Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rezerwat Ptaków Nata to rezerwat o powierzchni 230 km². Leży na północno-wschodnim skraju Sowa Pan, 20 km na południe od miejscowości Nata. Nata Bird Sanctuary zostało założone w 1992 roku w celu ochrony dzikiej przyrody, zwłaszcza gatunków ptaków. Jest to jedno z zaledwie trzech miejsc gniazdowania flamingów w Afryce.

Rezerwat ptaków we wschodniej Botswanie

Obszar chroniony zarządzany jest przez trust, Towarzystwo Ochrony Przyrody Kalahari. Jest to projekt społeczny kilku społeczności, które bezpośrednio czerpią zyski z dochodów.

Dzika przyroda w sanktuarium ptaków Nata

Sowa Pan (zwana także Sua Pan), z którą graniczy rezerwat ptaków Nata, jest jednym z trzech dużych zagłębień w regionie Makgadikgadi. Po porze deszczowej, kiedy do patelni napływa dopływ z rzeki Nata, swoje lęgowiska mają tu ogromne ilości ptaków wodnych. Można tu znaleźć wiele pelikanów i ponad 250 000 flamingów. Ogółem w rezerwacie Nata Bird Sanctuary można znaleźć 165 różnych gatunków ptaków.

Oprócz ptaków w rezerwacie Nata Bird Sanctuary można znaleźć wiele antylop, takich jak kudu, oryksy, springbok, jeleniowate, elandy, impale, ale także hieny, zebry, pawiany, szakale i wiele innych.

Odwiedzający mogą zatrzymać się w Nata Lodge lub na kempingu w pobliżu wejścia do parku. Kemping oferuje miejsca na grilla, toalety i prysznice.

W porze suchej drogi są łatwe do poruszania się. W porze deszczowej jazda na patelni może być trudna, dlatego zdecydowanie zaleca się jazdę 4x4.

Nadrzędna kategoria: Afryka