Nienasycone kwasy tłuszczowe znajdują się w omega 3 cena . Są one zbawienne, dla naszego układu krwionośnego, wątroby, a także jelit. - Międzyzdroje - makijaż - Chcesz zachować zdrowie na dłużej? Zastosuj - ac-zymes calivita i już dziś ciesz się dobrą kondycją, zdrowiem, a także energią. Pomogą Ci naturalne suplementy Calivita.

Fumacinha

Fumacinha

Wodospad Fumacinha (z brazylijskiego - Cachoeira da Fumacinha, z angielskiego - Fumacinha Falls - Little Smoke Falls) znajduje się w Chapada Diamantina w Brazylii. Wodospad ten jest ukryty pośród ogromnych skalnych ścian. Wodospad Fumacinha mierzy około 100 metrów wysokości i wciąż intryguje zwiedzających. Widok jest surrealistyczny: kaniony o wysokości 250 metrów, pełne mchów, łączą się ze sobą na szczycie, przypominając coś w rodzaju katedry, skąd dochodzą wody wodospadu, spadając w ogromny naturalny basen.

Dokładnie zlokalizowany jest on w miejscowości Ibicoara, Chapada Diamantina, Bahia. Potrzeba gdzieś od czterech do pięciu godzin ciężkiej wędrówki, aby dostać się do wodospadu, dlatego też niewielu zwiedzających dociera do celu swojej wędrówki. Większość osób rezygnuje w trakcie z powodu wyczerpania przez ogromny wysiłek, jaki trzeba włożyć podczas wędrówki nad wodospad Fumacinha. Ale osoby, którym udaje się jednak dotrzeć do celu od razu rozumieją, że wspaniały widok, jaki ukazuje się przed ich oczyma jest warty każdego wysiłku.

Na dnie wodospadu a dokładniej przed nim znajduje się dosyć wysoki głaz. Jest on bardzo często wykorzystywany przez zwiedzających, aby zrobić sobie niesamowite zdjęcia. Można wdrapać się na jego szczyt i zrobić sobie zdjęcie z wodospadem w tle.

Istnieją dwa warianty wędrówki, aby zobaczyć wodospad Fumacinha, w zależności od widoku, jaki chcemy zobaczyć. Możemy dotrzeć do dna wodospadu i ta opcja jest najczęściej wybierana przez turystów. Albo możemy wybrać się na wycieczkę po skalistym wzgórzu, a następnie przez trawiaste wyżyny, aby dotrzeć do szczytu wodospadu. Widok ze szczytu wodospadu również jest oszałamiający.

Wycieczka na szczyt wodospadu Fumacinha jest dużo krótsza niż ta nad jego dno i zajmuje około dwóch godzin. Potrzebny jest w tym wypadku przewodnik gdyż szlak nie jest oznaczony. Wybierając się samemu ryzykujemy pomyleniem trasy i w ogóle możemy nie dotrzeć do celu. W porze suchej, można nawet przejść przez wodospad i wspiąć się na skały.