Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie

Argentyna jest najbardziej europejskim krajem w całej Ameryce Południowej. Turystom oferuje wspaniałe góry i lodowce, wodospady i wpisane na listę UNESCO parki narodowe. Ze względu na olbrzymią rozpiętość południkową - Argentyna charakteryzuje się różnymi warunkami klimatycznymi. Znajdziemy tu obszary pustynne, ale również wiecznie zielone lasy.

Argentyna jest poszukiwana przez turystów ze względu na jej różnorodność i różnorodność geograficzną. Od rozległych panoram Patagonii po rozległe łąki pampy , kraj Ameryki Południowej jest idealnym miejscem zarówno dla miłośników przyrody, jak i odkrywców.

Lodowiec Perito Moreno

Lodowiec Perito Moreno w Parku Narodowym Los Glaciares na obrzeżach miasta El Calafate na południowym zachodzie kraju jest godny uwagi z kilku powodów. Po pierwsze, jest hipnotyzujące. Po drugie, jest to jeden z nielicznych lodowców, który raczej rośnie niż kurczy się, rozszerzając się nawet o dwa metry dziennie - można nawet zobaczyć, jak części 60-metrowego lodowca spadają do wody, gdy tam stoisz. Po trzecie, mówi się również, że posiada trzecią co do wielkości rezerwę słodkiej wody na świecie .

Fitz Roy

Fitz Roy jest góra robić w Argentynie. Otoczony lodowcowymi jeziorami, oszałamiający szczyt Andów poza El Chalten w południowej Patagonii jest obowiązkowym miejscem dla miłośników przyrody, fotografów, wspinaczy górskich, wędrowców i prawie wszystkich innych!

wodospad Iguazu

Jeden z siedmiu cudów natury świata, wodospad Iguazu na północy Argentyny, leży w środku lasu deszczowego łączącego kraj z Brazylią. Wodospady, które stanowią część kipiącej rzeki Iguazú, znajdują się w Parku Narodowym Iguazú w Misiones w Argentynie.

Park Narodowy Nahuel Huapi

Parque Nacional Nahuel Huapi to ogromny obszar chroniony w obszarze Bariloche w Patagonii, pełen jezior, dzikiej przyrody i uśpionego wulkanu Mount Tronador. Rozległy rezerwat jest rajem dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Istnieje wiele schronisk górskich lub rustykalnych chat, z których korzystają nocujący wędrowcy; oto przewodnik . Po kilku dniach spędzonych w dziczy udaj się do tętniącego życiem miasta Bariloche, aby zaznać dawki cywilizacji. Miasto słynie z czekolady, rzemieślniczego piwa i wspaniałej jazdy na nartach .

Quebrada de Humahuaca

W północnej argentyńskiej prowincji Jujuy znajduje się dramatyczny Quebrada de Humahuaca , wąwóz wypełniony kolosalnymi formacjami skalnymi i usiany rdzennymi wioskami Quechuan. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Quebrada de Humahuaca jest częścią głównego szlaku handlowego zwanego Camino Inca, którego historia sięga około 10 000 lat.

Latarnia morska na końcu świata

Nie, nie książka Julesa Verne'a. Ta latarnia morska znajduje się na południowym krańcu Argentyny, przysłowiowo nazywana „końcem świata”. Oficjalna nazwa latarni to Les Eclaireurs (po francusku „The Scouts”). Można do niej dotrzeć krótkimi wycieczkami łodzią z Ushuaia, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Córdoba

Malownicze miasto Córdoba, położone u podnóża gór Sierras Chicas nad rzeką Suquía , przyciąga turystów przez cały rok, a wielu argentyńskich artystów i miłośników przyrody nazywa je domem. Miasto słynie z hiszpańskiej architektury kolonialnej i może poszczycić się bogatym życiem kulturalnym. Oto kilka pomysłów na to, co można tam zobaczyć i zrobić.

