Najlepszy na rynku preparat oczyszczający organizm paraprotex , to kompleks ziół przyspieszających odtruwania organizmu, a także usuwanie grzybów i bakterii.

Wodospad Augrabies

Augrabies Falls Wodospad Augrabies jest wodospadem na rzece Orange, w prowincji Northern Cape, w Republice Południowej Afryki, w Parku Narodowym Augrabies Falls (Augrabies Falls National Park). Park został założony w 1966 roku, a wodospad Augrabies jest jego główną atrakcją. Park zajmuje ogromną powierzchnię 28000 hektarów. Jest to świątynia różnorodności gatunków, od malutkich sukulentów po zagrożone wyginięciem czarne nosorożce.

Wodospad występuje w miejscu gdzie rzeka Orange opuszcza płaskowyż utworzony z wytrzymałego granitu. Wysokość wodospadu to około 56 metrów. Na dole głębokość basenu jest prawdopodobnie większa niż 43 metry.

Malownicze nazwy takie jak Księżycowa skała, Ararat i Echo Corner są opisowe dla tego skalistego regionu, charakteryzującego się 18-kilometrową otchłanią wąwozu rzeki Orange i skalistym podłożem z rozsianymi kępkami zarośli dominującym na równinie. W tym niezwykłym miejscu można spotkać jedynie najbardziej wytrzymałą na trudne warunki roślinność.

Oryginalni mieszkańcy Khikhoi nazwali wodospad "Ankoerebis" - "miejsce wielkich hałasów" - z którego Trek Boers, którzy osiedlili się tu później, nadali mu nazwę "Augrabies".

Wodospad zanotował podczas powodzi w 1988 roku rekordowy przepływ wody. Było to 7800 metrów sześciennych wody w każdej sekundzie. Podczas powodzi w 2006 roku było to 6800 metrów sześciennych na sekundę. Jest to ponad trzykrotnie wyższy przepływ wody niż średnie natężenie przepływu wody w wodospadzie Niagara, gdzie wynosi ono 2400 metrów sześciennych na sekundę. Nawet rekordowy przepływ wody w wodospadzie Niagara, gdy wynosił on 6800 metrów sześciennych na sekundę był mniejszy od rekordowego przepływu wody w wodospadzie Augrabies.

Wąwóz z wodospadem Augrabies ma głębokość 240 metrów i 18 kilometrów długości, i jest imponującym przykładem erozji granitowej.

Wodospad można podziwiać ze specjalnie do tego celu przygotowanej drewnianej platformy widokowej. W zależności od występującej pory roku, wodospad zmienia swoje oblicze. Od spokojnego w porze suchej, do sprawiającego przerażające wrażenie ogromu wody w porze deszczowej.