Skuteczna lewoskrętna i sprawdzona witamina c 1000 , podniesie Twoją odporność immunologiczną, a także wesprze gojenie się ran. - Nienasycone kwasy tłuszczowe znajdują się w omega 3 cena . Są one zbawienne, dla naszego układu krwionośnego, wątroby, a także jelit. - Jeżeli dbasz o zdrowie, na pewno skorzystaj z preparaty calivita . Szeroka gama produktów oraz ich najwyższa jakość poprawią Twój stan zdrowia. Zaufaj "zdrowej" medycynie - dowiedz się więcej - platformy handlowe, oprogramowanie aukcyjne, serwisy aukcyjne, serwisy handlowe skrypt na stronie platformy handlowe

Wodospad Sutherland

Sutherland Falls Wodospad Sutherland leży w pobliży Zatoki Milforda na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii. Zatoka Milforda jest miejscem gdzie jedynie, co trzeci dzień nie pada deszcz. Wybierając się w to miejsce na pewno trzeba zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy. Jest to wodospad kaskadowy a jego łączna wysokość wynosi 580 metrów, szerokość natomiast to 27 metrów. Jest to najwyższy Wodospad w Nowej Zelandii. Woda opada z jeziora Quill w trzech kaskadach: górna ma wysokość 229 m, środkowa 248 m, a dolna ma 103 m wysokości. Pionowy spadek o wysokości 580 m rozciągnięty jest na odległość 480 m, a zatem średnia spadku wody wynosi około 56 stopni.

Jedyną wadą jest to, że nie jest to łatwo dostępne miejsce - aby podziwiać wodospad Sutherland trzeba iść pieszo szlakiem Milford przez około 4 dni lub wziąć malowniczy lot. Z Milford Sound, Te Anau i Queenstown dostępne są zarówno helikoptery, jak i loty samolotów.

Na szlaku Milford dostępne są również inne wodospady, które również warte są odwiedzenia. Jezioro Quill można zobaczyć tylko i wyłącznie z pokładu helikoptera bądź samolotu.

Po bardzo obfitych deszczach normalny przepływ wody w wodospadzie może wzrosnąć nawet 10 razy. Stojąc w pobliżu wodospadu słyszymy potężny huk spadającej wody, porównywalny z hałasem startującego samolotu. Dodatkowo wilgoć unosząca się w powietrzu obok wodospadu sprawia, że warunki na podziwianie tego pięknego i potężnego cudu przyrody są naprawdę trudne. Na pewno nie będzie to dobre miejsce na bardzo długi odpoczynek.

Wodospad Sutherland po raz pierwszy został odkryty przez szkockiego osadnika, Donalda Sutherlanda, pod koniec dziewiętnastego wieku. Początkowo twierdził on, że wodospad miał ponad 1000 m wysokości, co sprawiłoby, że byłby najwyższy na świecie. Późniejsze badania wykazały, że twierdzenie to było znacząco niepoprawne i potwierdzono, że wynosi on w rzeczywistości 580 m.

Jezioro Quill, które jest źródłem wodospadu, zostało nazwane na cześć jego odkrywcy, który po raz pierwszy wspiął się po klifie, aby je odnaleźć w 1890 roku.