Super sprawdzone i trwałe Leczenie grzybicy naturalnymi preparatami Calivita

Seljalandsfoss

Seljalandsfoss Na Islandii istnieje niemal niekończąca się liczba wodospadów. Wysokie i niskie, szerokie i wąskie, wyspa ma ich wszystkie odmiany. Ale wszystkie z nich mają jedną wspólną cechę – są wspaniałe. Szczególnie dla osób, które nigdy nie widziały wodospadów. Oczywiście niektóre są grzmiące i groźne, a inne melodyjne i zachęcające. Jednym z najczęściej odwiedzanych wodospadów jest Seljalandsfoss. Wodospad jest dogodnie zlokalizowany w pobliżu Ring Road (1) i łatwo dostępny przy drodze (249) prowadzącej do Þórsmörk w dolnych partiach wyżyn islandzkich. Znajduje się on na rzece Seljalandsá i jest jednym z najwyższych wodospadów w Islandii. Spada 60 m w dół od skał, które kiedyś były częścią linii brzegowej. Rzeka ma swoje początki w ogromnym i potężnym lodowcu wulkanu Eyjafjallajokull.

Seljalandsfoss jest malowniczym i majestatycznym wodospadem. Musi być naprawdę wyjątkowy gdyż prawdopodobnie znajduje się na liście 10 najczęściej fotografowanych cudów naturalnych w Islandii. Nie tylko wodospad jest urzekający, ale można też chodzić za nim na szlaku spacerowym. Istnieje również możliwość i jest to bardzo popularne, aby robić zdjęcia zza wody, co czyni go wyjątkowym. To nadzwyczajne doświadczenie, kiedy jest się w stanie obserwować otoczenie z tyłu wodospadu. Choć ścieżki są mokre i trochę śliskie wycieczki do Seljalandsfoss nie są w żaden sposób niebezpieczne. Należy tylko zachować ostrożność podczas marszu i zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Zimą cały otaczający szlak i trasa za wodospadem jest bardzo śliska. Należy wtedy zaopatrzyć się w specjalistyczne buty rakowe, aby zapewnić sobie odpowiednie bezpieczeństwo na szlaku.Przebywając obok wodospadu można poczuć delikatną wodną mgiełkę, oraz lekką bryzę od wodospadu. Nie trzeba się jednak martwić, że nasze ubranie będzie tak przemoczone jak po deszczu. Z całą pewnością wyschnie bardzo szybko.

Wodospad Seljalandsfoss to świetne miejsce dla fotografów. Seljalandsfoss świetnie nadaje się do fotografii, szczególnie w nocy z północnym słońcem świecącym z zachodu.Jest również piękny z każdego kąta na zewnątrz oraz z tyłu.