Najlepszy na rynku serwis o tematyce: medycyna . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - detox warszawa - unibike expedition

Fairy Falls

Fairy Falls Wodospad Fairy jest jednym z najwyższych wodospadów w Parku Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych ze zgłoszoną wysokością wynoszącą aż 60 metrów. Woda spada w dół z płaskowyżu do płytkiego, zacienionego basenu bardzo zimnej wody. Wycieczka do wodospadu Fairy może potrwać nawet kilka godzin (lub dłużej, jeśli wybierze się jedną z kilku pobocznych tras), więc nie należy zapomnieć o tym by zabrać ze sobą jakieś napoje.

Praktycznie wszystkie szlaki turystyczne zostały dotknięte przez pożary w 1988 roku. Idąc szlakiem, można zobaczyć wiele gatunków kwiatów i traw, które przywracają ten las do życia. To nowe życie roślin przyniosło także więcej małych zwierząt i ptaków. Na turystów mogą czekać również mniej bezpieczne atrakcje takie jak niedźwiedzie Grizzly. Na tabliczkach informacyjnych znajdują się ostrzeżenia o występowaniu tych pięknych, ale i bardzo niebezpiecznych zwierząt.

Do wodospadu Fairy można dotrzeć z dwóch różnych szlaków. Pierwsza trasa znajdująca się około 1,5 kilometra na południe od Midway Geyser Basin, zaczyna się od przejścia stalowego mostu na rzece Firehole i podąża ścieżką pieszo-rowerową Fountain Freight Road przez około 1,5 kilometra przed szlakiem turystycznym prowadzącym do wodospadu Fairy po lewej stronie.

Druga trasa, około 1 kilometra na południe od miejsca piknikowego Nez Perce przy Fountain Freight Road, podąża ścieżką pieszo-rowerową od północnego krańca, około 3 kilometry do skrzyżowania ze szlakiem do wodospadu Fairy.

Przy dobrej pogodzie szlaki są bardzo często mocno zatłoczone. Raczej nie można liczyć na to, że będzie to samotna wędrówka w całkowitej ciszy i spokoju. Pomimo sporych odległości do pokonania trasy nie sprawiają dużych trudności.

Oprócz wspaniałego wodospadu Fairy na turystów czekają również inne równie piękne cuda przyrody. Można podziwiać wspaniałe czynne gejzery, które zachwycają swą wielkością i ciekawymi barwami. Przy odrobinie szczęścia można nawet zobaczyć wspaniały spektakl, gdy gejzery wybuchają i wyrzucają w górę gorącą wodę.