Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
passendsten Geburtstagszitatelustige Wünsche zum Geburtstaglustige Geburtstagswünsche
Ameryka Północna na mapie świata

Z 50 najczęściej odwiedzanych przez człowieka atrakcji turystycznych na świecie ponad połowa znajduje się w Ameryce Północnej. Wiele z nich to parki rozrywki, ale inne obejmują parki narodowe, cuda natury oraz tereny miejskie. Wszystkie są warte przystanków, ale Ameryka Północna ma do zaoferowania znacznie więcej niż zwykłe atrakcje turystyczne.

Ponieważ graniczy z Arktyką, Atlantykiem i Pacyfikiem, a także z Morzem Karaibskim, Ameryka Północna ma wiele ekscytujących miejsc do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy podróżujesz samotnie, z rodziną czy z grupą przyjaciół, znajdziesz interesujące miejsca, w którym możesz kompletować swoje wspomnienia.

W samych Stanach Zjednoczonych można cierpieć od gorąca w Kalifornijskiej Dolinie Śmierci, jednym z najgorętszych miejsc na ziemi, lub z zimna spacerując po lodowcach na Alasce. Wielkie Jeziora zapewniają wypoczynek na Górnym Środkowym Zachodzie, podczas gdy Zatoka Meksykańska oferuje rozrywkę wodną na głębokim południu.

Kanadyjskie Parki Narodowe są równie fascynujące, jak te w USA. Możesz też spróbować heli-hiking lub heli-skiing w odległych rejonach Kolumbii Brytyjskiej, gdzie tylko helikopterami można dotrzeć do górskich domków, a Toronto jest uważane za najbardziej zróżnicowane etnicznie miasto na świecie.

Meksyk kryje niezapomniane stanowiska archeologiczne, ruiny Majów na Półwyspie Jukatan, fascynujące rdzenne kultury w Oaxaca i Chiapas, oraz wioski rybackie i miasteczka plażowe wzdłuż obu wybrzeży Pacyfiku i Karaibów.

Na południe i wschód od Meksyku kraje Ameryki Środkowej szybko rozwijają swoją infrastrukturę turystyczną, więc nadchodzi czas, aby zobaczyć Belize, Honduras, Gwatemalę, Nikaraguę i Salwador. Kostaryka cieszy się już prężnym przemysłem turystycznym, a Panama - podzielona fizycznie słynnym kanałem, ale połączona duchem jest często pomijanym klejnotem.