Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Uznany za jeden z 7 cudów natury na świecie, wodospad Iguazu jest niewątpliwie najczęściej odwiedzanym miejscem w Misiones i jedną z najbardziej imponujących atrakcji przyrodniczych w Argentynie i na świecie.
 
Znajduje się w Parku Narodowym Iguazú , około 20 km. z Puerto Iguazu w północnej części prowincji Misiones , Argentyna , The Falls Iguazu są dzielone przez Brazylię i naszego kraju.
Rzeka Iguazú rodzi się w stanie Paraná w Brazylii i po przejechaniu 1200 km. na płaskowyżu, na którym otrzymuje kilka dopływów, dochodzi do uskoku tworzącego pęknięcie w przeplecionych warstwach piaskowca i bazaltu w miejscu, gdzie płynie rzeka.


Rzeka ta płynie przez łagodne ukształtowanie terenu, aż dochodzi do szeregu uskoków i nagle dochodzi do 80 m. Kanion w Gardle Diabła, głównym wodospadzie Iguazú, gdzie woda wydaje grzmiący dźwięk, a następnie spływa do rzeki Parana .

Legenda mówi, że w rzece mieszkał wielki wąż o imieniu „Boi”. Aby uspokoić jego zaciekłość, tubylcy składali co roku ofiarę z kobiety. Ale kiedyś odważny aborygen guarani porwał kobietę i uratował ją przed tradycyjnym rytuałem ucieczki przez rzekę. Boi wybuchnął gniewem, zgiął się i rozłupał rzekę, tworząc kataraktę oddzielającą mężczyznę i kobietę.

Spacer po kładce

Na obszarze, gdzie klify i wysepki rozrzucone są na półksiężycu, znajduje się ponad 270 wodospadów. Z centrum dla zwiedzających można spacerować po szlakach lub malowniczym pociągiem. Istnieją dwa podstawowe obwody: górna ścieżka i dolna ścieżka.

Dolna ścieżka prowadzi do podstawy wodospadu Iguazu, gdzie spray nawilża odwiedzających. To wyjątkowe przeżycie, warte podjęcia przygody. Na tym torze można również popłynąć łodzią do Isla San Martín. Z górnej ścieżki masz panoramiczne widoki z kładki i niezapomniane przeżycie.

Wodospady, które można zwiedzać to: Salto Floriano, Salto Deodoro, Salto Benjamín Constant, Salto Unión, Salto Escondido, Salto Mitre, Salto Belgrano, Salto Rivadavia, Salto Tres Mosqueteros, Salto Dos Mosqueteros, Salto San Martín, Salto Adán y Eva, Salto Bozzetti, Salto Ramirez, Salto Chico, Salto Dos Hermanos i Salto Alvar Nuñez.

Wyjeżdżając ze stacji Cataratas udajemy się na kładkę w górnej części rzeki. Docieramy na balkon na Devil's Throat, największego upadku z tak dużym strumieniem wody, że ogarnie Cię wspaniałość scenerii.

Dzika przygoda

Miłośnicy podróży przygodowych mogą skorzystać z bardziej intensywnych tras.

Oprócz wodospadów dżungla zawierająca wodospady Iguazú oferuje również szereg alternatyw na wysypisku, ale nieco świeższym środowisku z szeroką gamą zwierząt i roślin. W tym ekosystemie żyje prawie 500 gatunków dzikiego ptactwa, 80 gatunków ssaków oraz ogromna różnorodność gadów, ryb, owadów i motyli.

Zaledwie kilka metrów od Centrum Badawczego znajduje się Macuco Trail, 3 km. ścieżka spacerowa przez gęstą dżunglę o różnym stopniu trudności. To jest 2 godziny spacerem do Salto Arrechea.

Prywatny operator oferuje bardziej śmiałą alternatywę. Wyjeżdżając samochodem 4x4 przejeżdżamy 8 km. przez dżunglę do wybrzeża gorszej rzeki Iguazu.

Niektóre półsztywne tratwy z potężnymi silnikami będą czekały, aż popłyniemy w górę rzeki i wpadniemy w zasłonę mgły utworzoną przez wodospad Iguazú.

Inną opcją jest wypłynięcie łodzią wiosłową w górną rzekę Iguazú, aby obserwować zwierzęta i rośliny w tej delcie, a może zobaczyć żółwie wodne lub yacares opalające się na wybrzeżu.