Najpiękniejsze miejsca na Świecie

Salto del Agrio

Salto del AgrioWodospad Salto del Agrio położony jest w miejscowości Caviahue w Argentynie. Wodospad Salto del Agrio (Agrio Falls) to kaskada o wysokości około 60 metrów, która spada do małego zielonego basenu otoczonego żółtymi i czerwonymi skałami bazaltowymi. Ten kolorowy kontrast i drzewa zwane Araukariami otaczające region sprawiają, że ten wodospad jest naprawdę uroczy. Rano można zobaczyć tęczę wytwarzaną przez spadającą wodę.

Wodospad znajduje się na rzece Agrio. Wody rzeki Agrio (w języku hiszpańskim agrio to kwas) zawierają kwas siarkowy.

Wodospad położony jest na obrzeżach miasta. Piękno tego miejsca przyciąga ciekawych turystów z całego świata.

Wyjeżdżając z Copahue, goście muszą przejechać prowincjonalną trasą nr 27 w kierunku Caviahue i ominąć objazd w kierunku tego miasta.
Porozsiewane gdzieniegdzie drzewa i rzeka Agrio nadają kształt wspaniałemu krajobrazowi. Na końcu żwirowej drogi pojazdy powinny zostać zaparkowane. W tle wulkan Copahue również sprawia, że jest to spektakularna kraina, niesamowita ze wszystkich perspektyw. Złoty odcień jest absolutnie wszędzie, dlatego wiele osób zbliża się do wody, aby zobaczyć prawdziwy kolor skał leżących na brzegu.

Według Mapuches zamieszkujących ten obszar, wodospad ten zawsze był miejscem kultu i jest strzeżony przez grupę małpich drzewek, które wraz z wulkanem Copahue sprawiają niesamowite wrażenie. Jest to wspaniałe miejsce warte odwiedzenia i sfotografowania. Istnieją trzy punkty widokowe, aby kontemplować tę majestatyczną scenerię.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na indywidualną wycieczkę, aby odwiedzić wodospad Salto del Agrio lokalne biuro turystyczne zapewni niezbędne wskazówki, a także mapę.

W kraterze wulkanu Copahue znajduje się źródło rzeki Agrio. Aby odwiedzić krater, można wybrać się na wycieczkę konną, której łączna długość szacowana jest na 6 godzin. Wulkan powstał 7000 lat temu. Opary emitowane z komina wulkanu podgrzewają wodę, dodają siarkowodór i chlorowodór oraz transportują minerały, takie jak magnez, siarka, wapń, amon i inne.