Zalana hala garażowa na poziomie -2 - Preparat wzmacniający. Minerały zawarte w power mins calivita spełnią Twoje całkowite zapotrzebowanie na minerały i witaminy. - pozycjonowanie zagraniczne

Seszele

Seszele Seszele, oficjalnie Republika Seszeli, jest archipelagiem i krajem na Oceanie Indyjskim. Kraina o 115 wyspach, której stolicą jest Victoria, leży 1500 kilometrów na wschód od kontynentalnej Afryki Wschodniej. Inne pobliskie wyspy i terytoria wyspiarskie to: Komory, Majotta, Madagaskar, Réunion i Mauritius na południu. Seszele słyną z pięknych, otoczonych głazami plaż, dziewiczych dżungli, kwitnących raf koralowych i rezerwatów przyrody. Wpisane na listę UNESCO są tylko niektóre z wielu atrakcji archipelagu.

Prawie połowa całkowitej powierzchni Seszeli jest chroniona, a wiele wysp i atoli znajduje się w morskich rezerwatach. Na lądzie zwiedzający mogą wędrować po górskich szlakach, wygrzewać się na zachwycających plażach, wspinać się po skałach, fotografować unikalną faunę i florę i zjeść obiad przepysznej kuchni Créole. Pływać można w przejrzystej lazurowej wodzie. Seszele oferują również jedne z najbogatszych łowisk na świecie.

Większe, granitowe wewnętrzne wyspy Seszeli (głównie Mahé, Praslin i La Digue) są najbardziej rozwinięte dla turystów z wieloma luksusowymi pięciogwiazdkowymi kurortami. Mahé jest domem dla małej stolicy, Victorii, a także międzynarodowego lotniska, portu rejsów wycieczkowych i pięknego Parku Narodowego Morne Seychellois.

Na wyspie Praslin zwiedzający mogą zwiedzić Vallée de Mai wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a śpiąca La Digue kryje jedne z najbardziej zapierających dech w piersiach plaż na świecie. Zewnętrzne wyspy to głównie niezamieszkane nisko położone klify oraz małe wyspy koralowe i atole. Łowienie ryb jest tu wspaniałe, a wędkarze znajdą tu wyjątkowe domki rybackie na wyspach Desroche, Alphonse Island i na atolu Farquhar.

Największe atrakcje turystyczne Seszeli:

Anse Intendance

Jedna z najpiękniejszych plaż w Mahé. Ten mały i zaciszny półksiężyc z piasku na południowym wybrzeżu wyspy jest ulubionym miejscem do surfowania dzięki częstym i dzikim falom. Brak rafy ochronnej sprawia, że ​​pływanie staje się nieco szorstkie gdy wieje wiatr z południowego wschodu, ale plażowicze i fotografowie będą cieszyć się tą malowniczą, obramowaną palmami plażą każdej porze roku. Można tu spotkać gniazda żółwi wzdłuż brzegów oceanu.

Baie Lazare

Urocza wioska Baie Lazare została nazwana po XVIII-wiecznym francuskim podróżniku Lazare Picault. Lazare Picault wylądował tutaj, gdy francuski rząd wysłał go celem zbadania wyspy. Jedną z głównych atrakcji turystycznych w okolicy jest neogotycki kościół Baie Lazare, poświęcony św. Franciszkowi z Asyżu, z którego roztacza się panoramiczny widok na okolicę. Luksusowe kurorty otaczają plaże, a oszałamiające Anse Soleil i Petite Anse są ulubionymi miejscami ze swoją uderzającą lazurową wodą i oślepiającym białym piaskiem.

Beau Vallon

Urzekająca plaża błyszczącego piasku w Beau Vallon, na północno-zachodnim wybrzeżu Mahé, przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Patrząc w morze, na horyzoncie góruje góra Silhouette Island, a hotele otaczają brzeg. Odwiedzający znajdą tu różne sporty wodne, w tym narciarstwo wodne. Morze jest tu zazwyczaj spokojne, szczególnie podczas południowo-wschodnich wiatrów, co czyni go dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi.

Morne Seychellois National Park

Największy park narodowy na Seszelach, Park Narodowy Morne Seychellois obejmuje ponad 20 procent obszaru Mahé. W jego bujnych granicach leży łańcuch górski nazwany od jego najwyższego punktu, Morne Seychellois, który osiąga wysokość 905 m. Ze szczytu rozciąga się niepowtarzalny widok na Wiktorię. Szlaki turystyczne wytyczone są do parku z miejscowości Danzil. Prowadzą mijając plantacje herbaty i oferując spektakularne widoki na południowo-zachodnie wybrzeże Mahé z górskich zboczy. Idąc na zachód przez park, wędrowcy docierają do parków morskich Baie Ternay i Port Launay. Na północnym zachodzie leży osada Bel Ombre i odosobniona plaża w Anse Major.

