Skuteczna lewoskrętna i sprawdzona witamina c 1000 , podniesie Twoją odporność immunologiczną, a także wesprze gojenie się ran. - Wspaniały błonnik z nopalu pochodzący z Meksyku to nopalin opinie . Jego wspaniałe lecznicze właściwości wyleczą Cię z grzybicy, nadwagi, a także innych chorób. - na nfz położna lublin

Wodospad Tugela

Tugela FallsWodospad Tugela znajduje się w Afryce na rzece Tugela. Jest on najwyższym wodospadem Afryki oraz drugim, co do wysokości wodospadem na świecie. Znajdujący się na obszarze Republiki Południowej Afryki wodospad Tugela ma 948 metrów wysokości.

Rzeka Tugela swoje źródło ma w Górach Smoczych. Wodospad znajduje się w miejscu gdzie rzeka opuszcza Góry Smocze.

Czytaj więcej: Wodospad Tugela

Wodospady Wielkiego Kanionu

Havasu Canyon FallsWodospady Wielkiego Kanionu położone są w Wielkim Kanionie w Arizonie w Stanach Zjednoczonych.

Wielki Kanion jest domem plemienia Indian Havasupai w Arizonie, którego nazwa jest tłumaczona, jako "ludzie z niebiesko-zielonych wód". Nazwa pochodzi od pięknego turkusowego koloru wody. Kolor wody jest wynikiem jej przebywania w podziemnych wapiennych jaskiniach lub warstwach wodonośnych - przez okres nawet 30 000 lat. W podziemiach wodę nasycają minerały, głównie wapń i magnez. Te minerały nasycają wodę i odbijają światło słoneczne, dzięki czemu woda ma kolor turkusowy. To jak inna, turkusowa oaza, magicznie umieszczona na środku pustyni. Szczerze mówiąc, to miejsce wydaje się sprzeciwiać naturze.

Czytaj więcej: Wodospady Wielkiego Kanionu

Wodospady Plitvice

Plitvice WaterfallsWodospady Plitwickie znajdują się w Parku Narodowym Jezior Plitwickich w Chorwacji. Park jest jednym z najstarszych parków narodowych w Europie południowo-wschodniej i największym parkiem narodowym w Chorwacji. W 1979 roku Park Narodowy Jezior Plitwickich został wpisany do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej: Wodospady Plitvice

Wodospad Gullfoss

Wodospad Gullfoss Gullfoss (Złoty Wodospad) to ikoniczny wodospad Islandii, oferujący spektakularny widok na siły i piękno nietkniętej przyrody. Gullfoss jest częścią wycieczki po Złotym Kręgu (Golden Circle). Położony jest w południowej Islandii na rzece Hvítá, która jest zasilana przez drugi największy lodowiec Islandii Langjökull.

Czytaj więcej: Wodospad Gullfoss

Detian Falls (Ban Gioc)

Detian FallsWodospad Detian został uznany za największy wodospad międzynarodowy w Azji, gdyż znajduje się on na granicy wietnamsko-chińskiej. Obecnie jest to czwarty, co do wielkości wodospad wzdłuż granicy państwowej, po wodospadach Iguazu, wodospadzie Wiktorii i wodospadzie Niagara.Wodospad znajduje się w górnym biegu rzeki Guichun. Rzeka ta ma swoje źródło w Chinach, następnie przez Guangxi płynie do Wietnamu, a następnie znowu wraca do Guangxi.

Czytaj więcej: Detian Falls (Ban Gioc)

Wodospad Yosemite

Wodospad YosemiteWodospad Yosemite jest najwyższym wodospadem w Parku Narodowym w Yosemite, opadając w sumie  o 739 metrów od szczytu górnej kaskady do podstawy dolnego spadku. Znajduje się w górach Sierra Nevada w Kalifornii i jest główną atrakcją w parku, zwłaszcza późną wiosną, gdy przepływ wody jest najwyższy.

Czytaj więcej: Wodospad Yosemite

Wodospady Niagara

Wodospady NiagaraWodospady Niagara (Niagara Falls) to kolektywna nazwa trzech wodospadów położonych na granicy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, a dokładniej między prowincją Ontario a stanem Nowy Jork. Niagara to trzy wodospady: Horseshoe, American Falls i Bridal Veil Falls. Stanowią południowy koniec wąwozu Niagara przez który przepływa rzeka Niagara, odprowadzająca jezioro Erie do jeziora Ontario. Połączone zrzuty wody stanowią najwyższy współczynnik natężenia przepływu jakiegokolwiek wodospadu na świecie, który ma pionowy spadek przekraczający 50 metrów wysokości. Horseshoe Falls jest najpotężniejszym wodospadem w Ameryce Północnej.

Czytaj więcej: Wodospady Niagara

Angel Falls

Angel FallsAngel Falls (Salto Ángel, Kerepakupai MeruParakupá Vená) - wodospad w Wenezueli. Jest to najwyższy na świecie wodospad o nieprzerwanej wysokości 979 metrów i głębokości 807 metrów. Wodospad spada na krawędź góry Auyán-tepui w Parku Narodowym Canaima, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w regionie Gran Sabana w stanie Bolívar. Wysokość 979 metrów  składa się głównie z zanurzenia głównego, ale obejmuje również około 400 metrów kaskady pochyłej.

Czytaj więcej: Angel Falls

Wodospad Iguazu

Wodospad IguazuWodospad Iguazu (Iguazu Falls, Iguassu Falls, Iguaçu Falls, Cataratas del Iguazú. wodospady Iguazu znajdują cię na rzeka na granicy argentyńskiej prowincji Misiones i brazylijskiego stanu Paraná. Są największym systemem wodospadu na świecie. Wodospad dzieli rzekę na górną i dolną część Iguazu. Rzeka Iguazu wznosi się w pobliżu miasta Kurytyba. Przez większość swej drogi przepływa przez Brazylię; jednak większość wodospadów znajduje się po stronie argentyńskiej. Poniżej jej zbiegu z rzeką San Antonio, rzeka Iguazu tworzy granice między Argentyną a Brazylią.

Czytaj więcej: Wodospad Iguazu

Wodospady Wiktorii

Wodospad WiktoriiWodospad Wiktorii (Victoria Falls lub Mosi-oa-Tunya) - wodospad na rzece Zambezi w Południowej Afryce na granicy Zambii i Zimbabwe. Okrzyknięty został jako jeden z siedmiu naturalnych cudów świata.

Przed Wodospadem Wiktorii rzeka Zambezi płynie płytką doliną, ograniczoną niskimi i odległymi wzgórzami z piaskowca. Rzeka biegnie w stronę licznych wysp pokrytych drzewami, które wzrastają w miarę zbliżania się rzeki do wodospadu. Nie ma tam gór, skarp, ani głębokich dolin. Rozciąga się tam tylko płaskowyż sięgający setek kilometrów we wszystkich kierunkach.

Czytaj więcej: Wodospady Wiktorii