Profesjonalny serwis informacyjny o zdrowiu - medycyna pomoże Ci inaczej spojżeć na świat, a mianowicie, dietę, żywienie, suplementy i współczesną medycynę. - Najlepszy na rynku serwis o tematyce: calivita . Już dziś zacznij dbać o swój organizm i pozbądź się chorób. Zaufaj naturalnym suplementom diety. - örtliche telefonbuch - http://ow-tecza.pl/kontakt/

Wodospad Huangguoshu

Huangguoshu Waterfall Wodospad Huangguoshu jest jednym z największych wodospadów w Chinach i Azji Wschodniej. Położony jest na rzece Baishui, w Anshun, w prowincji Guizhou. Wodospad ma wysokość 77,8 metrów oraz 101 metrów szerokości. Główny wodospad ma wysokość 67 metrów i szerokość 83,3 metrów.

Znany, jako Park Narodowy Wodospadu Huangguoshu (Huangguoshu Waterfall National Park) położony jest 45 kilometrów na południowy zachód od Anshun City. Wraz z mniejszymi wodospadami uroki wodospadu są naturalnymi atrakcjami turystycznymi, klasyfikowanymi przez chińską administrację turystyczną (China National Tourism Administration), jako obszar malowniczy AAAAA.

Wodospad można podziwiać z różnych perspektyw. Każda z nich daje widzowi inny widok na piękno wodospadu. Jednym punktem widokowym jest wodospadowy pawilon (Guan Pu Ting), w którym widać cały wodospad z daleka. Innym jest scena widokowa na wodę (Wang Shui Ting), gdzie otrzymujemy widok na wodospad z lotu ptaka. Trzecią jest scena widokowa na wodospad (Guan Bao Tai), na której podnosimy głowę by podziwiać piękno wodospadu.

Stojąc na scenie widokowej na wodę znajdujemy się obok basenu nosorożców (Xi Niu Tan). Jest to basen wodny w kształcie nosorożca o głębokości 11 metrów. Pozostaje wypełniony wodą przez cały rok.

Warto wybrać się nad wodospad również nocą. Wspaniały nocny widok na majestatyczny wodospad sprawia niesamowite i niezapomniane wrażenie.

Klimat w okolicy jest umiarkowany. Średnia temperatura to 16 stopni Celsjusza - idealny letni kurort. W pobliżu znajduje się trzygwiazdkowy hotel Huangguoshu Waterfall Hotel.

Istnieje specjalna linia autobusów obsługująca wodospad Huangguoshu, Pałac Smoka w Guiyang i stacje kolejowe Anshun.

Jaskinia wodno-kurtynowa o nazwie "Shuiliandong" w Chinach to naturalnie utworzona jaskinia znajdująca się z tyłu wodospadu o długości 134 metrów. W jaskini znajduje się sześć „okien”, pięć „pokojów do siedzenia” i trzy źródła. To naprawdę niesamowite wrażenie, gdy można patrzeć na pędzący wodospad przez "okna" jaskini.