Narodowy Park Morski Ste Anne

Obejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé, Narodowy Park Marine Ste Anne stał się pierwszym parkiem narodowym na Oceanie Indyjskim w 1973 roku. Nurkowanie z rurką, nurkowanie tradycyjne i wycieczki łodzią ze szklanym dnem ujawniają różnorodność życia morskiego na rafach koralowych, a zwiedzający mogą zwiedzić większość wysp w obrębie rezerwatu. Jest tu ważne miejsce lęgowe dla żółwi jastrzębich. Pomimo mangrowców i krokodyli, wyspa była miejscem osady francuskiej z 1770 r., Pierwszej na Seszelach.

Na Round Island, dawnej kolonii trędowatych, zwiedzający mogą zwiedzić ruiny szpitala, spacerować po okolicy lub zjeść kolację w restauracji Creole. Cle Cachée jest ważnym miejscem lęgowym dla noddies i wyznaczonego chronionego rezerwatu przyrody. Na wyspie Cerf goście mogą pływać, nurkować lub nurkować wzdłuż pięknych raf lub wygrzewać się na niezatłoczonych plażach, podczas gdy prywatna wyspa Moyenne oferuje szlaki przyrodnicze, zrekonstruowane domy osadników, pirackie groby i małą, pokrytą strzechą kaplicę.

Victoria

Port Victoria nazwany został na cześć brytyjskiej królowej po jej koronacji. Mała stolica Seszeli jest jedynym portem morskim w kraju. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest Seychelles National Botanical Gardens. Założone prawie sto lat temu ogrody obejmują 15 akrów rodzimych i egzotycznych roślin, a także latające lisy, gigantyczne żółwie i orchidee. W ostatnich latach wyrosły tu nowoczesne budynki z betonu i szkła, a kilka pozostałych budynków kolonialnych znajduje się na placu Wolności. Najbardziej znaną historyczną strukturą jest wieża zegarowa. Wzniesiona w 1903 roku, była wzorowana na Little Ben, małej wersji Big Bena w Londynie.

Z widokiem na plac, katedra św. Pawła zbudowana jest na miejscu pierwszego kościoła na Seszelach, który został zniszczony przez kapryśny cyklon w 1862 roku. W Rond-Point de l'Indépendance, w centrum miasta, posąg ptaków z trzema parami skrzydeł symbolizuje pochodzenie mieszkańców z Europy, Afryki i Azji. Kupujący udają się na targ Sir Selwyn Clarke Market, gdzie mieszkańcy sprzedają ryby, świeże owoce i warzywa, a wiele sklepów z rękodziełem oferuje pamiątki od modeli statków po biżuterię z pereł. Aby zapoznać się z przeglądem flory i fauny Seszeli, odwiedź Muzeum Historii Naturalnej, w którym znajduje się również kilka historycznych artefaktów.

Anse Volbert

Na północno-wschodnim wybrzeżu Praslin, Anse Volbert (znana również jako Côte d'Or) jest jedną z najpopularniejszych plaż na wyspie. Ciepła, płytka woda okrąża odbarwione słońcem piaski, a rafy koralowe skłaniają się tylko na morzu. Spokojne wody są również bezpieczne do pływania z małymi dziećmi. Anse Volbert jest jednym z głównych ośrodków wypoczynkowych na wyspie, a odwiedzający znajdą tu wiele hoteli i restauracji wzdłuż wybrzeża.

Park Narodowy Vallée de Mai

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Vallée de Mai zachowuje prehistoryczny las, który zawiera co najmniej 4000 przykładów gigantycznej palmy kokosowej (unikatowej dla Seszeli) i orchidei waniliowych. Miłośnicy przyrody, ptaków i fotografowie będą mieli okazję odkrywać rezerwat, w którym drzewa tworzą górną część dachu, a duże prehistoryczne głazy są porozrzucane po podłodze lasu. Dolina jest domem dla wielu gatunków jaszczurek i rzadkich ptaków, takich jak bulwary Seszeli, gołąb owocowy i narodowy ptak Seszeli, czarna papuga. Odwiedzający mogą wędrować po wyznaczonej ścieżce edukacyjnej. Oceniana jako "łatwa" wędrówka, trwa od 45 minut do 2 godzin, w zależności od trasy.

Wyspa Cousin

Założony w 1968 r. rezerwat przyrody na Wyspie Cousin jest rezerwatem żółwi i ptaków. Wyspa znajduje się około 2 km od wyspy Praslin. Przez rezerwat możemy wędrować szlakami aby zobaczyć niektóre z rzadkich gatunków Seszeli.

Rezerwat przyrody Aride Island

Rezerwat przyrody Aride Island to wylęgarnia 18 gatunków ptaków morskich, w tym czerwono-ogoniasty ptak tropikalny i największe na świecie kolonie mniejszych rybitw noddy i tytanianów. Miłośnicy przyrody znajdą olbrzymie ilości jaszczurek, a także kilka endemicznych gatunków kwiatów. Gardenia Wrighta, czyli Bois Citron, jest wyjątkowa na tej wyspie. Większość hoteli na wyspie Praslin może zorganizować jednodniowe wycieczki do Aride, ale należy pamiętać, że wyspa jest często niedostępna dla turystów od maja do września ze względu na wzburzoną falę.

