Najlepsze wiadomości na temat calivita dowiesz się na naszej stronie. Wejdź i wybierz artykuł medyczny dla siebie. - Jeżeli często się denerwujesz, powinieneś brać stress management calivita , który sprawi że poczujesz się o wiele lepiej, a Twoja głowa zacznie normalnie pracować. - na nfz położna lublin

Wodospad Hanakapiai

Hanakapiai Falls Wodospad Hanakapiai lub Hanakapi'ai, to wodospad o wysokości 91 metrów. Zlokalizowany jest na Hawajach, należących do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, dokładnie na wyspie Kauai. Aby odwiedzić wodospad czeka nas 2 milowa wycieczka od plaży Hanakapi'ai. Wodospad został opisany, jako "wspaniały, ale trudny". Szlak nie jest łatwy i jest popularną jednodniową wyprawą przeznaczoną tylko dla wytrzymałych turystów.

Wyprawa może potrwać od 3 do 5 godzin i wymaga przejścia na drugą stronę przez wiele strumieni. Dla naszego bezpieczeństwa lepiej nie przeskakiwać strumieni po wystających z nich skałach lub kamieniach, gdyż może to grozić poślizgnięciem się i upadkiem. Czasami nad rzeką znajdziemy zawiązaną linę, która może nam pomóc w bezpiecznym przejściu na drugą stronę. Gdy strumienie gwałtownie wzbierają po ulewnym deszczu należy odczekać aż woda w nich z powrotem opadnie. W żadnym wypadku nie należy w takim momencie próbować przejść na drugą stronę. Całkowite podniesienie wysokości terenu do wodospadu z plaży Hanakapi'ai wynosi 760 stóp. Jest to dość męcząca wędrówka. Szlak można wyświetlić, otwierając program Google Earth i przeglądając mapę Hanakapiai.

Podobnie jak w przypadku wielu wycieczek po wyspie Kauai, można skorzystać z pomocy przewodnika, który przy okazji podzieli się swoją wiedzą o historii okolicy, oraz opowie o ogromnym królestwie roślin i zwierząt, które możemy spotkać na wyspie. Szlak może być niezwykle trudny w niektórych miejscach, ale 91 metrowy majestatyczny wodospad Hanakapiai na jego końcu warty jest każdego poświęcenia. Na szlaku można napotkać liczne górskie jabłonie oraz małe bambusowe lasy. Należy pamiętać, aby spakować i wziąć ze sobą sprzęt do deszczowania, ponieważ często pojawiają się przelotne deszcze i przynoszą wodę pitną, gdyż nie można bezpiecznie pić wody strumieniowej bez sterylizacji. Po dotarciu na miejsce można zanurzyć się w basenie i popływać za wodospadem. Należy jednak przy tym uważać na pojawiające się czasami spadające skały.