Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie

Największy kraj Ameryki Południowej , Brazylia, zajmuje prawie połowę kontynentu. Prawie wszystko to znajduje się na półkuli południowej, a większość z nich jest tropikalna, z rozległymi obszarami lasów deszczowych pełnych egzotycznych roślin i dzikiej przyrody. Jego 7400-kilometrowe wybrzeże Atlantyku jest pokryte złotymi piaszczystymi plażami, a jego wnętrze jest wypełnione zasobami mineralnymi. Złoto z kopalni brazylijskich nadal znajduje się w kościołach Portugalii , kolonialnej potęgi, która rządziła Brazyliąaż do 1822 roku. Ten silny wpływ portugalski jest widoczny w architekturze kolonialnej Brazylii, w sztuce dekoracyjnej, takiej jak glazura w kościołach i klasztorach, oraz w języku. Dla turystów Brazylia jest zarówno tropikalnym rajem, jak i ekscytującym miejscem kulturalnym z atrakcjami dla wszystkich gustów, od idyllicznych wakacji na plaży i eksploracji dżungli po światowej klasy muzea sztuki i pulsujące rytmy karnawału w Rio.

1 Sugar Loaf, Rio de Janeiro

Łatwo rozpoznawalny symbol Rio de Janeiro, zaokrąglony skalny szczyt Sugar Loaf wystaje z porośniętego drzewami cypla, wznosząc się 394 metry nad plażami i miastem. Jej szczyt jest jednym z pierwszych miejsc, do których udają się turyści, aby podziwiać widoki na Rio i port oraz dreszczyk emocji związany z jazdą zawieszoną w kolejce linowej między Sugar Loaf a Morro da Urca , niższym szczytem, ​​z którego łączy się druga kolejka linowa Miasto. Pierwsza osada Rio rozpoczęła się poniżej tych szczytów, w pobliżu długiej plaży Praia da Urca , i można zwiedzić jeden z trzech wczesnych fortów, Fort São João w kształcie gwiazdy .

2 Cristo Redentor, Rio de Janeiro

Z ramionami rozpostartymi na 28 metrów, jakby obejmującymi całą ludzkość, ze szczytu Corcovado spogląda na Rio de Janeiro i zatokę kolosalny posąg Chrystusa w stylu Art Deco, zwany Cristo Redentor (Chrystus Odkupiciel) . Na wysokości 709 metrów, na której stoi, jest częścią Parku Narodowego Tijuca, a kolej zębata wspina się 3,5 kilometra na jej szczyt, gdzie szeroki plac otacza posąg. Ukończony w 1931 roku 30-metrowy posąg jest dziełem polsko-francuskiego rzeźbiarza Paula Landowskiego i brazylijskiego inżyniera Heitora da Silvy Costy i jest zbudowany ze zbrojonego betonu i steatytu. Ośmiometrowa podstawa obejmuje kaplicę popularną podczas wesel. Chociaż jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon Brazylii, często mylnie nazywana jest Chrystusem Andów, mylona ze starszym posągiem wyznaczającym granicę między Argentyną i Chile .

Przystanek w połowie drogi kolejowej prowadzi do szlaków przez Park Narodowy Tijuca, ogromny las, który chroni źródła, wodospady i szeroką gamę tropikalnych ptaków, motyli i roślin. W parku otwiera się kilka innych punktów widokowych.

3 Carnaval, Rio de Janeiro

Niewiele programów pasuje do ekstrawagancji karnawału (karnawału) przed Wielkim Postem w Rio pod względem koloru, dźwięku, akcji i żywiołowości. Nie dajcie się zwieść, to nie tylko kolejna hałaśliwa impreza uliczna, ale starannie zaaranżowana wystawa, podczas której widzowie mogą oglądać parady konkurujących tancerzy samby z specjalnie wybudowanego stadionu zaprojektowanego przez najbardziej znanego brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera. Nazywana Sambódromo , ta długa seria boksów z trybunami zapewnia miejsca przy ringu na 700-metrowej trasie parad, podczas której tancerze i muzycy z konkurencyjnych szkół samby paradują w olśniewającej eksplozji genialnych kostiumów. Jeśli sceny mafijne są dla ciebie mniej atrakcyjne niż bardziej spontaniczne uroczystości (które są równie hałaśliwe i kolorowe), znajdziesz także karnawały w Salvadorze, Bahia, Recife i inne brazylijskie miasta.

