Najlepszy preparat przeciwko grzybom i bakteriom - paraprotex calivita - pomoże Ci oczyścić swój organizm. Dzięki czemu zaczniej czuć się inaczej, czyli zdrowiej. - Preparaty na bakteryjne problemy są skuteczne. leczenie helicobacter pylorii powinno zacząć się od produktu paraprotex, ac-zymes i green care, który regeneruje uszkodzoną śluzówkę. - Chcesz pić zdrową i zjonizowaną wodę? Kup aquarion cena urządzenie, które oczyszca, jonizuje, a także zmienia czynnik ORP wody i jej strukturę. Super woda? Aquarion. - dowiedz się więcej - obszary wodne, oznakowanie kąpielisk oznakowanie obszarów wodnych

Takakkaw Falls

Takakkaw Falls Wodospad Takakkaw to wodospad położony w Parku Narodowym Yoho, niedaleko Field, w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Jego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 302 metrów od podstawy, co czyni go 45 najwyższym wodospadem we wschodniej Kolumbii Brytyjskiej. Jednak jego prawdziwy "swobodny spadek" wynosi tylko 260 metrów. Oglądanie tego wodospadu jest prawie jak obserwowanie spadającej wody w zwolnionym tempie.

"Takakkaw", luźno przetłumaczone z Cree (język członków plemienia Indian amerykańskich żyjących na ogromnej powierzchni środkowej Kanady), oznacza coś w stylu "jest wspaniałe".

Wodospad jest zasilany przez lodowiec Daly, który jest częścią Waputik Icefield. Lodowiec utrzymuje objętość spadku wody wodospadu podczas ciepłych letnich miesięcy, a jest on atrakcją turystyczną, szczególnie późną wiosną, po tym jak topi się ciężki śnieg, kiedy to spadek wody wodospadu jest w szczytowym stanie.

Wyprawa nad wodospad Takakkaw jest dość prosta. Droga jest dobrze oznakowana, a spacer z parkingu do celu jest bardzo łatwy. Droga z parkingu nad wodospad zajmuje około 10-15 minut idąc wolnym krokiem. Podczas spaceru wodospad jest widoczny prawie przez cały czas od początku do końca drogi. Oczywiście dostępność wodospadu ma też swoją cenę, ponieważ jest to niezwykle popularne i często oblegane miejsce wypraw podczas ładnej pogody. W drodze nad wodospad znajduje się również malowniczy most, który umożliwia zwiedzającym przejście na drugą stronę przez rzekę.

Istnieje też krótka ścieżka prowadząca w górę do alternatywnego punktu widokowego z drugiej strony rzeki Yoho z ładnym kontekstowym widokiem wodospadu Takakkaw wysoko nad drzewami wokół basenu.

Po drodze do wodospadu Takakkaw znajduje się piękne i sławne jezioro Louise. W pobliżu jeziora Louise znajduje się równie piękne jezioro Moraine. W drodze do doliny Yoho można podziwiać wspaniałe, majestatyczne góry z zalegającym na ich szczytach śniegiem, co również jest niesamowitym widokiem zapierającym dech w piersiach.

Wodospad Takakkaw został zaprezentowany w filmie Last of the Dogmen z 1995 roku, którego reżyserem jest Tab Murphy.