Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską. Kolejne zlodowacenia ukształtowały krajobraz regionu, tworząc spektakularne cechy, takie jak moreny, kotły polodowcowe i jeziora z czystą wodą.

Park Narodowy Los Alerces znajduje się w Andach w północnej części Patagonii w Argentynie. Ma zachodnią granicę, która pokrywa się z granicą chilijską.National Park ma całkowitą powierzchnię 236.000 ha (583.000 akrów), składającą się z kilku różnych ekosystemach: w Lasy waldiwijskie , w Andyjskiej-Patagonia lesie , High-Andów Steppe i patagoński Steppe .

Park Narodowy Los Alerces został utworzony w 1937 roku w celu ochrony lasu alerce i innej typowej flory Andów Patagońskich. Zawiera największy las alerce w Argentynie.

Obiekt światowego dziedzictwa ma kluczowe znaczenie dla ochrony niektórych z ostatnich części ciągłego Lasu Patagońskiego w prawie nienaruszonym stanie i jest siedliskiem wielu endemicznych i zagrożonych gatunków flory i fauny, w tym najdłużej żyjącej populacji drzew Alerce ( Fitzroya cupressoides ), gatunek iglasty endemiczny dla Ameryki Południowej.

Alerce to jedno z najdłużej żyjących drzew na świecie; niektóre w parku mają około 3000 lat, a wiele z nich ma ponad 1000 lat. Rośnie bardzo wolno i należy do rodziny Cupressaceae.

Kolejne zlodowacenia ukształtowały krajobraz regionu, tworząc spektakularne cechy, takie jak moreny, kotły polodowcowe i jeziora z czystą wodą. Wraz z czterema innymi parkami narodowymi stanowi część Rezerwatu Biosfery Andino Norpatagónica .

Roślinność jest zdominowana przez gęste lasy strefy umiarkowanej, które ustępują miejsca alpejskim łąkom położonym wyżej pod skalistymi szczytami Andów.

Park Narodowy Los Alerces składa się ze złożonego systemu jezior z dwoma działami wodnymi i wieloma rzekami. Do najważniejszych rzadkich należą jeziora Menendez, Rivadavia, Futalaufquen i Krüger, a także rzeka Frey.

Zapora wodna, dostarczająca energię przemysłowi w Puerto Madryn, stworzyła duże sztuczne jezioro Amutui Quimei, które wpada do rzeki Futaleufú i płynie dalej do Chile.

W parku występuje wiele gatunków ssaków, zarówno rodzimych, jak i egzotycznych, które mają znaczący wpływ na gatunki rodzime, zarówno zwierzęta, jak i warzywa.

Wśród rodzimych ssaków są dwa jelenie patagońskie: Huemul ( Hippocamelus bisulcus ) i Pudú ( Pudu pudu ). Oba są zagrożone z powodu nielegalnych polowań, niszczenia i fragmentacji siedlisk oraz wprowadzania zwierząt gospodarskich i egzotycznych gatunków, takich jak jelenie szlachetne.

Istnieje wiele drapieżników, do których należą puma , kot huiña ( kot australijski), huillín (zagrożona wydra rodzima), lis culpeo i lis szary .

Do 126 gatunków ptaków, które zostały wymienione w parku tym endemicznych w lasach Andyjskiej Patagońskich takie jak Magellana Woodpecker , w Chucao krytonosowate , na czarne Nur Huet-Huet , w crested biały Elaenia, w ostrogonek mały , Austral papug i Chilijczyk Pigeon.

Na jeziorach i rzekach można spotkać ptaki wodne, takie jak gęsi popielate, perkoz, kormoran neotropowy, wigeon południowy, latająca kaczka parowa i kaczka potokowa. Są też ptaki drapieżne i padlinożerne: wyróżniają się kondor , sęp czarny i myszołów czarnoskóry .

Oprócz emblematycznego Alerce, otaczające park góry porastają gęste lasy liściaste drzew z rodzaju Nothofagus : Lengas , Ñires i Coihues , a także cyprys Cordilleran , inny gatunek iglasty.

Na niższych i wilgotnych obszarach występuje również Maniú ( Sexagothaea conspicua ) i Chusquea Bamboo , typowe przedstawicielki Valdivian Umiarkowany Las deszczowy.

Nad brzegami rzeki Rivadavia, jeziorem Verde i rzeką Arrayanes znajdują się również setki Arrayanes (chilijskie mirty), od których pochodzi nazwa tej rzeki.

Klimat parku waha się od umiarkowanego do zimnego i wilgotnego. Na niższych wysokościach średnie temperatury wahają się od 2 ° C (35,6 ° F) zimą do 14 ° C (57,2 ° F) latem.

Średnie roczne opady wahają się od ponad 3000 mm (120 cali) na zachodzie do 800 mm (31 cali) na wschodzie, gdzie większość z nich koncentruje się zimą. W najzimniejszych miesiącach mogą czasami wystąpić opady śniegu.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa