Przewodnik po najpiękniejszych miejscach na Świecie
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jedna z najpopularniejszych wędrówek w Ameryce Południowej, Peru's Inca Trail jest zdecydowanie przeżyciem na całe życie. Zbudowany przez Inków ponad 500 lat temu, Klasyczny Szlak Inków to najsłynniejszy odcinek systemu dróg Inków - składający się z 40 000 kilometrów (25 000 mil) szlaków biegnących z północy na południe przez Chile, Ekwador i Peru.

Gdzie zaczyna się i kończy klasyczna wędrówka Szlakiem Inków?
Rozpocznij swoją wędrówkę: Twoja podróż do Machu Picchu rozpocznie się w peruwiańskim mieście Cuzco, a ta wspaniała czterodniowa wędrówka zaczyna się w miejscu zwanym Kilometr 82. Jak sama nazwa wskazuje, ten słynny szlak znajduje się 82 kilometry wzdłuż linii kolejowej z Cuzco w drodze do Aguas Calientes i Machu Picchu. Możesz wsiąść do pociągu do kilometra 82 na stacji Poroy w Cuzco, która znajduje się około 18 kilometrów od centrum miasta. Podczas tej podróży przejedziesz przez miasto Ollantaytambo, a znajdziesz kilometr 82 położony w połowie drogi między Ollantaytambo i Aguas Calientes.
Zakończ wędrówkę: zakończysz wędrówkę czwartego dnia, gdy dotrzesz do Bramy Słońca Machu Picchu na czas, aby zobaczyć wschód słońca nad mglistymi ruinami, mając mnóstwo cennego czasu na zwiedzanie ruin, zanim nadejdą autobusy wycieczkowe.
WAŻNE: zanim rozpoczniesz wędrówkę, zastanów się, co zrobisz, aby przetransportować się z Machu Picchu z powrotem do Aguas Calientes i Cuzco. Wycieczka z przewodnikiem (taka jak nasza wycieczka `` Jaguar '') zajmie się tym wszystkim za Ciebie, ale jeśli szukasz innych organizatorów wycieczek, zechcesz upewnić się, że to wszystko jest uwzględnione, ponieważ autobusy i pociągi będą się zapełniać , a zakwaterowanie w Aguas Calientes zostanie zarezerwowane.
Jak trudna jest trasa klasycznym Szlakiem Inków do Machu Picchu?
Większość ludzi twierdzi, że aby wędrować Szlakiem Inków, trzeba być w stosunkowo dobrej kondycji fizycznej. Nie chodzi o to, że sama wędrówka jest wyjątkowo trudna (choć technicznie trudniejsza niż Szlak Inków Lares), ale bardziej polega na upewnieniu się, że zastosujesz wszystkie najlepsze środki ostrożności, aby przygotować się na wysokość. W najwyższym punkcie Classic Inca Trail wznosi się na 4226 metrów (13866 stóp), co jest wystarczająco wysokie, aby większość ludzi była dotknięta chorobą wysokościową i / lub brakiem energii z powodu niższego poziomu tlenu.
Chorobę wysokościową na Klasycznym Szlaku Inków należy traktować bardzo poważnie i uważnie monitorować. Jeśli zastanawiasz się, co możesz zrobić z chorobą wysokościową, gdy jesteś na szlaku, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest komunikowanie się z kierownikiem wycieczki i towarzyszami podróży, jak się czujesz przez cały czas. Doświadczenie podpowiada nam, że gdy tylko ty lub ktokolwiek inny poczuje się chory, spokojne jedzenie, lekkie jedzenie i picie dużej ilości wody to elementy, które pomagają wyleczyć chorobę. Nasi przewodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni w tej kwestii i zawsze będą tam, aby doradzić, kiedy będziesz tego potrzebować.

Jeśli zastanawiasz się, jak zapobiegać chorobie wysokościowej na Klasycznym Szlaku Inków - stwierdziliśmy, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest spędzenie kilku dni na zwiedzaniu miasta Cuzco i łagodnej przejażdżce rowerowej po Świętej Dolinie zanim zaczniesz wędrówkę. Dzięki temu Twoje ciało przyzwyczai się do rzadszego powietrza, pozostając aktywnym, ale w mniej forsownym tempie. Dlatego zauważysz, że najlepsi touroperatorzy, którzy od dziesięcioleci są w Peru, oferują 7-dniowy trekking z przewodnikiem do Machu Picchu… w przeciwieństwie do krótszej opcji 4 dni / 3 noce. Ich przypadki choroby wysokościowej są znacznie rzadsze niż podczas krótszych wycieczek, co oznacza, że każdy jest bardziej zrelaksowany po drodze, uzyskując znacznie lepsze połączenie z lokalną kulturą peruwiańską i spędzając więcej czasu na zanurzeniu się w oszałamiających andyjskich górskich widokach. To prosta formuła, która działa dobrze.

