wodospad jest przedstawiony w herbie Nessetu.

Czytaj więcej: Mardalsfossen

Vinnufossen

Vinnufossen Wodospad Vinnufossen to najwyższy wodospad w Europie i szósty najwyższy wodospad na świecie. Wodospad znajduje się na wschód od miejscowości Sunndalsøra w gminie Sunndal w hrabstwie Møre og Romsdal w Norwegii. Wodospad jest częścią rzeki Vinnu, która spływa z góry Vinnufjellet i jest zasilana z lodowca Vinnufonna. Spadki wpływają do rzeki Driva w pobliżu wioski Hoelsand. Całkowita wysokość wodospadu to 860 metrów. Składa się on z czterech kaskad. Wysokość najwyższej z nich to 420 metrów.

Kuang Si Falls

Kuang Si Falls

Wodospad Kuang Si (czasem zapisuje się go, jako Kuang Xi, lub nazywa wodospadem Tat Kuang Si), to trzypoziomowy wodospad, około 29 kilometrów na południe od Luang Prabang, w Laosie, w Azji. Wodospad jest ulubionym miejscem turystów w Luang Prabang. Jest to też jedna z najważniejszych atrakcji, (jeśli nie najważniejsza) w Luang Prabang. Pojedyncza, wielka kaskada spada z dżungli, zasilając serię wodospadów i basenów, które idealnie nadają się do pływania.

Czytaj więcej: Kuang Si Falls

Alamere Falls

Alamere FallsWodospad Alamere to wodospad w Point Reyes National Seashore, w hrabstwie Marin w Kalifornii. Alamere to niezwykły wodospad, który płynie bezpośrednio do oceanu. Jest jednym z dwóch takich w okolicy, drugi to wodospad McWay. Wodospad opada na kruche łupki klifów w Alamere Creek Beach. Przed głównym wodospadem Alamere znajduje się górny wodospad Alamere, składający się z trzech oddzielnych kaskad. Razem te kaskady mają wysokość około 6-9 metrów. Wszystkie te wodospady są zasilane przez rzekę Alamere Creek.

Czytaj więcej: Alamere Falls

Nohkalikai Falls

Nohkalikai FallsWodospad Nohkalikai to najwyższy wodospad w Indiach. Jego wysokość wynosi 340 metrów.  Wodospad znajduje się w pobliżu Cherrapunji, jednego z najwilgotniejszych miejsc na Ziemi. Wodospad Nohkalikai jest zasilany przez deszczówkę zgromadzoną na szczycie stosunkowo niewielkiego płaskowyżu, więc jego moc w porze suchej trwającej od grudnia do lutego jest dużo mniejsza. Poniżej wodospadu powstał mały basen z niezwykłą zieloną wodą.

Czytaj więcej: Nohkalikai Falls