Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie

Demokratyczna Republika Konga

Demokratyczna Republika Konga, kraj położony w środkowej Afryce. Oficjalnie znany jako Demokratyczna Republika Konga, kraj ten ma 25-milową (40-kilometrową) linię brzegową na Oceanie Atlantyckim, ale poza tym jest śródlądowy. Jest drugim co do wielkości krajem na kontynencie; tylko Algieria jest większa. Stolica, Kinszasa, leży nad rzeką Kongo, około 320 mil (515 km) od jej ujścia. Największe miasto w Afryce Środkowej, służy jako oficjalne centrum administracyjne, gospodarcze i kulturalne kraju. Kraj ten jest często określany akronimem DRK lub Kongo (Kinszasa), z dodaniem kapitału w nawiasach, aby odróżnić go od drugiej republiki Konga, która jest oficjalnie nazywana Republiką Konga i jest często określana jako Kongo (Brazzaville).

Nadrzędna kategoria: Afryka
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Park Narodowy Kahuzi-Biega

Konflikty między działalnością człowieka a ochroną przyrody są przyczyną wielu z tych zjawisk. Takie kontrowersje są często mocno upolitycznione i szeroko nagłaśniane w światowej prasie i mediach społecznościowych. Na przykład utrata siedlisk i gatunków wynikała z nieuregulowanej eksploatacji koltanu (rzadkiej rudy tantalu używanej w produktach elektroniki użytkowej, takich jak telefony komórkowe i komputery) w Parku Narodowym Kahuzi-Beiga, jednym z premierowych krajów Demokratycznej Republiki Konga. parki leśne. Park jest również domem dla dużej części populacji zagrożonego goryla nizinnego wschodniego (Gorilla beringei graueri). Wydobycie zwiększyło śmiertelność goryli, zmniejszając zasoby pożywienia zwierząt i prowadząc wiele osób wysiedlonych przez wydobycie do zabijania goryli dla ich mięsa. Ponadto goryl górski (G. beringei beringei), bliski krewny goryla nizinnego wschodniego, również jest zagrożony wyginięciem. Jednak władze wymieniają kłusownictwo, choroby i pożary krzyżowe między walczącymi grupami politycznymi w pobliżu Parku Narodowego Wirunga jako główne źródła spadku populacji.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
Park Narodowy Wirunga

Park Narodowy Virunga to jedyny park na świecie, w którym występują populacje trzech wielkich małp człekokształtnych - szympansa, goryla nizinnego i goryla górskiego, ale wędrując po cienistych lasach można spotkać Okapi, słonie leśne i sawannowe, duże kolonie hipopotamów , liczne rzadkie ptaki, a nawet lew. Sam park składa się z trzech głównych sektorów. Sektor północny wyznaczają góry Rwenzori graniczące z Ugandą. Na ponad 5000 metrów szczyty Rwenzoris są stale pokryte śniegiem, a topniejący śnieg z rzeki Rwenzoris jest jednym z głównych źródeł Nilu. Można tu również spotkać Okapisa, zamieszkującego dolinę rzeki Semliki.