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę Klasycznym Szlakiem Inków do Machu Picchu?
Pod względem pogody najpopularniejszym okresem na wędrówkę po klasycznym szlaku Inków do Machu Picchu jest pora sucha, która trwa od maja do października, kiedy opady w dorzeczu Amazonki są najniższe i będziesz w stanie maksymalnie wykorzystać dni błękitnego nieba w Peru. To powiedziawszy, kwiecień i listopad to również świetny wybór, ponieważ jeśli chodzi o pogodę, masz tendencję do korzystania z tego, co najlepsze z obu światów, a wokół jest mniej turystów - co zawsze jest dobrą rzeczą, jeśli nas zapytasz!
Zamknięcia Inca Trail w celu konserwacji
Klasyczny Szlak Inków jest zamknięty każdego roku w lutym. Pora deszczowa osiąga szczyt między styczniem a marcem, więc przy mniejszej liczbie turystów jest to świetny czas, aby utrzymać szlak w światowej klasy stanie. W tych miesiącach nadal możesz wędrować Szlakiem Inków Lares podczas podróży do Machu Picchu.
Czy mogę wędrować po klasycznym szlaku Inków solo?
Nie. Fakt, że Klasyczny Szlak Inków przetrwał setki lat mijających sezonów, jest prawdziwym świadectwem jakości wykonania, jaka została użyta przy jego budowie. Ale po odkryciu Machu Picchu przez Hirama Binghama w 1911 r., Reputacja klasycznego szlaku Inków jako wędrówki po liście rzeczy do zrobienia wzrosła, a wraz z tłumami turystów przyszedł czas na śmieci i ostatecznie zniszczenie szlaku. Zmusiło to Ministerstwo Kultury Peru do nałożenia dziennego ograniczenia na 500 pieszych na szlaku - w tym 200 turystów i 300 przewodników / tragarzy. Część ograniczenia przewidywała, że nikt nie może wędrować po szlaku bez przewodnika, a każdy turysta potrzebuje pozwolenia na wędrówkę.
Jak kupić pozwolenie na wędrówkę na Klasyczny Szlak Inków?
Jeśli dołączasz do wycieczki z przewodnikiem, Twój operator będzie po prostu wymagał danych paszportowych, a on zorganizuje dla Ciebie pozwolenie na wędrówkę. Pamiętaj, aby zaplanować swoją podróż z dużym wyprzedzeniem - pozwolenia na wędrówki na wycieczkę Klasycznym Szlakiem Inków do Machu Picchu mogą zostać wyprzedane do 3 lub 4 miesięcy z wyprzedzeniem.
Jeśli przegapię pozwolenia na wędrówki po szlaku Inca Trail, jakie są moje alternatywne opcje?
Najlepszą alternatywą dla klasycznego Szlaku Inków jest Szlak Inków Lares. W rzeczywistości powszechnie uważa się, że jest to najlepsza opcja z dwóch tras. Chociaż Szlak Inków Lares nie prowadzi aż do Bramy Słońca w Machu Picchu, jest znacznie mniej zatłoczony i zanurzysz się w znacznie bogatszym kulturowo doświadczeniu. Po drodze zostaniesz powitany w lokalnych wioskach, gdzie będziesz jadać i tworzyć artefakty z miejscowymi, a nocleg na ostatnią noc to przytulny lokalny hotel w Aguas Callientes, w którym możesz cieszyć się ciepłym posiłkiem i prysznicem - w przeciwieństwie do ostatniej nocy biwakowania na klasycznym szlaku Inków.
Jak mam się przygotować do wędrówki Szlakiem Inków do Machu Picchu?
Przygotuj się na wędrówkę do Machu Picchu przed przybyciem do Peru
Wycieczki z przewodnikiem Inca Trail są przeznaczone dla prawdziwych ludzi, zarówno początkujących w świecie wędrówek, jak i doświadczonych poszukiwaczy przygód. Twoi przewodnicy dostosują twoją podróż do twoich możliwości, pozwalając ci nadać tempo, niezależnie od tego, na którym krańcu spektrum jesteś.
Jestem w Cuzco, co mam zrobić, aby przygotować się do rozpoczęcia wędrówki?
Jeśli przyjeżdżasz do Cuzco z nisko położonej ojczyzny i myślisz o wędrówce Szlakiem Inków do Machu Picchu, to świetny pomysł, aby poświęcić kilka dni na rozluźnienie nóg po locie, delikatnie dostosowując się do wysokość Andów. Świetnym sposobem na to jest poznanie historii, zabytków i dźwięków pięknego miasta Cuzco i dołączenie do wycieczki grupowej na oszałamiającą przejażdżkę rowerową po Świętej Dolinie. Będąc w Świętej Dolinie, warto wybrać się na krótką wycieczkę, aby zwiedzić ruiny Pisac.
Noclegi na klasycznym szlaku Inków
„Luksusowy kemping” to termin, do którego często się odwołujemy, gdy jesteśmy pytani o zakwaterowanie na Klasycznym Szlaku Inków. Jeśli szukasz po drodze wysokiej klasy domków, nie znajdziesz ich. Każdy, kto wędruje Klasycznym Szlakiem Inków do obozów Machu Picchu przez wszystkie 3 noce. To powiedziawszy, jest to jeden z najwygodniejszych kempingów, jakich kiedykolwiek doświadczyłeś.
Po drodze Twoje namioty są całkowicie przygotowane dla Ciebie przed przyjazdem. Będziesz spać na wygodnych matach kempingowych i używamy tylko najlepszych namiotów. Pozostaniesz suchy i chroniony przed żywiołami, co zapewni ci wspaniały sen. Poniżej znajdują się przykłady namiotów używanych na Klasycznym Szlaku Inków.
Jedzenie na klasycznym szlaku Inków
Codziennie zjesz pyszne śniadania, obiady i kolacje. Twoi przewodnicy zaspokoją wszelkie wymagania żywieniowe, a będziesz cieszyć się szeroką gamą domowych marmolad, suszonych owoców (ananas, banan, jagody itp.), Batonów energetycznych i ciastek czekoladowych oraz domowego chleba.
I nie martw się o pogodę - jeśli pada deszcz, zjesz w schronisku namiotów restauracyjnych:

