Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Copacabana, jedna z najbardziej znanych dzielnic Rio de Janeiro, przeżyła swój złoty wiek. Jednak ostatnio obszar ten pozbył się niektórych obskurnych barów i klubów nocnych, pozostając jednocześnie niewyobrażalnie pięknym, z długą linią brzegową i falistymi wzgórzami i błękitnym niebem w tle. Oto nasza lista 10 najlepszych rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Copacabana w Rio de Janeiro.

Udaj się na plażę

Najbardziej oczywistą atrakcją Copacabany jest z pewnością plaża, na której każdy może cieszyć się jednym z najpiękniejszych wybrzeży na świecie. Niezależnie od tego, czy odwiedzający szukają wypoczynku - pod parasolem słonecznym i oddając się świeżej caipirinha - czy sportu, w postaci siatkówki plażowej, piaski są tutaj najlepszym miejscem.

Wspinaj się na Morro do Leme

Morro do Leme jest doskonałym miejscem, aby złapać kilka malownicze widoki Copacabana. Morro, czyli „mała góra”, graniczy z plażą Copacabana na końcu dzielnicy Leme. U podnóża wzgórza znajduje się dobrze uczęszczana ścieżka dla turystów, a na szczycie stary fort wojskowy o nazwie Forte do Vigia.

Sprawdź Bossa Nova e Companhia

Bossa nova to jeden z narodowych skarbów Brazylii, pochodzący z południowej strefy Rio de Janeiro w latach sześćdziesiątych XX wieku i wyrażający tradycyjny styl muzyczny narodu, sambę. Bossa Nova e Companhia to sklep całkowicie oddany zachowaniu dziedzictwa bossa novy w Rio de Janeiro, oferujący asortyment płyt CD, LP, instrumentów muzycznych i książek o muzyce i jej najsłynniejszych wykonawcach. Ten sklep jest wartym odwiedzenia przystankiem dla wszystkich miłośników muzyki, zwłaszcza tych, którzy chcą zabrać do domu kawałek dziedzictwa bossa novy z Copacabany.

Wypij kawę w Forte de Copacabana

Na południowym krańcu wybrzeża Copacabana znajduje się Forte de Copacabana , świetne miejsce do poznania brazylijskiej historii i zjedzenia śniadania siedząc na zewnątrz. Jako siedziba zarówno Muzeum Historycznego Armii, jak i Fort Copacabana i Café 18 do Forte , fort jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie dnia w okolicy.

Posłuchaj muzyki na żywo w Bip Bip

Wiele osób twierdzi, że Bip Bip to bar z innego czasu. Nic więcej niż dziura w ścianie na bocznej uliczce w Copacabana, dawni mieszkańcy i miejscowi, a także niektórzy znani turyści, gromadzą się, aby posłuchać tradycyjnej muzyki samba de roda i choro wykonywanej na żywo tutaj prawie każdej nocy. Właściciel, Alfredo, nie boi się uciszyć tłumów, jeśli uzna je za niegrzeczne dla wykonawców - zostałeś ostrzeżony!

Poznaj Arpoador

Arpoador to jedno z najwspanialszych miejsc do surfowania i łowienia ryb w Copacabana, ale także wspaniałe miejsce do oglądania morza i wybrzeża Copacabana. W języku portugalskim, co oznacza „miotacz harpunów”, ta wychodnia skalna tworzy przyzwoite fale dla surferów przez cały rok. Dla tych, którzy chcą pozostać suchymi, zachód słońca tutaj jest niesamowity, ale staraj się tu dotrzeć w dzień powszedni, jak wiele osób odwiedza w weekend.

Zjedz posiłek w Adega Perola

Adega Perola to boteco, które każdy podróżnik do Copacabana chciałby znaleźć. Z jednymi z najlepszych tapas z owoców morza w mieście, ta restauracja szczyci się najlepszą kulturą kulinarną Rio. Przestrzeń jest niewielka, piwo jest zimne, a jedzenie świeże. Aha, i nie bój się spróbować ośmiornicy - to jedno z najlepszych dań w menu.

Świętuj Nowy Rok na plaży Copacabana

Pomimo reputacji Rio de Janeiro jako imprezowicza, jest kilka innych okresów w roku, kiedy Cariocas świętuje tyle samo, co w Nowy Rok. Tysiące ludzi gromadzą się na plaży, aby zobaczyć coroczny pokaz sztucznych ogni, spektakularny pokaz nad wodą. Chociaż w całym mieście są inne miejsca spotkań, największy i najlepszy pokaz sztucznych ogni zawsze odbywa się w Copacabana.

Udaj się do Mariuzinn Disco Club

Przez resztę czasu, kiedy nie jest Sylwester, udaj się do Mariuzinn Disco Club , jednego z najlepszych miejsc na imprezę w Copacabanie. Dzięki dwóm barom i dwóm oddzielnym parkietom tanecznym oraz balkonowi na piętrze Mariuzinn to najlepsze miejsce na spotkanie z przyjaciółmi lub nowych. Pamiętaj, aby przybyć nie wcześniej niż o północy, ponieważ Brazylijczycy zwykle pozostają na zewnątrz do późnych godzin następnego dnia.

Wybierz się na poranny spacer po plaży

Po wycieczce do Rio de Janeiro i Copacabana być może najlepszym sposobem na zakończenie pobytu jest wczesny poranny spacer po plaży, zanim zrobi się ona zajęta turystami. Niewiele rzeczy pokonuje tę prostą przyjemność, w połączeniu z delikatną bryzą, ciepłym morskim powietrzem i uczuciem piasku pod stopami. To jest prawdziwa Copacabana.