Valle de la Luna

Valle de la Luna lub Moon Valley (oficjalnie znana jako Parque Provincial Ischigualasto ) to duży obszar chroniony zawierający nieziemskie formacje skalne i szczątki dinozaurów. I nie mówimy o byle jakim dinozaurem. Położona w jałowej północno-zachodniej prowincji San Juan dolina podobno posiada najpełniejszy znany kontynentalny zapis kopalny z okresu triasu.

Mendoza

Miasto Mendoza, będące synonimem wina, jest bujne pod wieloma względami. Piękne miasto ozdobione architekturą w stylu art deco i zielonymi placami w północno-środkowej Argentynie, turyści przybywają do doliny Mendozy przez cały rok, aby zwiedzać winnice, znane jako bodegas, i pogłębiać swoje uznanie dla historycznej kultury winiarskiej Argentyny. Sprawdź tutaj najlepsze winiarnie w kraju . Jeśli Mendoza jest na Twojej trasie, nie przegap winiarni Zuccardi, Dolium, Domaine St. Diego lub Bodega Vistalba. Wszystkie są świetne.

Marmurowe jaskinie

OK, technicznie rzecz biorąc, Marmurowe Jaskinie są w Chile, ale są tak bardzo blisko granicy z Argentyną i tak piękne, że trzeba je uwzględnić! Znajdujące się w jeziorze między dwoma krajami jaskinie zostały wyrzeźbione w marmurze przez tysiące lat w wyniku erozji wodnej, w wyniku czego powstały łuki przypominające katedrę. Wiosłowanie przez nie jest nieziemskim przeżyciem; sprawdź te zdjęcia . Do jeziora można się dostać od strony argentyńskiej przez Ruta 40, ale aby dotrzeć do jaskiń, trzeba będzie formalnie przekroczyć granicę z Chile.Park Narodowy Talampaya

Kolejny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy Talampaya w prowincji La Rioja oferuje wszystko, od petroglifów po obserwacje kondorów. Te pierwsze można zobaczyć w kanionie Talampaya, drugie naprawdę wszędzie w dużym rezerwacie pustyni, który sąsiaduje z Doliną Księżyca. Możesz również zauważyć guanako, maras i lisy. Miej oko, podziwiając lokalną florę w ogrodzie botanicznym parku. Park Narodowy Talampaya jest ogromny, podobno przyciąga 60 000 ludzi rocznie, więc planuj swoje działania z wyprzedzeniem.

Mirtowy las Bariloche'a

Historia głosi, że sam Walt Disney spędził czas w cudownym mirtowym lesie Bariloche, aby studiować Bambi , ale jest niewiele dowodów na poparcie tego . Nieważne jednak, gaje z pewnością są na tyle magiczne, że zainspirowały klasyczny film animowany. Położony w Parku Narodowym Nahuel Huapi las - oficjalnie znany jako Park Narodowy Los Arrayanes - znajduje się na obrzeżach miasta Villa La Angostura na półwyspie Llao LLao w pobliżu Wyspy Wiktorii.

Rezerwat Narodowy Punta Tombo

Inaczej znany jako kraina pingwinów, Rezerwat Narodowy Punta Tombo szczyci się największą na świecie kolonią pingwinów magellana. Najlepiej je zobaczyć po listopadzie.

Półwysep Valdés

Półwysep Valdés na argentyńskim wybrzeżu słynie z obserwacji rzadkich południowych wielorybów biskajskich i ich cieląt (w czerwcu). Położona w prowincji Chubut, Reserva Faunística Península Valdés ma najgłębsze słone bagna w Ameryce Południowej i przyciąga około 80 000 turystów rocznie.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dominujący nad panoramą na południe od Pucón świecący krater Volcán Villarrica o wysokości 2847 metrów nieustannie przypomina, że to, co hiszpański konkwistador poeta Alonso de Ercilla nazwał swoim „wielkim sąsiednim wulkanem”, może w każdej chwili pogrzebać miasto pod chmurą popiołu lub laharem lawy i topniejącego śniegu lub podpalić go w kataklizmie bomb wulkanicznych. Ściśle monitorowany i czasami zamknięty dla wspinaczy, jego szczyt pozostaje jedną z najpopularniejszych wycieczek w Pucón.

