Stosowanie preparatów na chorobę jaką jest leczenie gronkowca , może przynieść bardzo dużo komplikacji. Wylecz się już dziś z gronkowca. Zobacz jak.... - Wspomaganie Zdrowia wymaga zaangażowania. suplementy - preparaty firmy Calivita wpływają na nasze samopoczucie, a także na znakomitą kondycję i stan zdrowia. - sprawdź mój blog

Shoshone Falls

Shoshone Falls Wodospad Shoshone to wodospad na rzece Snake w południowym Idaho, w Stanach Zjednoczonych, w odległości około 4,8 kilometra na północny wschód od miasta Twin Falls. Czasami nazywany "Niagarą Zachodu", wodospad Shoshone ma 65 metrów wysokości, czyli jest o 14 metrów wyższy od wodospadu Niagara i przepływa przez obręcz o szerokości prawie 300 metrów.

Powstały w wyniku katastroficznej powodzi w czasie epoki lodowcowej plejstocenu około 14 000 lat temu, wodospad Shoshone wyznacza dziejowy górny limit migracji ryb (w tym łososia) na rzece Snake i był ważnym miejscem połowów i handlu dla rdzennych Amerykanów.

Bezpośrednio nad wodospadem Shoshone, rzeka Snake zwęża się do mniej niż 120 metrów szerokości i pędzi przez serię katarakt rozdzielonych przez wyspy, przed spadkiem z pionowego w kształcie podkowy klifu.

Wodospad został udokumentowany przez Europejczyków już w latach 40. XIX wieku i mimo odosobnionej lokalizacji stał się atrakcją turystyczną, która zaczęła się w latach 60. XIX wieku.

Na początku XX wieku część rzeki Snake została przekierowana do nawadniania Magicznej Doliny. Teraz przepływy nad wodospadem można rozpatrywać sezonowo w oparciu o opady śniegu, potrzeby nawadniania i wymagania hydroelektryczne. Nawadnianie i elektrownie hydroelektryczne zbudowane na wodach opadowych były głównym czynnikiem przyczyniającym się do wczesnego rozwoju gospodarczego w południowym Idaho.

Miasto Twin Falls posiada i prowadzi park z widokiem na wodospad. Wodospad Shoshone najlepiej oglądać wiosną, ponieważ zmiana kierunku rzeki Snake często znacznie obniża poziom wody późnym latem i jesienią. Przepływ wody przez wodospad waha się od ponad 570 metrów sześciennych na sekundę podczas późnej wiosny lat deszczowych, do minimum "przepływu scenicznego" (uwalnianie tamy) o wartości 8,5 metrów sześciennych na sekundę w ciągu suchego roku. Podczas wysokiego poziomu wody, wodospad pojawia się, jako pojedynczy blok rozciągający się na całej szerokości rzeki. Natomiast podczas niskiego poziomu wodospad podzielony jest na cztery lub więcej oddzielnych spadków wody.