Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bagna Caroni
Bagna Caroni

Caroni Swamp Bird Sanctuary jest niesamowitą laguną, która rozciąga się na południe od Portu of Spain wzdłuż zachodniej linii brzegowej Trynidadu. Obejmuje około 40 mil kwadratowych mokradeł. Granice na północy to rzeka Caroni, na wschodzie autostrada Uriah Butler; na zachodzie Zatoka Paria i na południu rzeka Madame Espagnol.

W 1921 r. Bagna Caroni zostały podzielone na sieć kanałów, aby część z nich przeznaczyć na uprawę ryżu i cukru. Jednak znaczenie bagna jako ważnego obszaru ekologicznego spowodowało, że 3179 hektarów zostało ogłoszonych rezerwatem bagiennym Caroni w 1936 roku. W tym samym czasie 136 hektarów ogłoszono Sanktuarium Dzikiej Przyrody Caroni, aby wprowadzić ochronę Ibisa Szkarłatnego, narodowego ptaka Trynidadu.

Bagna Caroni - Galeria zdjęć

Jak dojechać do Caroni Bird Sanctuary

Bagna Caroni znajdują się około 15 km na południowy wschód od stolicy kraju Port of Spain. A więc dojazd nie stanowi żadnego problemu. Dojechać tu można zarówno transportem publicznym, jak i taksówką (ok. 30 USD). Czas dojazdu to ok. 20-30 minut w zależności od środka lokomocji.

Co można zobaczyć na Bagnach Caroni

Standardowe wycieczki po Caroni Bird Sanctuary codziennie prowadzą dobrze wyszkoleni przewodnicy. Wycieczki opuszczają molo o godzinie 16:00 i wracają przed 18:30. Jednak jest możliwość zamówienia sobie wycieczek indywidualnych, które proponują m.in.: specjalistyczne wycieczki obserwacyjne ptaków, poranne wycieczki dla szkół i grup specjalnych, wyprawy wędkarskie, wyjazdy edukacyjne / badawcze, podróże fotograficzne i filmowe, śluby na bagnach Caroni.

Wszystkie łodzie są wyposażone w kamizelki ratunkowe, łodzie są zarejestrowane i certyfikowane. Odwiedzający powinni zabrać ze sobą aparaty fotograficzne, lornetki i zapobiegawczy środek odstraszający owady. Sanktuarium Ptaków Caroni zapewnia zaplecze sanitarne.

Bagna Caroni – kiedy jechać

Najlepsza pora do odwiedzenia rezerwatu, to pora sucha. Trwa ona od stycznia do maja. Wtedy temperatury są najprzyjemniejsze. 25-27ºC, a miesięczne sumy opadów, najniższe. Podczas pory deszczowej pada praktycznie codzienne, ale to z reguły opady przejściowe i każdego dnia jest szansa na pogodne niebo.


Koordynaty GPS


Kraj: Trynidad i Tobago

Nazwa: Caroni Swamp

Latitude: 10.59553
Longitude: -61.45696
DMS Lat: 10° 35' 43.9000'' N
DMS Long: 61° 27' 25.1000'' W
Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa