Wspaniały błonnik z nopalu pochodzący z Meksyku to nopalin opinie . Jego wspaniałe lecznicze właściwości wyleczą Cię z grzybicy, nadwagi, a także innych chorób. - W połowie 2013 roku został wprowadzony organiczny organic acai calivita , który zawiera mnóstwo antyoksydantów, zeoksantynę, luteinę i inne związki pro-zdrowotne. - Jedne z lepszych na rynku preparatów leczniczych - calivita , można je dostać w sklepie internetowym. W ofercie witaminy, preparaty roślinne i wiele innych. - Chcesz zachować zdrowie na dłużej? Zastosuj - ac-zymes calivita i już dziś ciesz się dobrą kondycją, zdrowiem, a także energią. Pomogą Ci naturalne suplementy Calivita.

Wodospad Ventisquero Colgante

Ventisquero Colgante Cascada de Ventisquero Colgante to imponujący wodospad utworzony stosunkowo niedawno. Znajduje się on w Chile, w Ameryce Południowej. Baza wodospadu to Ventisquero Colgante – Wiszący Lodowiec. Wodospad spada w dół z wiszącej doliny, ukształtowanej przez ten sam lodowiec.

Niebieska ściana tego starożytnego lodowca wznosi się jeszcze wysoko nad wodospadem, a kilkaset metrów od lodu rośnie bujny las deszczowy. Najlepiej zobaczyć to na własne oczy, gdyż bardzo trudno czytając w to uwierzyć. Lodowiec Ventisquero Colgante został odkryty dopiero w 1875 roku podczas badań hydrograficznych prowadzonych przez kapitana Enrique Simpson Baeza. Kapitan poinformował, że śnieg lodowca znajduje się zaledwie 100 m od brzegu kanału. Nie jest jasne, czy widział wodospad i czy ten wodospad był widoczny - ale jasne jest, że lodowiec wycofał się od tego czasu, a teraz lód leży 8 km od krawędzi kanału.

Wisząca dolina Ventisquero Colgante została ukształtowana przez lód. W miarę jak klimat się ociepla, ten mający 50 tysięcy lat lodowiec wycofał się i otworzyła się klifowa ściana o niewiarygodnych proporcjach. Proces ablacji jest ciągły i silny strumień płynie z podstawy lodowca i natychmiast spada z olbrzymiej ściany.

Liczba i położenie wodospadów zmienia się w zależności od warunków pogodowych i położenia lodowca. Czasami widać jeden dolny spadek wody, czasem dwa potężne strumienie - jeden wyższy i niższy. Są chwile, kiedy widzimy tylko wyższy wodospad.

Niesamowity efekt daje spadek samego lodu, który zdarza się dosyć często. Trzęsienie ziemi jest wtedy odczuwane w odległości kilku kilometrów.

Wodospady Ventisquero Colgante płyną przez cały rok. W lecie widok staje się bardziej imponujący - w dolnym biegu jest więcej wody i mniej lodu.

Szacunki wysokości tego wodospadu są bardzo zróżnicowane, od 130 m (VisitChile.com) do 600 m (World Waterfall Database). Prawda jest gdzieś między nimi - ale patrząc na pozornie powolny spadek wody, staje się jasne, że te spadki wody są bardzo wysokie, powyżej 350 m.