4 Wodospady Iguaçu

W miejscu, gdzie spotykają się Brazylia, Paragwaj i Argentyna, rzeka Iguaçu spektakularnie opada półkolem z 247 wodospadów, które grzmią w dół do wąwozu poniżej. Tuż nad wodospadem rzeka jest zwężona do jednej czwartej swojej zwykłej szerokości, dzięki czemu siła wody jest jeszcze silniejsza. Niektóre z wodospadów mają ponad 100 metrów wysokości i obejmują tak rozległy obszar, że nigdy nie zobaczysz ich wszystkich naraz, ale najszerszą panoramę dostaniesz od strony brazylijskiej. Wybiegi i wieża dają różne perspektywy, a jeden most prowadzi aż do jednego z największych, znanego jako Garganta do Diabo (Gardło Diabła). Możesz przejść na stronę argentyńską, aby uzyskać bliższe widoki z wybiegów, które rozciągają się dalej w centrum wodospadu. Obie strony oferują różne perspektywy i widoki, więc większość turystów planuje zobaczyć obie.Park Narodowy Iguaçu , w którym podzwrotnikowe lasy deszczowe są domem dla ponad 1000 gatunków ptaków i ssaków, w tym jeleni, wydr, ocelotów i kapibarów.

5 Copacabana, Rio de Janeiro

Najmodniejsza i najsłynniejsza część śródmieścia Rio biegnie wzdłuż Avenida Nossa Senhora de Copacabana i jest otoczona z jednej strony czterema kilometrami białego piasku i falujących fal. Plaża jest oddzielona od budynków i ruchu ulicznego szeroką promenadą wyłożoną czarno-białą mozaiką w falistym wzorze przypominającym ulice Lizbony w Portugalii. Plaża to nie tylko pokaz. Jest to również popularny plac zabaw pełen miłośników słońca, pływaków i dzieci budujących zamki z piasku, gdy tylko pogoda jest dobra. Spaceruj ulicami, aby znaleźć restauracje, eleganckie sklepy, kawiarnie i piękne stare budynki z czasów, gdy Rio było stolicą Brazylii. Jeden z nich, słynny Pałac Copacabana, jest chroniony jako pomnik narodowy. W holu można łatwo wyobrazić sobie członków rodziny królewskiej i filmowych idoli, którzy tu zostali.

6 Lasy deszczowe Amazonii

Około 20 kilometrów na południowy wschód od Manaus , ciemne wody Rio Negro spotykają się z lekką mulistą wodą Rio Solimões, przepływającą obok siebie przez około sześć kilometrów, zanim zmieszają się z Amazonką. Rejsy statkiem z Manaus prowadzą do tego punktu zwanego Encontro das Aguas , spotkania wód. Inne wycieczki łodzią zabiorą Cię do serca lasów deszczowych i sieci rzek, kanałów i jezior utworzonych przez te trzy rzeki. W Rio Negro wyspy Anavilhanas tworzą archipelag z jeziorami, strumieniami i zalanymi lasami, które oferują pełny przekrój ekosystemu Amazonii. Podczas rejsu statkiem można zobaczyć małpy, leniwce, papugi, tukany, kajmany, żółwie i inne dzikie zwierzęta. Również blisko Manaus, 688-hektarowego Parku Ekologicznego Janauarima wiele różnych ekosystemów, które możesz odkrywać łodzią po wąskich drogach wodnych. Całe jezioro jest tutaj pokryte gigantycznymi liliami wodnymi występującymi tylko w Amazonii. Będąc w Manaus, koniecznie zobacz jego słynny Teatro Amazonas , włoską operę w stylu renesansu, zaprojektowaną tak, aby Manaus znalazło się na mapie jako wielkie centrum kultury Ameryki Południowej.

