Preparat witaminowy, dający kopa oraz siłę to vital A . Bez niego ani rusz. Jest on specjalnie dobrany do grupy krwi A. Zobacz sama.

Piedra Volada

Piedra Volada Wodospad Piedra Volada znajduje się w Cañon Candameña, kanionie Copper Canyon (Miedziany Kanion), w gminie Ocampo w stanie Chihuahua na terenie Parku Narodowego Basaseachic Fall w Meksyku. Wysokość wodospadu wynosi 453 metry.

Na początku kanionu znajduje się Cascada Basaseachi, trzeci najwyższy wodospad Meksyku o 243 metrach wysokości. Piedra Volada znajduje się na lewej ścianie kanionu, 7 kilometrów od początku kanionu.

Wodospad Piedra Volada jest obecny tylko w czasie pory deszczowej, woda przepływa jedynie od czerwca do października. Spadek można oglądać z umiarkowanej odległości od krawędzi kanionu w pobliżu Huahumar. Aby móc podziwiać wodospad musimy przygotować się na około jednodniową wycieczkę. Punkt widokowy oferuje widok na 700-metrowy klif otoczony lasami sosnowymi i dębowymi. Szlak turystyczny jest dostępny przez prywatną ziemię w pobliżu Ejido San Lorenzo, obecnie improwizowany Park Narodowy zarządzany przez Conanp Comision Nacional de Áreas Naturales Protegidas z opłatą wstępu.

Piedra Bolada, Cascada de jest oficjalną nazwą tego wodospadu. Wodospad jest powszechnie niepoprawnie pisany "Volada" zamiast Bolada. Nazwa ta jest odpowiednio powiązana ze strumieniem, a także z pobliskim miastem i okrągłym kształtem formacji skalnych w pobliżu wodospadu. Powszechnie i niepoprawnie używana nazwa "Piedra Volada" przekłada się bardziej na "kamień wyrzucony w powietrze" i nie ma sensu w kontekście nazwy wodospadu.

Angielskie tłumaczenie Piedra Volada to "Flying Rock" (Latająca Skała) lub "Flying Stone" (Latający Kamień).

Wodospad Piedra Volada to najwyższy wodospad, który występuje w Meksyku. Usytuowany w odległej części słynnego Meksykańskiego Kanionu Miedzianego, wodospad płynie tylko w czasie pory deszczowej i można go zobaczyć jedynie w poprzek kanionu, z umiarkowanej odległości. Pomimo skąpego przepływu wody i ograniczonego występowania, wodospad jest dość malowniczy i jest schowany w ogromnym kanionie otoczonym sosnami, dębami i ogromnymi wieżami skalnymi i klifami.