Najskuteczniejsze preparaty zdrowotne takie jak calivita będziesz mógł zamawiać o każdej porze dnia w naszym sklepie. Zdrowie to podstawa. - Najlepszy na rynku serwis o tematyce: suplementy diety . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - detoks warszawa - ośrodek detoksykacji - recenzja trans hybrid 3.0

Wodospad Staubbach

Staubbach FallsWodospad Staubbach to wodospad znajdujący się w Szwajcarii. Dokładniej położony jest on na zachód od Lauterbrunnen w Wyżynie Berneńskiej. Wysokość wodospadu wynosi 297 metrów. Woda spada z doliny, która kończy się wysokim klifem powyżej Weisse Lütschine. Strumień, docierając do krawędzi skalistych ścian doliny, tworzy kaskadę tak wysoką, że woda niemal zatraca się w rozpyleniu, zanim osiągnie poziom doliny.

Po obfitym deszczu i wczesną wiosną, gdy zasila go topniejący śnieg, wodospad Staubbach jest bardzo efektownym obiektem. Siła strumienia powyżej upadku w tym okresie jest wystarczająca, aby unosić wodę z przepaści, a następnie opada ona w postaci ciekłego pyłu, wyglądając jak coś pomiędzy mgłą a chmurą, która kołysze się w obie strony z delikatnym wiatrem. W suche lato, kiedy zaopatrzenie w wodę jest znacznie zmniejszone, efekt ten jest stosunkowo niewielki.

To, co czyni ten wodospad tak niesamowitym, to jego pozycja. Wygląda on jakby spadał tuż nad miastem. Mieszkańcy miasteczka mogą podziwiać codziennie ten niesamowity widok. A malownicza dolina Lauterbrunnen i Alpy Szwajcarskie w tle jeszcze bardziej dodają temu miejscu uroku. Można by tak godzinami siedzieć na zielonej trawce i podziwiać ten nieziemski widok. Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Dodatkowo świeże górskie powietrze czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym.

W dolinie Lauterbrunnen można podziwiać aż 72 wodospady, a wodospad Staubbach znajduje się bardzo blisko wodospadu Trümmelbach.

Szlak na tył wodospadu Staubbach wznosi się stromo pod górę. Została tam przygotowana specjalna ścieżka z barierkami, aby można było bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Aby zmniejszyć ryzyko upadków ze stromych klifów został również wybudowany specjalny blaszany tunel. Za tunelem ścieżka pnie się w górę po schodach wyciętych w klifie, a ostatecznie kończy się ślepym zaułkiem tuż za wodospadem.

Wodospad Staubbach pojawił się na szwajcarskim 3-centymetrowym znaczku pocztowym z lat trzydziestych dwudziestego wieku.