7 Modernistyczna architektura Brasílii

Nowe brazylijskie miasto Brasília zostało wyrzeźbione w dziczy i ukończone w ciągu mniej niż trzech lat, aby zastąpić Rio de Janeiro jako stolicę kraju w 1960 r. Ambitny plan Lúcio Costy i Oscara Niemeyera stał się wizytówką urbanistyki i awangardowej architektury i do dziś pozostaje jednym z nielicznych miast na świecie, które reprezentują ukończony plan i jedną koncepcję architektoniczną. Bez zwykłej mieszanki dzielnic mieszkaniowych i biznesowych cała sekcja rządowa składa się z głównych atrakcji architektonicznych, które są głównymi atrakcjami turystycznymi miasta. Niektóre z najbardziej uderzających otaczają Praça dos Tràs Poderes : pałac prezydencki, sąd najwyższy i dwa ostro kontrastujące budynki kongresowe, a także Muzeum Historyczne Brasílii iPanteão da Liberdade (Panteon Wolności), zaprojektowany przez Oscara Niemeyera. Najbardziej znanym budynkiem tego architekta w mieście jest okrągły Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida , którego zakrzywione betonowe kolumny wspierają szklany dach. Innym charakterystycznym dziełem Niemeyera jest Palácio dos Arcos , otoczony pięknymi ogrodami zaprojektowanymi przez brazylijskiego architekta krajobrazu Roberto Burle Marxa, który współpracował z Niemeyerem przy kilku projektach w całej Brazylii. Okrągły Memorial dos Povos Indígenas (Muzeum Ludności Tubylczej) wzorowany jest na tradycyjnym okrągłym domu Yąnomamö. Ale wielu uważa, że ​​najlepsze dzieło Niemeyera to Monumento JK, pomnik prezydenta Juscelino Kubitscheka, założyciela Brasilii. Brasilia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

8 Salvador's Pelourinho

Cidade Alta (Górne Miasto) w dawnej stolicy kolonialnej Brazylii zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na wyjątkową kolekcję XVII i XVIII-wiecznych budynków kolonialnych, najwspanialszych tego typu zespołów w Ameryce Południowej. Nazywana Pelourinho, ta stara dzielnica to miejsce, w którym znajdziesz najpiękniejsze kościoły i klasztory Salvadoru, zbudowane w czasach, gdy Brazylia była źródłem bogactw Portugalii, a budynki religijne kolonii obfitowały w złoto. Najpiękniejszym i najbogatszym z kościołów w mieście jest São Franciscozbudowany na początku XVIII wieku i wypełniony misternymi rzeźbami pokrytymi złotem. W chórze i krużganku można zobaczyć doskonałe przykłady portugalskich paneli z płytek, zwanych azulejos. Był to kościół klasztorny, a obok kościół Franciszkanów Trzeciego Zakonu. Nie sposób nie zauważyć buntowniczo rzeźbionej fasady pokrytej posągami i misterną dekoracją. Wnętrze jest równie ozdobne, bogate w detale przewyższające nawet portugalski barok.

9 Ouro Preto

Bogactwo stanu Minas Gerais w Brazylii w czasach świetności okresu kolonialnego można łatwo wyobrazić sobie z wnętrz kościołów w jego starej stolicy, Ouro Preto. Całe mury obmywane są złotem, które wypływało - wraz z diamentami - z kopalni otaczających miasto w XVII i XVIII wieku. Spływające kaskadą po zboczach stromej doliny i otoczone górami, Ouro Preto jest klejnotem kolonialnego miasta, ale jego strome, wąskie uliczki i górskie położenie - jakkolwiek urzekające dziś turystów - nie spełniały potrzeb rozwijającej się stolicy prowincji. Rząd przeniósł się do nowo wybudowanej stolicy Belo Horizonte , pozostawiając Ouro Preto w swojej kapsule czasu. XVII-wieczne barokowe i rokokowe kościoły São Francisco de Assis iMatriz de Nossa Senhora do Pilar to najlepsze przykłady, ale całe miasto jest tak bogate w architekturę kolonialną, że Ouro Preto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Strome uliczki, miejscami tak strome, że stają się klatkami schodowymi, są otoczone pięknymi kolonialnymi rezydencjami, a białe kościoły wieńczą wzgórza barokowymi dzwonnicami.

10 plaż Pernambuco

Krystaliczne wody, wysokie palmy i szerokie połacie srebrnego piasku to tylko niektóre z powodów, dla których Porto de Galinhasjest często wymieniana jako najlepsza plaża w Brazylii. Jak na kraj, który ma ponad 7 000 kilometrów wybrzeża Atlantyku, a większość z nich to piaszczyste plaże, to wiele mówi. Miasto rozciągające się wzdłuż plaży jest spokojne, kolorowe i stanowi idealne połączenie staromodnej zabawy na plaży i eleganckich butików. Jego hotele i kurorty leżą blisko lądu, zamiast szybować w wieżowcach. Jangady, malownicze żaglówki, zabiorą Cię do basenów na rafach, gdzie w wodzie do kostek wokół Twoich stóp pływają wspaniałe tropikalne ryby. Możesz także popłynąć łodzią do laguny, w której pływają małe koniki morskie, i możesz nurkować, aby odkrywać imponujące rafy koralowe lub wraki statków, pływać kajakiem po lagunach i ujściach rzeki lub kupić fantazyjny latawiec z kiosku na plaży, aby latać na stałym wietrze. Pobliski Maracaipe jest popularny wśród surferów.

