Nurkowanie z marin.pl serwis sprzętu nurkowego Autoryzowany serwis sprzętu nurkowego - Jeżeli dbasz o zdrowie, na pewno skorzystaj z preparaty calivita . Szeroka gama produktów oraz ich najwyższa jakość poprawią Twój stan zdrowia. Zaufaj "zdrowej" medycynie

Misol Ha

Misol-Ha Wodospad Misol-Ha zlokalizowany jest w gminie Salto de Agua, 20 kilometrów od Palenque, przy drodze prowadzącej w kierunku San Cristóbal de las Casas, w Meksyku. Wodospad ten składa się z jednej kaskady o wysokości 35 metrów, która wpada do jednego, prawie okrągłego basenu, obrośniętego dookoła wspaniałą, bujną, zieloną, tropikalną roślinnością. Woda ma przejrzysty zielonkawy kolor ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych.

Szerokość wodospadu Misol-Ha wynosi 20 metrów. Za kaskadą znajduje się jaskinia o długości około 20 metrów. Można do niej wejść i zobaczyć kolejny wodospad w środku, a także skamieniałości i nietoperze. Basen znajdujący się na dnie wodospadu nadaje się do pływania i również stanowi dużą atrakcję turystyczną. W upalny dzień nie ma nic bardziej relaksującego niż odpoczynek lub piknik nad basenem przy wodospadzie bądź popływanie w jego chłodnej wodzie.

Jeśli ktoś znajdzie się w stanie Chiapas, znanym z natury i różnorodności biologicznej, jednym z miejsc, których po prostu nie może przegapić, jest wodospad Misol-Ha. Wodospad znajduje się w dżungli, zaledwie 20 kilometrów od znanej architektury Palenque. Jest możliwość skorzystania z usługi transportowej z Palenque w okolice wodospadu. W rzeczywistości okolica wokół wodospadu stanowi doskonały sposób na spędzenie nocy dla tych, którzy kochają przyrodę, ponieważ można tam obozować lub pozostać w kabinie. Podziwianie okolicznej różnorodnej fauny również jest niesamowitym przeżyciem.

Wspaniałą rzeczą w wodospadzie Misol-Ha jest również to, że stanowi on doskonały punkt startowy, a nawet bazę wypadową do innych równie niesamowitych miejsc w Chiapas, takich jak Palenque (20 kilometrów), wodospady Agua Azul (60 kilometrów), Tonina Archaeoligical Site (103 kilometry), stanowisko archeologiczne Yaxchilan (130 kilometrów) i stanowisko archeologiczne Bonampak (140 kilometrów).

Z ciekawostek należy nadmienić, że nad wodospadem Misol-Ha były kręcone zdjęcia do filmu Predator reżyserii Johna McTiernana z 1987 roku.