Najskutecznieszy preparat na cholesterol - cholestone doda Ci sił, naprawi układ krążenia, a także obniży frakcje HDL i LDL. - Preparat, który przynosi nieziemską ulgę wątrobie, liver aid cena to kompleksowo dobrane zioła, witamin i minerały dzięki czemu możesz zapomnieć o chorobach wątroby.

Wodospad Salto Para

Salto Para Wodospad Salto Pará znajduje się na rzece Caura, która jest lewym dopływem rzeki Orinoko, w stanie Bolivar. Salto Pará jest drugim, co do wielkości wodospadem na świecie (o całkowitej szerokości) i największym wodospadem w Ameryce. Mówi się, że wodospad Salto Pará to największy wodospad w Wenezueli pod względem przepływu wody.

Wodospad ma 64 metry wysokości, opada w dwóch stopniach i rozciąga się na szerokość aż 5608 metrów. Na całej swojej szerokości porozdzielany jest wieloma małymi wysepkami i opada podzielony w ten sposób na siedem ogromnych potoków.

Średni przepływ wody przez wodospad to nawet 3540 metrów sześciennych na sekundę. Biorąc pod uwagę te liczby, wodospad ten łatwo trafia na listę 10 najpotężniejszych wodospadów na świecie.

Objętość przepływającej wody w wodospadzie Salto Pará przewyższa objętością bardziej słynne wodospady takie jak wodospad Wiktorii w Afryce oraz wodospad Iguazú na granicy Brazylii i Argentyny.

Wodospad znajduje się na tyle blisko rzeki Orinoko, że po zalaniu Orinoko dolne 10 do 30 stóp Salto Pará może również zostać zalane.

Istnieją opcje wycieczek lub wypraw turystycznych od najbliższego obozu, zwanego El Playón, przechodząc ścieżką przez dżunglę, do punktu, w którym można podziwiać ten wspaniały wodospad.

Z całą pewnością wyprawa nad wodospad będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego z nas. Ogromna siła oraz przeszywający huk spadającej wody sprawia, że czujemy na własnej skórze prawdziwą potęgę, jaką jest w stanie posiadać natura.

Niesamowitym widokiem jest również potężna i majestatyczna dżungla otaczająca rzekę Caura i wodospad Salto Pará. Widok na sam wodospad z dżungli daje przecudowny efekt, jakbyśmy znajdowali się w zupełnie innej epoce. W około brak jakichkolwiek śladów ludzi i cywilizacji. Z pewnością jest to wspaniałe miejsce, aby się zrelaksować i zapomnieć o naszych codziennych problemach. Znajdujemy się przecież w dzikiej dżungli a naprzeciwko nas wspaniały wodospad Salto Pará i potężna rzeka Caura. W tych okolicznościach trudno przypomnieć sobie i myśleć o czymś zupełnie innym.