Nurkowanie z marin.pl serwis sprzętu nurkowego Autoryzowany serwis sprzętu nurkowego - Preparat odpornościowy, który warto stosować to immunaid . Bez składniku vilca cory, oraz cynku, możemy zapomnieć o skutecznym leczeniu przeziębień.

Nohkalikai Falls

Nohkalikai FallsWodospad Nohkalikai to najwyższy wodospad w Indiach. Jego wysokość wynosi 340 metrów.  Wodospad znajduje się w pobliżu Cherrapunji, jednego z najwilgotniejszych miejsc na Ziemi. Wodospad Nohkalikai jest zasilany przez deszczówkę zgromadzoną na szczycie stosunkowo niewielkiego płaskowyżu, więc jego moc w porze suchej trwającej od grudnia do lutego jest dużo mniejsza. Poniżej wodospadu powstał mały basen z niezwykłą zieloną wodą.

Nazwa wodospadu Nohkalikai w języku Khasi oznaczająca "Jump of Ka Likai" jest związana z legendą o miejscowej kobiecie Likai, która z żalu zeskoczyła z klifu obok wodospadu.
Według owej legendy, w wiosce zwanej Rangjyrteh, znajdującej się przed wodospadem Nohkalikai, mieszkała kobieta o imieniu Likai. Niestety po śmierci jej pierwszego męża musiała ponownie wyjść za mąż. Ka Likai (Ka jest prefiksem podawanym dla płci żeńskiej w Khasi) została ze swoim niemowlęciem bez środków do życia. Aby zapewnić przeżycie sobie i maleńkiej córeczce musiała szybko znaleźć pracę. Została więc tragarzem. Jednak jej praca wymagała od niej pozostawiania córeczki bez opieki na długie godziny. Gdy Ka Likai była już w domu, większość swojego czasu poświęcała natomiast opiece nad niemowlęciem. Kiedy Ka Likai po raz drugi wyszła za mąż, nie potrafiła swojej całej uwagi skupić wyłącznie na drugim mężu. Zazdrosny o to mąż zabił, więc niemowlę i ugotował jego mięso po wyrzuceniu głowy i kości. Kiedy Ka Likai wróciła do domu z pracy, nie zastała nikogo w domu, oprócz posiłku, który został podczas jej nieobecności przygotowany i zostawiony. Chciała poszukać swojej córeczki, ale jadła mięso, ponieważ była zmęczona pracą. Po posiłku Ka Likai znalazła odcięty palec niemowlęcia w pobliżu miejsca, w którym zwykle kroiła orzechy betelu i liście betelu. Ka Likai zdała sobie sprawę z tego, co musiało się stać podczas jej nieobecności, oszalała z gniewu i żalu i zaczęła biec, machając toporem trzymanym w dłoni. Pobiegła i skoczyła z krawędzi płaskowyżu, stąd też wodospad, nosi po niej nazwę Nohkalikai.