Czytaj dalej...: Parque Nacional Villarrica
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Największe i najlepiej zachowane ruiny misji jezuickiej w prowincji Misiones w północno-wschodniej Argentynie z XVII i XVIII wieku. Zadeklarowane jako miejsce światowego dziedzictwa UNESCO w 1984 r. Wraz z misjami Santa Ana, Loreto i Santa María la Mayor.

Założone najpierw przez Padres José Cataldino i Simóna Macetę w regionie Guairá (obecnie Paraná w Brazylii), podobnie jak kilka innych od 1609 roku, ale musiały zostać przeniesione dalej na południe z powodu ciągłych ataków portugalskich handlarzy niewolnikami. Słynny film „Misja” Rolanda Joffé (1986), w którym bohaterami są Jeremy Irons i Robert de Niro, nawiązuje do tych historycznych wydarzeń.

Czytaj dalej...: San Ignacio Miní
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zaledwie 1 kilometr od Tilcary wznosi się historyczne miejsce, które umożliwia obserwowanie tego, co dzieje się kilka kilometrów dalej. Tilcara's Pucará nadal zachowuje nienaruszoną magię niepamiętnych czasów.

„Wystarczy wejść na górę i zobaczyć, jak wszystko wygląda stamtąd. To wystarczy, aby zrozumieć, o co chodzi w Pucará ” - wyjaśnił mądrze przewodnik. I to była prawda. Musieliśmy tylko wejść, popatrzeć, a przede wszystkim pomyśleć.

Czytaj dalej...: Pucara Tilcary
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ten park narodowy „des cactus” w języku francuskim rozciąga się na ponad 64 000 hektarów i znajduje się na kalchiach Altiplano na wysokości od 2700 do 5 000 metrów nad poziomem morza. Przecina ją Ruta 33 między Salta i Cachi, zwana także Recta del Tin-Tin, ponieważ jest prosta i płaska przez 19 kilometrów! Ta część drogi była również częścią słynnego Camino del Inca, który został prześledzony z Cuzco przez Imperium Peruwiańskie przed przybyciem hiszpańskich kolonistów. Krajobrazy są fantastyczne! Panorama tutaj przypomina amerykański Dziki Zachód z tą nieskończoną drogą, która ginie na horyzoncie, suchą ochrą i czerwonymi pampasami obsadzonymi kaktusami kandelabrami (cardón), ogromna odmiana, która rośnie w dużych ilościach na tym pustynnym obszarze ... Z jednym wyjątkiem: tutaj lamy (głównie guanako) prawdopodobnie wyskoczą przed przednią szybę! Jedź ostrożnie i niezbyt szybko ... to da ci czas na ich obserwację, zanim uciekną. Wykopano tu ważne pozostałości paleontologiczne, w tym 70-milionowy dinozaur. Niektóre malowidła naskalne są tam, ale nie są widoczne dla ogółu społeczeństwa.

Ponadto park nie ma struktury przystosowanej do przyjmowania turystów. Po prostu przejeżdżasz przez nią i cieszysz się jej dzikim pięknem i tworzysz krótką ścieżkę edukacyjną zaczynającą się przy drodze. Mały przystanek w drodze do Salta lub Cachi!

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dorzecze, które zasila rzekę Atuel, ma szczyt góry o długości zaledwie 50 km, ale obejmuje wiele ważnych lodowców, takich jak lodowiec Las Lagrimas, i wyższe szczyty niż te na głównym grzbiecie, a Sosneado jest jego wyższą górą, składającą się z 5160 metrów.

Wypływ rzeki Atuel tworzy tzw. Atuel, a przy jej ujściu rzeka Salado. Rzeka Atuel zaczyna się na wysokości 3500 metrów i jest zasilana przez szereg lodowych jęzorów, które spływają z Andów między wzgórzami Morado i Paso de las Leñas.

