Preparaty na bakteryjne problemy są skuteczne. leczenie helicobacter pylorii powinno zacząć się od produktu paraprotex, ac-zymes i green care, który regeneruje uszkodzoną śluzówkę. - Preparat wzmacniający. Minerały zawarte w power mins calivita spełnią Twoje całkowite zapotrzebowanie na minerały i witaminy. - mezoterapia - system rezerwacji wizyt do fryzjera

Wodospad Tugela

Tugela FallsWodospad Tugela znajduje się w Afryce na rzece Tugela. Jest on najwyższym wodospadem Afryki oraz drugim, co do wysokości wodospadem na świecie. Znajdujący się na obszarze Republiki Południowej Afryki wodospad Tugela ma 948 metrów wysokości.

Rzeka Tugela swoje źródło ma w Górach Smoczych. Wodospad znajduje się w miejscu gdzie rzeka opuszcza Góry Smocze.

Wodospad Tugela składa się z pięciu kaskad. Pierwsza z nich ma 182 metry wysokości, kolejna 411 metrów, następnie występują po sobie trzy kolejne. Łączna wysokość ich wszystkich wynosi 948 metrów.

W odpowiedniej porze roku wodospad jest bardzo dobrze widoczny z głównej drogi do parku Royal Natal National Park, zwłaszcza po obfitym deszczu. W pobliżu znajduje się ogrodzony teren kempingu i chatka górska.

Strumień Tugeli (od słowa Zulu "Thukela" - "nagły", "zdumiewający") zaczyna się zaledwie 4 - 4,5 km przed wodospadem. Jest to dość spokojny, mały strumyk meandrujący pośród opuszczonego krajobrazu płaskowyżu Mont-Aux-Sources. W gorącym i suchym lecie może wysychać do małej strużki, a nawet całkowicie zniknąć, ale po obfitych deszczach może stać się znacznym strumieniem.

Tugela spada na najwyższe skarpy Drakensberg –jest to olbrzymi system klifów składający się z twardego piaskowca, który powstał w okresie triasowym. Górna krawędź wodospadu znajduje się na wysokości 2972 metrów.

Do wodospadu Tugela prowadzą dwa szlaki. Najbardziej spektakularny szlak znajduje się na szczycie Mont-Aux-Sources, a zaczyna się na parkingu "Sentinel". Stąd jest stosunkowo łatwo wejść na szczyt, ale trwa to ok. 4,5 do 8 godzin w zależności od kondycji. Dostęp do szczytu możliwy jest za pomocą dwóch drabinek łańcuchowych. Jest to jedyny szlak turystyczny, który prowadzi na szczyt skarpy Drakensberg. Kolejny szlak do podnóża wodospadu Tugela zaczyna się w Royal Natal National Park. Trasa jest dosyć łatwa do pokonania. Mała drabina łańcuchowa prowadzi przez ostatni odcinek, po czym naszym oczom ukazują się spadki wody w szeregu pięciu kaskad, czyli cel naszej wędrówki – wodospad Tugela.