Toalety na klasycznym szlaku Inków
Pamiętaj, że jesteś wysoko w peruwiańskich Andach, więc nie oczekuj zbytniego komfortu. Ale upewnimy się, że Twoje wrażenia z biwakowania są tak dobre, jak to tylko możliwe. Na każdym obozie korzystamy z prywatnych toalet kempingowych z biodegradowalnymi detergentami, które nie zanieczyszczają środowiska. Ciągle staramy się prosić innych operatorów, aby podjęli ten sam wysiłek.
Najważniejsze atrakcje wędrówki Szlakiem Inków do Machu Picchu
Wayllabamba
Punkt końcowy pierwszego dnia wędrówki Szlakiem Inków, Wayllabamba, co w języku keczua oznacza „trawiastą równinę”, jest idealnym miejscem do oglądania zachodu słońca za dramatycznymi andyjskimi szczytami. Ta trawiasta równina wychodzi na oszałamiające andyjskie krajobrazy, z wielowiekowymi inkaskimi tarasami wijącymi się przez okoliczne zbocza gór. W pobliżu jest nawet wioska, w której podróżni mogą spotkać się z lokalnymi mieszkańcami.
Dolina Llulluchapampa
Trekkery rozpoczną pierwszą część drugiego dnia wędrówki przez malowniczą dolinę Llulluchapampa. Stopniowo wznosisz się na wysokość, a będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na oszałamiające ośnieżone klify.
Runkuracay
Uważa się, że ta wyjątkowa owalna konstrukcja, czasami potocznie nazywana „chatą na jajka”, była rodzajem przystanku odpoczynku dla podróżników Inków, zwanego tambo, zapewniając im miejsce do spędzenia nocy i odpoczynku zwierząt. Jest to idealne miejsce na przerwę w wędrówce i podziwianie piękna architektury Inków.
Sayacmarca
Po raz pierwszy odkryty przez słynnego Hirama Binghama, kiedy wędrował drogą biegnącą z Machu Picchu, dramatyczny Sayacmarca znajduje się na rozwidleniu starej drogi Inków w gęstym subtropikalnym lesie pełnym motyli i kolibrów. Quechua dla „Dominant Town”, te wyjątkowe ruiny mają wokół siebie niemal mistyczną atmosferę i są prawdopodobnie najbardziej imponujące na Szlaku Inków (z wyjątkiem oczywiście samego Machu Picchu!). Uważa się, że Sayacmarca została faktycznie zbudowana przez Colla, głównego wroga Inków, i że Inkowie przejęli to miejsce po podbiciu grupy.
Phuyupatamarca
Nazwane „La Ciudad entre la Niebla” („Miasto ponad chmurami”), to główne stanowisko archeologiczne położone jest na oszałamiającej wysokośc i 3200 metrów nad poziomem morza. A propos pseudonimu, Phuyupatamarca jest bardzo często otoczona gęstymi, białymi chmurami. Ruiny, dramatycznie zbudowane na stromym zboczu klifu, zawierają pięć kamiennych łaźni, które wypełniają się słodką wodą w porze deszczowej. Uważa się, że kąpiele te były używane do ceremonii religijnych. Zwiedzający mogą również zapoznać się z rozbudowanym układem hydraulicznym witryny, będącym prawdziwym świadectwem imponujących możliwości inżynierii Inków. Ze wszystkich ruin Inków w regionie Phuyupatamarca jest prawdopodobnie najbardziej nienaruszonym i dlatego jest naprawdę spektakularnym miejscem dla wędrowców.
Huiñay Huayna (Wiñay Wayna)
Huiñay Huayna (tradycyjnie pisane Wiñay Wayna w keczua, języku Inków) zostało zbudowane na stromym zboczu z widokiem na rzekę Urubamba. Oprócz starożytnych domów i świątyń na tym terenie znajduje się również niezwykle złożony system tarasów Inków, dawniej wykorzystywanych w rolnictwie. Nazwa miejsca można z grubsza przetłumaczyć jako „Forever Young” i wielu wędrowców twierdzi, że te ruiny są najpiękniejszymi na szlaku.

Nadrzędna kategoria: Ameryka Południowa
in Peru