Porto de Galinhas to tylko jedna z pięknych plaż na 187-kilometrowym wybrzeżu Pernambuco. Bliżej Recife, XVII-wieczna Olinda została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z widokiem na popularną plażę. Główne plaże w samym Recife to Praia da Boa Viagem, São José da Coroa Grande i Carne De Vaca.

11 Belo Horizonte

Stolica stanu Minas Gerais przekazała swoje pierwsze zlecenia wybitnemu brazylijskiemu architektowi Oscarowi Niemeyerowi, a dziś te wczesne budynki Niemeyera przyciągają do miasta turystów i miłośników modernistycznej architektury. Jego pierwszym dużym dziełem, które natychmiast odróżniało go od konwencjonalnych architektów, był paraboliczny kościół São Francisco de Assis , położony nad jeziorem w dzielnicy Pampulha. Na wzgórzu nad nim, połączonym ogrodami zaprojektowanymi przez architekta krajobrazu Roberto Burle Marxa, znajduje się wcześniejszy budynek kasyna Niemeyera, obecnie muzeum sztuki. Wychodzący na duży Praça da Liberdade w centrum miasta znajduje się kręty apartamentowiec Edificio Niemeyer , jedno z jego najsłynniejszych wczesnych dzieł. Czyste geometryczne linie jego późniejPalácio das Artes wyznacza skraj Parku Miejskiego, w którym mieści się Centrum Rzemiosła Minas Gerais z dziełami współczesnych rzemieślników. Postmodernistyczna Rainha da Sucata - królowa złomu - to kolejny charakterystyczny budynek w Belo Horizonte, dzieło Éolo Maia i Sylvio Podestá. Obecnie mieści się w nim muzeum mineralogii.

12 Muzea sztuki w Sao Paulo

São Paulo posiada jedne z najlepszych kolekcji sztuk pięknych w Ameryce Łacińskiej, a budynki, w których się znajdują, są również zabytkami architektury. W Museu de Arte, MASP wyświetla kontynentu najbardziej kompleksowy zbiór sztuki zachodniej, z dzieł reprezentatywnych artystów od renesansu przez współczesnych mistrzów. Znajdują się w nim 73 rzeźby z brązu Degasa oraz prace Renoira, Maneta, Van Gogha, Matisse'a, Picassa i Miró. Od samego początku muzeum skupiało się na pracach artystów z połowy i końca XX wieku, a budynek zaprojektowany przez architektkę Linę Bo Bardi jest modernistycznym punktem orientacyjnym. Oscar Niemeyer zaprojektował Pavilhão da Bienal de Artes w Ibirapuera Park, gdzie mieści się Museu de Arte Contemporânea.Ponad 8 000 dzieł sztuki - jedna z największych kolekcji artystów zachodnich XX wieku w Ameryce Łacińskiej - obejmuje Picassa, Chagalla, Kandinsky'ego, Miró i Modiglianiego oraz głównych malarzy brazylijskich. Położone nad formalnymi ogrodami inspirowanymi Wersalem, Museu do Ipiranga mieści obrazy i sztuki dekoracyjne.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Chociaż jest to jedno z najpopularniejszych górskich miejsc w kraju, Campos ma naturalne krajobrazy, które można podziwiać w spokoju Pomimo „importowanych” elementów zimy na półkuli północnej, takich jak architektura alpejska, klony i nieuniknione fondue, Campos do Jordão ma swoją własną osobowość. Ci, którzy odwiedzą miasto, znajdą szacowne hotele i gastronomię, gotowe sprostać wymagającym standardom São Paulo oraz krajobrazy, które sprawiają, że jest ono piękne na tle innych górskich miejsc na całym świecie.

Czytaj dalej...: Campos do Jordão
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Lençóis Maranhenses w stanie Maranhão jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Brazylii. Jest to ekosystem utworzony z białych wydm, które zajmują powierzchnię 383 000 akrów i wyglądają jak prześcieradła ( lençóis w języku portugalskim) rozrzucone na północno-wschodnim wybrzeżu.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Lençóis Maranhenses
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Otoczone wieloma cudami natury i światowej klasy plażami, Florianopolis jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych rajów turystycznych w Ameryce Południowej i zdecydowanie MUSISZ ZOBACZYĆ podczas podróży po Brazylii .

