Zalana hala garażowa na poziomie -2 - Preparat roślinny o właściwościach oczyszczających liquid chlorophyll z pewnością zrobi u Ciebie przysłowiowe "zielone wnętrze", czyli czyste bez grzybów i wirusów. - Masz problemy z menopazuą? Zastosuj menopausal formula i uwolnij się od napadów gorąca i wybudzania w ciągu nocy. - dowiedz się więcej - system rezerwacji wizyt do fryzjera

Hogenakkal

Hogenakkal Falls Hogenakkal to wodospad w południowych Indiach na rzece Kaveri w dystrykcie Dharmapuri w indyjskim stanie Tamil Nadu. Znajduje się 180 kilometrów od Bangalore i 46 kilometrów od Dharmapuri. Czasami określany, jako "Wodospad Niagara w Indiach", znany jest z kąpieli leczniczych i przejażdżek łódkami, które są główną atrakcją turystyczną.

Skały węglanowe na tym terenie są uważane za najstarsze w Azji Południowej i jedne z najstarszych na świecie. Rząd Tamil Nadu przedstawił propozycję przekształcenia tego wodospadu w dostarczanie wody pitnej dla państwa. Celem tego projektu jest zapewnienie bezpiecznej wody pitnej dla obszarów miejskich i wiejskich w okręgach Krishnagiri i Dharmapuri. W lutym 2008 roku Japoński Bank Współpracy Międzynarodowej zgodził się, aby sfinansować ten projekt.

Słowo Hogenakkal składa się z dwóch słów hoge i kal (w języku Kannada). Kiedy woda spada na skały, wydaje się, że hoge (dym) emanuje ze szczytu kal (skały) z powodu siły wody, stąd Hogenakkal (dymiące skały). Jest również nazywany Marikottayam przez mieszkańców Tamil Nadu.

Po wodospadzie Hogenakkal rzeka Kaveri opada i tworzy liczne wodospady, gdy jej woda przecina skalisty teren. Miejscami woda spada z wysokości nawet do 20 metrów i mówi się, że brzmi jak ciągły grzmot. Wkrótce po upadku rzeka przyjmuje kurs południowy i wchodzi do Stanley Reservoir Mettur. Rzeka niesie osad, który sprawia, że ziemia w dorzeczu jest żyzna. Po minięciu wodospadu Hogenakkal rzeka rozciąga się na szerokim obszarze piaszczystych plaż, a następnie przepływa do zapory Mettur i tworzy jezioro o nazwie Stanley Reservoir mające powierzchnię 160 kilometrów kwadratowych. Zbudowany w 1934 roku projekt usprawnił nawadnianie i zapewnił energię wodną.

Najlepszy okres, aby odwiedzić i podziwiać wodospad to niedługo po monsunach, kiedy w rzece wzbiera woda. Ale niektórzy turyści wolą przyjechać poza sezonem, aby ominąć tłum. Temperatura latem waha się między 23-34 °C, podczas gdy w zimie jest nadal przyjemna i waha się w granicach 13-27 °C.