Curieuse Island

Znana też jako Île Rouge ze względu na rdzawą ziemię, Curieuse Island jest domem dla programu hodowlanego gigantycznych żółwi, które swobodnie wędrują po piaszczystych zatokach. Curieuse to jedyne miejsce poza Praslinem, gdzie palma kokosowa rośnie naturalnie. Wyspa była kiedyś niegdyś kolonią trędowatych, a zwiedzający mogą odkrywać ruiny leprosarium na południowym brzegu oraz dom lekarza, zachowany zabytek narodowy. Większość wyspy pokryta jest drzewami takamaka i kazuarina, które zacieniają białe piaszczyste plaże. Do wyspy Curieuse można dopłynąć łodzią z wyspy Praslin.

Anse Lazio

Na północnym brzegu wyspy Praslin Anse Lazio (zatoka Chevalier) jest jedną z najbardziej malowniczych plaż na wyspie. Otoczony przez zaokrąglone granitowe głazy, ten długi odcinek jasnego piasku łączy się z krystalicznie czystą wodą w marzycielskich odcieniach niebieskiego. Płytki, wschodni kraniec chroniony jest przez rafę koralową i oferuje doskonałe możliwości pływania i nurkowania. Drzewa Takamaka otaczają plażę, zapewniając odprężenie w cieniach, a głodni kąpiący się mogą posilić się w restauracjach na obu końcach plaży.

Wyspa La Digue

Czwarta co do wielkości wyspa w archipelagu La Digue jest rajem dla miłośników przyrody i osób poszukujących wglądu w tradycyjne życie wyspiarskie. Rowery i woły są popularnymi środkami transportu. Znajdziemy tu Wspaniałe plaże z białym piaskiem i granitowe skały. Koneserzy plaż znajdą tu jedną z najbardziej malowniczych połaci piasku i morza na tej planecie, Anse Source D'Argent. Inne atrakcje turystyczne to Rezerwat Przyrody Veuve, w którym znajduje się zagrożona czarna rajska muchołówka, zwana także "wdową", ze względu na rozlewające się czarne pióra ogona, oraz L'Union Estate, gdzie zwiedzający mogą pojeździć konno i odwiedzić fabrykę kopry, plantację wanilii, i kilka starych kreolskich domów. Nurkowanie i wspinaczka to także popularne atrakcje na wyspie, a miłośnicy wędrówek będą mogli podziwiać La Pass do Grand Anse Trail, która przepływa obok francuskich domów kolonialnych przez lasy i tereny bagienne do wspaniałej plaży Grand Anse.

Silhouette Island

W morskim parku, 30 km od zachodniego wybrzeża Mahé, górzysta wyspa Silhouette słynie z bogatej różnorodności biologicznej. Jest to jedyna inna wyspa na Seszelach, oprócz Mahé z mglistym lasem, który otula 731 m szczyt Mont Dauban. Trzecia co do wielkości wyspa granitowa, Silhouette Island, ma surowy teren, który pomógł zachować jej naturalne piękno. Park chroni ponad 2000 gatunków, w tym ptaki, gekony, kameleony, żółwie i skinki. Odwiedzający znajdą tu jaskinie do zwiedzania, plaże ze wspaniałymi możliwościami pływania i nurkowania oraz różnorodną florę i faunę: mięsożerne rośliny miotaczowe, palmy kokosowe, krocionogi i ślimaki.

Bird Island

Na Bird Island znajduje się olbrzymi dom dla populacji rybitw. W okresie maj-październik przebywa tu 1 500 000 ptaków. Fotografowie mogą wspiąć się na wzniesione platformy obserwacyjne, aby uzyskać wyraźny widok na gniazda. Inne gatunki na wyspie to kardynałowie, gołębie, rybitwy czubate i sieweczki. Goście mogą uzyskać dostęp do wyspy przez 30-minutowy rejs z Mahé.

Aldabra Atoll

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO Aldabra jest największym na świecie podniesionym atolem koralowym. Centralna laguna napełnia się i opróżnia dwa razy dziennie przez cztery kanały, odsłaniając sterczynowe szczyty zwane pieczarkami. Rekiny tygrysie i manty często krążą po płyciznach, a atol jest domem dla tysięcy ptaków, w tym Aldabrana (jedynego nielotnego ptaka na Oceanie Indyjskim). Zobaczyć można też mniejsze i większe skupiska głuptaków z rudymi stopami, dymiące czaple (występujące tylko tutaj i na Madagaskarze), święty ibis Aldabra i flamingi. Oprócz bogatego życia ptaków, Aldabra jest siedliskiem 200 000 żółwi lądowych - pięć razy więcej niż Galapagos.