Czytaj dalej...: Kanion Atuel
reklama1
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Lanín to obszar chroniony o powierzchni 413 000 hektarów położony w południowo-zachodniej części prowincji Neuquén, w argentyńskiej Patagonii, graniczący z Chile od zachodu i Parkiem Narodowym Nahuel Huapí od południa. Został utworzony w 1937 roku w celu ochrony i zachowania ważnego obszaru lasów andyjsko-patagońskich , zwłaszcza drzew małp puzzli ( Araucaria araucana ), Raulí ( Nothofagus nervosa ) i buka zwyczajnego ( Nothofagus obliqua ), które w Argentynie występują wyłącznie ten Park Narodowy.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Lanín
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską. Kolejne zlodowacenia ukształtowały krajobraz regionu, tworząc spektakularne cechy, takie jak moreny, kotły polodowcowe i jeziora z czystą wodą.

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej części Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Los Alerces, miejsce światowego dziedzictwa
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Salinas Grandes to prawdziwy klejnot położony na jednym z największych zagłębień w prowincji Salta z odkrytą powierzchnią soli ponad 12000 hektarów, 126 km od Purmamarca
Jednodniowa wycieczka do Salinas Grandes (The Salt Flats)
Wakacje w Argentynie nie byłyby kompletne bez wycieczki, aby zobaczyć niesamowite widoki na Salinas Grandes. Wyjedź z Salta i udaj się do Purmamarca (160 km? 2,5 godziny), w prowincji Jujuy. Purmamarca to maleńka perełka wioski, skulona u podnóża imponującego Cerro de los Siete Colores (Wzgórze Siedmiu Kolorów). Jest naprawdę udekorowany tęczą kolorów, które ożywają, gdy popołudniowe słońce świeci na zboczu góry. To małe miasteczko składa się z zaledwie kilku bloków uroczych domów z cegły, rustykalnych barów i sklepów sprzedających wszystko, od srebrnej biżuterii i swetrów z alpaki po lalki i zioła lecznicze. Po pewnym czasie na zwiedzanie, nasza podróż kontynuuje się na zachód do pustyni solnej Salinas Grandes, nieziemskiej przestrzeni białych równin, która zmienia kolor na turkusowy, gdy pada deszcz.

Czytaj dalej...: Salinas Grandes
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaPomimo faktu, że dzieła sztuki z okresu paleolitu zostały naturalnie dobrze zachowane, wandalizm człowieka (dotykanie powierzchni i usuwanie fragmentów) zagroził ciągłości tej konserwacji, dlatego obrazy są obecnie ogrodzone.

Nie jest to problem, ale ważne jest, aby się wyróżniać podczas robienia zdjęć.

Czytaj dalej...: Jaskinia rąk
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Dziewicze i wciąż stosunkowo niezbadane mokradła Ibera są niewątpliwie jednym z ukrytych klejnotów Argentyny i jednym z najlepszych miejsc w Ameryce Południowej dla dzikiej przyrody

Mokradła Ibera, po hiszpańsku Esteros del Ibera, to drugie co do wielkości mokradła słodkowodne na świecie po Pantanalu w Brazylii. Chociaż stosunkowo mało odwiedzana przez turystów sieć jezior, płytkich lagun wodnych i pływających wysp roślinności jest ważnym siedliskiem dla zaskakującej różnorodności unikalnej przyrody. Możesz spodziewać się rodzin kapibary, czujnego czarnego kajmana, pomarańczowego jelenia błotnego, wilka grzywiastego, kojpu (inna forma gryzonia), gigantycznych wydr i rzadkiego gigantycznego mrówkojada. Ptactwo jest podobnie imponujące, szczególnie podczas migracji. Dotarcie na mokradła jest przygodą samą w sobie, ponieważ do niektórych schronisk można dostać się tylko lekkimi samolotami.

Czytaj dalej...: Mokradła Ibera
reklama2