Jest to stolica południowego stanu Santa Catarina i podzielona jest na dwie połowy. Jedna część miasta znajduje się na kontynencie brazylijskim, a druga na wyspie Santa Catarina.

Czytaj dalej...: 8 NAJLEPSZYCH PLAŻ W FLORIANOPOLIS W BRAZYLII DO ODWIEDZENIA W 2020 ROKU
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Top 10 rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Praia Da Pipa w Brazylii

Praia da Pipa, hippie-luxe plaża spotkań na Brazil „s północno-wschodnim wybrzeżu , to rajskie miejsce do spędzenia trzech dni lub nawet trzy miesiące. Oprócz tętniącego życiem centrum miasta, ma piękne plaże, dramatyczne klify i las deszczowy oraz lśniące wody. Jeśli chodzi o to, co warto zobaczyć i zrobić, oto dziesięć najlepszych zajęć .

Czytaj dalej...: Praia Da Pipa Plaża miłości
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Top 10 rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Buzios w Rio De Janeiro

Buzios , niegdyś spokojna wioska rybacka w południowo-wschodniej Brazylii, stała się najfajniejszym i najbardziej tętniącym życiem nadmorskim miastem Rio de Janeiro po wizycie Brigitte Bardot i jej brazylijskiego chłopaka. Buzios to zbiór trzech małych miasteczek - Ossos, Manguinhos i Armação de Búzios - znanych z animowanego życia nocnego , wspaniałych plaż i turkusowych wód. Oto najlepsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Buzios.

Czytaj dalej...: Buzios
reklama1
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Park Narodowy Aparados da Serra (PNAS) i Park Narodowy Serra Geral (PNSG) znajdują się w południowej Brazylii, na wschodniej granicy między stanami Rio Grande do Sul i Santa Catarina. Nazwa „Aparados da Serra” oznacza nierówne przejście między regionem płaskowyżu a litoralną równiną, w której tworzą się murawy. Głównym celem jest ochrona łąk, lasów i ostoi roślinności klifowej oraz wszystkich elementów naturalnych związanych z tymi ekosystemami. Ponadto oba parki narodowe chronią imponującą scenerię ukształtowaną przez procesy geologiczne i geomorfologiczne. Główną atrakcją parku jest słynny kanion Itaimbezinho .

Czytaj dalej...: Parki narodowe Aparados da Serra i Serra Geral
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stare miasto Salvadoru jest pełne kolonialnej architektury i na każdym kroku obiecuje bogate doświadczenie kulturalne. Podziwiaj to, co najlepsze w historycznej dzielnicy Pelourinho, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w Salvadorze dzięki 10 najciekawszym atrakcjom Culture Trip do zobaczenia i zrobienia.

Czytaj dalej...: Pelourinho, Salvador
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Po drugiej stronie spokojnych wód zielony las wznosi się przed nami w górach. Tych, którzy nas otaczają na łodzi, rozlega się zbiorowe, szczęśliwe westchnienie. Gromada chętnych ludzi podnosi się i rusza na front w nadziei, że wysiądą jako pierwsi.

Przybywając do Ilha Grande w Brazylii, zaledwie cztery godziny drogi z Rio de Janeiro autobusem i promem, pierwsza myśl, jaką przychodzi mi do głowy, dotyczy koloru: bogaty lazur nieba, szepty białych chmur unoszących się nad gęstą, zieloną dżunglą.

Czytaj dalej...: Ilha Grande
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W samym środku Brazylii , obok stolicy Brasilii , znajduje się naturalny raj zwany Chapada dos Veadeiros. Dla tych, którzy kochają ukryte wodospady, jest to miejsce, do którego należy się udać. Obudź się wcześnie, zapakuj przekąski, załóż wygodne buty i, jeśli chcesz, wynajmij profesjonalnego przewodnika, który pójdzie z tobą na wycieczkę. Wokół jest ponad trzysta wodospadów, ale pamiętaj, aby dołączyć do swojej wędrówki te z poniższej listy.

Czytaj dalej...: Park Narodowy Chapada dos Veadeiros
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wsiądź do pociągu Serra do Mar Paranaense, jednej z najbardziej spektakularnych tras kolejowych na świecie według angielskiej gazety The Guardian. Odkryj historię kolei Paranaguá-Curitiba, z jej ponad 41 mostami i 13 tunelami. Ciesz się oszałamiającym widokiem na góry i doliny, z ich rzekami, wodospadami, klifami i wąwozami.

Czytaj dalej...: Kurytyba - Morretes
reklama2