Najnowsze komentarze

 • Tipasa

  Januszek 25.05.2019 10:06
  Czy jakieś biuro podróży proponuje teraz wycieczki do Algierii?

  Czytaj więcej...

   
 • Wodospady Wiktorii

  Krzysztof 23.05.2019 16:30
  Wybieramy się z żoną w październiku. Co prawda do RPA, ale w programie mamy również Wodospad Wiktorii.

  Czytaj więcej...

Los Roques

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
TPL_IN
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Los Roques
Los Roques

Park Narodowy Los Roques został utworzony w 1972 roku w celu ochrony ekosystemu morskiego o wyjątkowej urodzie i wartości ekologicznej zdominowanej przez rafy koralowe, lasy namorzynowe i łąki trawy morskiej. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych obszarów naturalnych Wenezueli. Park, położony około 128 km na północ od portu „La Guaira” w Caracas, zajmuje 221 120 hektarów, co czyni go największym parkiem morskim na Morzu Karaibskim.

Park ten chroni jedną z najwyższej jakości raf koralowych pod względem różnorodności gatunkowej. W Los Roques żyje około 60 gatunków koralowców, 200 gatunków skorupiaków, 140 gatunków mięczaków, 45 gatunków szkarłupni, 60 gatunków gąbek i 280 gatunków ryb. Ponadto w parku można zobaczyć 92 gatunki ptaków, z których 50 to ptaki wędrowne. Cztery globalnie zagrożone gatunki żółwi morskich regularnie gniazdują na wyspach archipelagu.

Los Roques - Galeria zdjęć

Co zobaczyć w Parku Narodowym Los Roques

Rafy koralowe są jednymi z najpiękniejszych podwodnych gatunków fauny i flory na Karaibach. Park ma wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem i wielokolorowymi, krystalicznymi ciepłymi wodami, co czyni go rajem dla nurków, żeglarzy i wędkarzy.

Archipelag Los Roques przyciąga wielu gości, którzy przyjeżdżają, aby korzystać z różnych aktywności fizycznych. Większość turystów interesuje naturalne piękno plaż. Ale rafy koralowe są szczególnie interesujące dla zawodowych i rekreacyjnych nurków.

W Los Roques uprawia się także wędkarstwo sportowe i windsurfing.

Z innych atrakcji turystycznych wymienić można obchody Virgen del Valle - w drugim tygodniu września oraz Festiwal Lobster na początku sezonu połowów homara w listopadzie.

Jak dojechać do Los Rosques

Turyści z Europy nie potrzebują wizy, aby przebywać w Wenezueli do 90 dni. Podróżni mogą być zobowiązani do okazania urzędnikom imigracyjnym dowodu zakwaterowania podczas pobytu w Wenezueli, odpowiednich środków na utrzymanie się i dalszej trasy wyjazdu.

Gran Roque jest dostępny z międzynarodowego lotniska Caracas-Maqueteia, z którego codziennie można podróżować 40-minutowymi lotami. Dostępne są również loty z Wyspy Margarita.

Na głównej wyspie archipelagu - Gran Roque nie ma samochodów osobowych. Tylko śmieciarki, beczkowozy i wózki golfowe.Z jednego końca miasta do drugiego można przejść w mniej niż 10 minut. Wędrówka do bardziej odległych miejsc na wyspie zajmuje mniej niż godzinę.

Na niektórych innych wyspach znajduje się kilka prywatnych domów wypoczynkowych i domków rybackich, ale zawsze wizyta w Los Roques oznacza wizytę w Gran Roque.

Los Roques – kiedy jechać

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy czas na wizytę w Los Roques to pora sucha. Turystyka przybiera na sile około września, kiedy deszcz przestaje padać, a następnie zanika pod koniec kwietnia. Grudzień, styczeń i luty są szczególnie ruchliwe, ponieważ wielu mieszkańców Wenezueli jedzie na wakacje, ciesząc się nieco chłodniejszą pogodą.


Koordynaty GPS


Kraj: Wenezuela

Nazwa: Los Roques

Latitude: 5.96911
Longitude: -62.53629
DMS Lat: 5° 58' 08.8000'' N
DMS Long: 62° 32' 10.6000'' W

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież