Preparat wzmacniający. Minerały zawarte w power mins calivita spełnią Twoje całkowite zapotrzebowanie na minerały i witaminy.

Wodospad Caracol

Cachoeira do Caracol Wodospad Caracol lub Cascata do Caracol to wodospad o wysokości 131 metrów. Znajduje się ok. 7 km od Canela w Brazylii w Parku Krajowym Caracol (Parque do Caracol). Jest utworzony na rzece Rio Caracol i wypływa z klifów bazaltowych w górach Serra Geral, wpadając w Vale da Lageana - piękny, prawie dziewiczy, pokryty lasem kanion ze stromymi klifami po obu stronach. Spadki wody położone są pomiędzy strefą lasu sosnowego (z kilkoma wspaniałymi araucariami) w górzystych regionach Brazylii a przybrzeżnym majestatycznym lasem atlantyckim znajdującym się przy południowym wybrzeżu Atlantyku.

Do podstawy wodospadu można dotrzeć stromym szlakiem prowadzącym przez Projeto Lobo-Guará. Wodospad nie jest najwyższy ani największy, ale ma jedną bardzo rzadko spotykaną cechę - wspaniałe punkty widokowe, z których można obserwować zapierające dech w piersiach piękno wodospadu Caracol i równie wspaniałych okolicznych lasów i gór.

Wodospad uformował się na skałach bazaltowych wulkanicznej formacji Serra Geral i ma dwie kaskady. Górna kaskada znajduje się około 100 m przed drugą kaskadą, która spada nad zwisającą półką klifu. Górna kaskada składa się z kilku mniejszych kaskad, jej całkowita wysokość wynosi około 10 m. Nie jest jasne, czy wysokość 131 m obejmuje wszystkie kaskady, czy tylko wysokość głównej, najwyższej kaskady.

Kilka kilometrów dalej rzeka Rio Caracol tworzy kolejny imponujący wodospad - 70 m wysokości Lageana Falls (Cascata de Lageana). Ten wodospad znajduje się w wąskim kanionie, a jego piękno jest trudniejsze do obserwacji, a więc jest o wiele mniej popularnym miejscem turystycznym.

Wodospad Caracol od dawna przyciąga turystów i jest drugą pod względem popularności atrakcją turystyczną w Brazylii, znajdując się jedynie za wodospadem Iguazu. W 2009 roku nad wodospad Caracol przybyło ponad 289 000 zwiedzających. W pobliżu znajduje się stacja obserwacyjna, która oferuje windę i panoramiczny widok oraz kolejkę linową, która oferuje turystom widok na wodospad z lotu ptaka. W okolicy znajduje się także restauracja i stragany.