Stosowanie preparatów na chorobę jaką jest leczenie gronkowca , może przynieść bardzo dużo komplikacji. Wylecz się już dziś z gronkowca. Zobacz jak....

Skógafoss

Skógafoss Wodospad Skógafoss położony jest na rzece Skógá na południu Islandii na klifach dawnego wybrzeża. Po tym, jak wybrzeża wycofały się ku morzu (oddalone od Skógar o 5 kilometrów), dawne urwiska morskie pozostały, równoległe do wybrzeża przez setki kilometrów, tworząc wraz z niektórymi górami wyraźną granicę między nizinami przybrzeżnymi a wyżynami Islandii.

Skógafoss jest jednym z największych wodospadów w Islandii. Mierzy 15 metrów szerokości oraz 60 metrów wysokości. Potężny huk ogromu spadającej wody otoczonej zielenią pokrywającą klify zapiera dech w piersiach, uzmysławiając, z jaką potężną siłą przyrody ma się do czynienia stojąc w pobliżu wodospadu Skógafoss.

Ze względu na ogromną ilość unoszącej się w powietrzu mgiełki wodnej wodospad konsekwentnie wytwarza pojedynczą lub podwójną tęczę, która jest zazwyczaj widoczna w słoneczne dni.

Według legendy, pierwszy osadnik Wikingów w okolicy, Þrasi Þórólfsson, pochował skarb w jaskini za wodospadem. Lokalni mieszkańcy wiele lat później znaleźli skrzynię, ale byli w stanie uchwycić jedynie pierścień z boku skrzyni zanim ta ponownie znikła. Pierścień został rzekomo wydany lokalnemu kościołowi. Stary pierścień z drzwi kościoła znajduje się obecnie w muzeum Skógar.

Po wschodniej stronie wodospadu znajduje się ścieżka spacerowa i trekkingowa, która prowadzi do przejścia Fimmvörðuháls między lodowcami Eyjafjallajökull i Mýrdalsjökull. Następnie idzie w dół do Þórsmörk po drugiej stronie i dalej, jako szlak Laugavegur do Landmannalaugar.

Nad wodospadem Skógafoss kręcone były w 2012 roku zdjęcia do teledysku Fjara zespołu metalowego Sólstafir z ich albumu Svartir Sandar.

Wodospad był również miejscem, które Marvel Studios wykorzystało w ujęciach do filmu „Thor: Ciemny świat", a także "Tajemne życie Waltera Mitty". Wodospad został też użyty, jako jedno z miejsc śpiewu Geruwa, w filmie Dilwale Bollywood z Shahrukh Khan i Kajol w roku 2015.

Oficjalny teledysk "I'll Show You" zawiera lodowe laguny i rzeki w południowej Islandii, w tym wodospad Skógafoss.