Chcesz zachować zdrowie na dłużej? Zastosuj - sklep calivita i już dziś ciesz się dobrą kondycją, zdrowiem, a także energią. Pomogą Ci naturalne suplementy Calivita. - Najlepszy na rynku serwis o tematyce: zdrowie . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - detox warszawa - ośrodek detoksykacji

Kawasan Falls

Kawasan Falls Wodospad Kawasan znajduje się w górach Barangay Matutinao w Badian, południowym Cebu na Filipinach. Podczas gdy naturalnie piękny wodospad Kawasan przyciąga turystów od lat, cały ten obszar stał się jeszcze bardziej popularny od czasu wprowadzenia tras turystycznych. Badian znajduje się około 100 kilometrów na południowy zachód od Cebu City, około 2 godziny jazdy prywatnym samochodem i 3 godziny jazdy samochodem publicznym od Cebu City.

Następnie trzeba jeszcze przejść pod górę około 1,5 kilometra, aby dostać się do pierwszego wodospadu. Po drodze sklepy z pamiątkami sprzedają akcesoria, takie jak naszyjniki z paciorkami, bransoletki i koszulki z nadrukiem Kawasan. Kawasan ma wiele wodospadów. Pierwszy z nich jest największy i zwykle jest najbardziej zatłoczony. Dalsza droga pod górę przez piętnaście minut doprowadzi do drugiego wodospadu, i kolejnego, i kolejnego. Dobrym pomysłem jest przyniesienie własnej żywności, restauracje ośrodka nie są tanie, a ceny nie są oznaczone. Występują problemy z cenami rosnącymi wraz z upływem dnia.

Jest możliwość wynajęcia domku lub pokoju na nocleg. Można wypożyczyć tratwę, aby popływać na niej w basenie na dnie wodospadu lub skorzystać z odświeżającego masażu pod prysznicem, czyli pod spadającą wodą wodospadu. Do wypożyczenia są również dostępne kamizelki ratunkowe.

Po zachodzie słońca ścieżka powrotna jest bardzo ciemna, więc najlepiej jest zabrać ze sobą latarkę. Należy być bardzo ostrożnym schodząc w dół zbocza, szczególnie schodząc z drugiego lub trzeciego wodospadu, aby uniknąć kontuzji lub poważnego wypadku.
Wodospad Kawasan jest doskonałym miejscem na spędzenie wakacji w południowej części Cebu dla całych rodzin. Oglądając zdjęcia wodospadu Kawasan krążące w Internecie ma się wrażenie, że zdjęcia te zostały poprawione w jakimś programie graficznym. Tajemnicze wąwozy i przepiękne, niebieskie strumienie rzeczne prowadzące do wodospadów wyglądają jak z bajki. Odwiedzając to miejsce każdy przekona się na własne oczy jak czysta i niebieska może być woda.