Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie

Botswana

Botswana (dawniej Bechuanaland) to 2-milionowy kraj bez dostępu do morza, graniczący z Afryką Południową, Zimbabwe i Namibią. Siedemdziesiąt procent terytorium Botswany zajmuje Kalahari, jedna z najsłynniejszych pustyń w Afryce. Botswana jest także domem dla największej śródlądowej delty na świecie, Okawango; wspaniałe safari w Parku Narodowym Chode i jedna z największych na świecie solniczek - Makgadikgadi Patelnie. Te cechy ekologiczne uzupełniają łąki, sawany i nowoczesna stolica Gaborone, która jest odpowiedzialna za znaczną część imponującego PKB Botswany (jednego z najwyższych na mieszkańca na kontynencie). Dzika i dziewicza Botswana jest także domem dla starożytnych mieszkańców Sanu, wolno wędrujących lwów i niesamowitego ekosystemu. Jest to jeden z ostatnich prawdziwie dzikich obszarów na świecie.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Położone obok granic Zimbabwe i Zambii miasto Kasane w północno-wschodnim narożniku Botswany słynie z fascynujących atrakcji i oferuje niezrównane możliwości safari w tym, co często może wydawać się mikrokosmosem Afryki. Chociaż samo miasto jest w dużej mierze ciche i spokojne, zdarza się dziwna okazja, kiedy bezpańska lwica przez pomyłkę przedostaje się na skraj Kasane i naturalnie takie wydarzenie jest przyczyną paniki wśród mieszkańców, którzy od dawna szanują przerażające król dżungli, zachowując dystans. Chociaż może się to nie zdarzać zbyt często, nadal podkreśla eksponowany charakter tego obszaru i bogactwo dzikiej przyrody. Rozpocznij swoją przygodę w Kasane od safari wzdłuż rzeki Chobe, rozległej wody pełnej hipopotamów, krokodyli i jednych z największych stad słoni w Afryce. Przystępna cenowo iz pewnością wartościowa wycieczka łodzią to wysublimowana mieszanka relaksu, oglądania dzikiej przyrody i spektakularnych krajobrazów podczas wędrówki w dół rzeki i znajdowania się w otoczeniu afrykańskiej dziczy i dzikiej przyrody. Po safari po rzece najlepszym sposobem na spędzenie wieczoru przed safari w Parku Narodowym jest wizyta lub pobyt w jednym z wielu luksusowych domków nad rzeką, w których jest wiele atrakcji. Ciesz się koktajlem, gdy słońce zachodzi nad rzeką, skorzystaj z masażu w jednym z wielu prywatnych pokoi lub podziwiaj małpy kołyszące się wśród drzew powyżej. Biorąc pod uwagę, że zwierzęta są najbardziej aktywne o półmroku, safari Chobe zwykle rozpoczyna się przed wschodem słońca, aby dotrzeć do wnętrza parku, gdy lwy, hieny, gepardy i inne drapieżniki polują na zdobycz. Pokrętło przez polne ścieżki w Chobe to niepowtarzalne doświadczenie, w którym poczujesz się całkowicie pochłonięty otaczającą dziką przyrodą i prawie bezbronny na to, co stanie się dalej. Pełzając po rogach, między krzakami i pod drzewami akacji, słonie są powszechne, podczas gdy hipopotam często można zobaczyć, jak powraca do rzeki po nocy wypasanej w bezpiecznej ciemności. Chociaż żaden przewodnik nigdy nie zagwarantuje obserwacji, Park Narodowy Chobe jest jednym z najlepszych miejsc do zobaczenia dzikiej przyrody w Afryce.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zajmujący jedną trzecią delty Okawango w Botswanie, rezerwat dzikich zwierząt Moremi, znany również jako rezerwat przyrody Moremi, jest domem dla gęstej koncentracji afrykańskiej przyrody. Był to pierwszy rezerwat w Afryce założony przez plemię Batawana, kiedy żona wodza Moremi III ogłosiła Moremi rezerwatem zwierzyny łownej w 1963 roku. Jest to również jedyny oficjalnie chroniony obszar w delcie Okawango. Park jest łatwo dostępny i posiada dobrze utrzymane szlaki oraz szereg opcji zakwaterowania na każdą kieszeń. Niedawno ponownie wprowadzono nosorożce i jest domem dla największej populacji lechwe w Afryce.

Nadrzędna kategoria: Afryka
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Delta Okawango to jedno z najbardziej inspirujących i inspirujących dzikich miejsc w Afryce, jeśli nie cała planeta. Delta to prawdziwie dziewicze tereny dzikie, obejmujące zarówno suche łąki, jak i bagna. Safari i obserwowanie zwierzyny to najpopularniejsze zajęcia w parku, a wśród zwierząt, które można zobaczyć, są gepardy, zebry, żyrafy, słonie, krokodyle i nosorożce, by wymienić tylko kilka. Wycieczki powinny być odpowiednio zaplanowane, ponieważ chociaż teren tutaj jest zawsze oszałamiający, pory roku mogą dramatycznie wpłynąć na twoje szanse na zobaczenie niektórych zwierząt.