Sprawdź meble kuchenne na wymiar Mebel kuchenne Atlas

Mystic Falls

Mystic FallsMystic to wodospad kaskadowy o wysokości 21 metrów, który spływa w dół od płaskowyżu Madison wzdłuż rzeki Little Firehole. Rzeka Little Firehole, na której znajduje się wodospad Mystic to dopływ rzeki Firehole. Pierwotnie wodospad nosił nazwę wodospad Little Firehole nadaną mu przez członków Hayden Geologic Survey w 1872 roku. Nazwa została z nieznanych przyczyn zmieniona w 1885 roku przez członków Arnold Hague Geological Survey na wodospad Mystic.

Jest to trochę wyjątkowe wśród wodospadów Yellowstone, że aktywność termiczna jest widoczna od spodu aż do wierzchołka wodospadu, z chmurami pary wznoszącej się u góry, z boków i z dna wodospadu.

Do wodospadu Mystic można dostać się specjalnym szlakiem o długości 1,9 kilometra, który rozpoczyna się w Biscuit Basin w Upper Geyser Basin. Jest to bardzo łatwa i spokojna wędrówka. Będąc w Upper Geyser Basin również mamy zaoferowane piękne widoki do podziwiania. Znajdują się tam wspaniałe barwne gejzery.

Chociaż na trasie prawdopodobnie spotka się również innych turystów, szlak do wodospadu Mystic jest jednym z wielu szybkich szlaków w Yellowstone. Cała długość tej wędrówki przechodzi przez las, który spłonął w 1988 roku.

Początkujący wędrowcy, którzy chcą zboczyć z deptaków i rozbudowanych miejsc w Old Faithful Area i basenów z gejzerami, pokochają tę wycieczkę. Można wybrać inną trasę, urozmaicić ją krótką wspinaczką, natrafić na jakieś skrzyżowania, którymi również można się poruszać. Można w ten sposób odkryć zupełnie nowy punkt, natrafić na zupełnie nowy widok, którego byśmy nie doświadczyli idąc jedynie po wyznaczonym szlaku.

Podobnie jak punkt obserwacyjny, widok rzeki Firehole i Upper Geyser Basin z ogrodzonego punktu widokowego sprawiają, że początkujący turysta powinien poczuć w sobie uczucie spełnienia będąc w tych miejscach. Należy również koniecznie zabrać ze sobą swój aparat fotograficzny. Wspaniałe zdjęcia, które z całą pewnością zrobimy podczas wędrówki będą dla nas cudowną pamiątką i źródłem niesamowitych wspomnień na długie lata.