Witaminowy i skuteczny preparat, jakim jest vital 0 doda Ci energii, animuszu w codziennym życiu, a także sprawi, że jesteś szczęśliwa. - sprawdź mój blog

Wodospad Multnomah

Multnomah Falls Wodospad Multnomah jest najczęściej odwiedzanym rekreacyjnym miejscem na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Co roku to miejsce jest odwiedzane przez ponad 2 miliony osób, chcących podziwiać ten niezwykły widok. Znajduje się on w stanie Oregon, w Stanach Zjednoczonych, po drugiej stronie wąwozu rzeki Kolumbia, położonego na wschód od Troutdale, między Corbett i Dodson, wzdłuż autostrady Columbia Historic Highway.

Wodospad składa się z dwóch dużych kaskad. Górna kaskada ma wysokość 165 m, dolna 21 m. Pomiędzy obiema kaskadami znajduje się 3 metrowy stopień, więc całkowita wysokość wodospadu jest określana na 189 m. Istnienie dwóch stopni jest spowodowane strefą łatwej erozji bazaltu u podstawy górnej kaskady.

Wodospad Multnomah jest najwyższym wodospadem w stanie Oregon. Został uznany przez United States Forest Service, za drugi najwyższy wodospad całoroczny w Stanach Zjednoczonych. Jednakże, istnieje pewien sceptycyzm otaczający to wyróżnienie, ponieważ Multnomah jest uznawany za 156 najwyższy wodospad w Stanach Zjednoczonych przez World Waterfall Database (ta strona nie rozróżnia sezonowych i całorocznych wodospadów).

Podziemne źródła z Larch Mountain są źródłem wody dla wodospadu przez cały rok, wzbogaconego przez spływ wiosenny z górskiego śniegu i wody deszczowej w innych porach roku.

Betonowa ścieżka prowadzi do kładki dla pieszych Benson, kładki o długości 14 m, która umożliwia przejście na drugą stronę nad wodospadem, oraz jest świetnym punktem widokowym. Umożliwia ona zwiedzającym oglądanie górnej i dolnej części wodospadu. Stojąc na kładce można podziwiać spadającą wodę tuż nad nami. Dobry widok jest również na górną część wodospadu. Ma się wrażenie, że woda spadając z góry wodospadu zmierza wprost na nas. Kładka dla pieszych znajduje się na wysokości 32 m. Kładka została nazwana na cześć swojego konstruktora Simona Bensona, który wybudował ją w 1914r. Szlak Memorial Mark O. Hatfield zaczyna się przy wodospadzie i biegnie wąwozem rzeki Kolumbia do zatoki Starvation.